biegowki

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

biegowki

Postautor: Cieslak » czw gru 23, 2004 2:35 pm

Postanowilem kupic biegowki i zastanawiam sie, czy w okolicach Przesieki mozna gdzies pobiegac. Nigdy na Przesieke nie patrzylem pod katem tego sportu, wiec nie wiem... czy ktos biegal na nartach w tym rejonie Karkonoszy? Czy poczatkujacy zapaleniec da sobie rade na nieprzygotowanych trasach?

Drugie pytanie dotyczy gield narciarskich w Jeleniej i okolicy. We Wroclawiu wlasciwie nie ma gdzie kupic biegowek (uzywanych). Slyszalem, ze w Jeleniej jest lepiej. Podobo na ul. Szkolnej jest jakies miejsce, gdzie mozna nabyc taki sprzet. Czy ktos moze mi pomoc? :)
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: biegowki

Postautor: Gawe » czw gru 23, 2004 8:25 pm

Cieslak pisze:Postanowilem kupic biegowki


hehehehehe
:lol: :lol: :lol:
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » czw gru 23, 2004 11:02 pm

kup narty sladowe to sobie pochodzisz na biegówkach nie ma szans.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

hmhm

Postautor: Cieslak » pt gru 24, 2004 7:23 pm

olo pisze:kup narty sladowe to sobie pochodzisz na biegówkach nie ma szans.


Hmmm... no moze, moze. Jeszcze pomysle.
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » śr mar 02, 2005 11:04 pm

z tymi biegówkami to się troche myliłem. Moja znajoma uprawia ten sport w Jakuszycach i to wcale nie jest daleko. Podobno sezon trwa tam 7 miesięcy. Jazda po super przygotowanych trasach kosztuje 2 zyle za dzień więc jest to ułamek tego co trzeba zostawić na Szrenicy walcząc o życie na scianie. Bezpieczniej i zdrowiej. W Jakuszycach czeka kilku instruktorów a nawet bardzo fajna instruktorka. Dobrze jest potrenować technike jazdy pod okiem fachowca.Jak się zorganizuje grupe to wyjdzie taniej. A sprzęt w porównaniu z nartami zjazdowymi to też jakis niewielki procent.A w Jakuszycach czeka 100 km tras i to do maja. Jak zaczniesz to daj znać Powodzenia.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

cd...

Postautor: Cieslak » czw mar 03, 2005 3:57 pm

Już zacząłem :) ... w Jakuszycach własnie. Super sport. Polecam wszystkim, którzy lubią się trochę poruszać. 2 zł za cały dzień podróżowania po górach to tyle co nic. Sprzęt kupuję w sklepie spotowym na ul. Szkolnej w Jeleniej Górze. SYmpatyczna i pomocna obsługa. We Wrocławiu ten rynek praktycznie nie istnieje. Czasem pojawia się cos na giełdach, ale sprzedawcy nie mają pojęcia o biegówkach - sam sprawdzałem. Samochodem z Przesieki do Jakuszyc jedzie się 30 minut, więc bez problemu można dojeżdżać - nawet codziennie. Z parkowaniem raczej nie ma problemów, a do tego nic nie kosztuje. Na początku wypożyczałem sprzęt na miejscu, w osrodku Biegu Piastów (30 zł). Ale porównując z ceną karnetu za narty zjazdowe, to nadal mało...

P.S Polecam wypożyczalnię pierwszą od wejscia, a nie w głębi korytarza. Kosztuje tyle samo, ale sprzęt jest duuuużo lepszy.
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » czw mar 03, 2005 5:00 pm

no to juz przynajmniej 3 osoby które znam osobno uprawiają narciarstwo biegowe i to tylko z Przesieki.Może zorganizujcie jakąs grupe biegaczy i reprezentujcie Przesieke na biegu Piastów.

Ja mam patent na Szrenice jak ktos chce się podłączyć to możemy się powymieniać uwagami na temat narciarstwa zjazdowego i obnizenia kosztów tego nader drogiego sportu.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt mar 04, 2005 2:47 pm

4 osoby, bo jeszcze moja dziewczyna :) ... i pracuję nad następnymi!

Mam nadzieję, że w końcu spotkamy się w Wesołym Misiu i powymieniamy uwagi na temat narciarstwa ;)
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » sob mar 05, 2005 12:18 am

Cieslak pisze: ... i pracuję nad następnymi!




hehe
ja narazie dziekuje :twisted:
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » śr lis 29, 2006 10:15 pm

W tym sezonie jest już nas cała banda. Może ktos jeszcze ma ochotę na pobieganie w rajtuzach ? :)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » śr lis 29, 2006 11:42 pm

Czy już kiedys biegałes na trasie FIS'owskiej pomiędzy Borowicami a Karpaczem Górnym?
Załączniki
6201.jpg
6202.jpg
6203.jpg
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw lis 30, 2006 11:56 am

W tym roku zamierzam się tam wybrać. Zawsze wolałem pojechać do Jakuszyc, bo trasa między Borowicami i Karpaczem jest bardzo króciutka. Gdy pokonam to 2,5 km to podzielę się wrażeniami :) Kto wie, może się miło zaskoczę.
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » czw lis 30, 2006 5:15 pm

Cieslak pisze: Gdy pokonam to 2,5 km.


dasz rade? ;-)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt gru 05, 2006 1:38 pm

ja jeszcze nigdy w życiu nie biegałem na nartach biegowych, a chętnie bym spróbował

kiedy zamierzasz przebyć tą trasę pomiędzy Borowicami a Karpaczem?
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt gru 05, 2006 4:30 pm

Jak tylko sypnie sniegiem. W ten weekend jadę do Przesieki, ale nie sądzę, żeby dało się biegać. Jesli chcesz zacząć biegać, to najlepiej w Jakuszycach - mają tam całkiem dobry sprzęt za 30 zł na cały dzień. Może zrobimy za jakis czas wspólną wycieczkę podstawową, najprostszą trasą z Jakuszyc do Orla i z powrotem?

Wróć do „Turystyka w Przesiece”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości