biegowki

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » śr kwie 06, 2011 12:06 pm

Byłem :D... Biegłem :happy6: Przeżyłem :happy7:
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » śr kwie 06, 2011 1:59 pm

A jednak ktos pobiegł - dostałes punkt "pomógł", bo uratowałes honor biegaczy z naszego forum! :)
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » śr kwie 06, 2011 6:11 pm

Własnie natknęłam się na stronie Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnosląskiego na informację po tytułem "Stwórz rozkład jazdy na 2012 rok ". Jak można dalej przeczytać:

"Rozpoczęły się prace nad rozkładem jazdy, który będzie obowiązywał w 2012 r. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnosląskiego czeka na Państwa propozycje i uwagi, dotyczące zmian w kursowaniu pociągów.

Wszyscy zainteresowani mogą nadsyłać swoje propozycje zmian w rozkładach czy korekt tras pociągów do 8 kwietnia 2011 r. Uwagi należy zgłaszać za pomocą specjalnego formularza

Więcej: http://www.koleje.dolnyslask.pl"

Szkoda, że UMWD zamiescił tą informację na swojej stronie dopiero 05.04.2011r. Z drugiej strony jest jeszcze możliwosć przesłania uwag dotyczących rozkładu kolei izerskiej do bezposrednio zarządzających godzinami odjazdowo-przyjazdowymi.
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » czw sie 11, 2011 11:42 am

Barierki w Jakuszycach stoją - takie żółciutkie - przy budynkach Biegu
Piastów i wzdłuż peronu aż do przejazdu przez tory na wysokosci masztu.
Załączniki
barierki2.jpg
barierki2.jpg (53.74 KiB) Przejrzano 12169 razy
barierki1.jpg
barierki.jpg
Brakuje mi tylko napisu - Внимание поезд!
barierki.jpg (88.68 KiB) Przejrzano 12169 razy
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » czw sie 11, 2011 1:50 pm

Czyli zgodnie z przewidywaniami :).. i żarówiasto i z "przejsciami"... Mimo wszystko więcej zalet niż wad.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt sie 12, 2011 10:46 am

FourtyFour pisze:Czyli zgodnie z przewidywaniami :).. i żarówiasto i z "przejsciami"... Mimo wszystko więcej zalet niż wad.

Hmh, tu się nie zgodzę. Nie widzę własciwie żadnych zalet, ale może ktos mnie przekona:) :
- barierki są wyjątkowo brzydkie (wyglądają jak przenosne płotki na imprezach sportowych). W tak malowniczej okolicy jest to szczególnie irytujące. Zresztą jaką funkcję pełni ten intensywny kolor? Chroni pieszych przed wpadnięciem na płot? Czy maszynistę przed zjechaniem z torów?
- pociąg zatrzymujący się tuż obok na stacji kolejowej jedzie powoli, więc nie różni się niczym od tramwaju. Nie jest też większym zagrożeniem niż tramwaj. Dlaczego więc na całym swiecie likwiduje się wydzielone torowiska i tworzy ciągi pieszo-tramwajowe, a w Jakuszycach na odwrót? Szczególnie w takich miejscach, gdzie ruch pieszy jest duży.

P.S Ten płotek na pierwszym planie srodkowego zdjęcia odgradza parking od chodnika?
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez Cieslak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » pt sie 12, 2011 6:29 pm

Cieslak pisze:P.S Ten płotek na pierwszym planie srodkowego zdjęcia odgradza parking od chodnika?


Odgradza parking od przejscia przez tory. Przejscie jest zrobione meandrami, żeby mimo barierek nikt nie wpadł pod pociąg, jak się za bardzo rozpędzi. Przejscie na wprost jest przy dukcie na wysokosci masztu (trudno ratrak puszczać slalomem :) )
Załączniki
przejscie.jpg
Przejscie przez tory
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt sie 12, 2011 7:01 pm

Zdecydowanie brakuje jeszcze szlabanów, sygnalizacji swietlnej, dŸwiękowej i obowiązkowej deklaracji, że na przejscie wchodzi się na własną odpowiedzialnosć. :happy11:
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » ndz sie 21, 2011 2:22 am

Ależ oczywiscie Cieslaku, że masz rację :):). Umówmy się, że ludziom rozsądnym i w miarę roztropnym barierki i szlabany nie są niezbędne i zgadzam się z Tobą, że ich estetyka jest wyjątkowo niewyrachowana. Gdybysmy byli zdeklarowanymi cynikami (a przypominam, że "swego rodzaju cynizm jest swego rodzaju miarą swego rodzaju inteligencji"), to na luzie udowodnilibysmy twierdzenie, że ludziom nierozsądnym, głupim, zakręconym i "z zamiłowania stadnym" te barierki... również nie są przydatne :D... Proponuję zatem teorię, że w związku z idiotyzmem pozwów, nawykiem polowań na czarownice i plagą wyłudzania wszelkich możliwych odszkodowań, barierki są potrzebne... kolejarzom, p.Julianowi i lokalnemu samorządowi... W sumie - mi wystarcza :). Czyli... dobrze, że są :D :happy6:
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » wt sie 23, 2011 9:05 am

Jeszcze link do zdjęć - nie moich. Oczywiscie Jakuszyce z żółtym płotkiem.
Stacja Jakuszyce Płot
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » wt sie 23, 2011 3:52 pm

Widzę, że nikt nie może się oprzeć, by płotkowi nie pstryknąć choć jedno zdjęcie. :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » wt gru 20, 2011 8:50 am

U mnie zielono :(
Ale wraca pomysł tras biegowych pod Chojnikiem
Jesli chodzi o trasy biegowe to mam mieszane uczucie - z jednej strony ciesze się, że cos powstaje, a z drugiej czy akurat w Sobieszowie ma to sens biorąc pod uwagę ilosć i długosć zalegania pokrywy sniegowej. A trasa nartorolkowa to bardzo dobry pomysł.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt sty 17, 2012 7:28 pm

W niedzielę 22 stycznia 2012 r. o godzinie 13.00 nastąpi otwarcie przesieckich tras do narciarstwa biegowego.

Więcej informacji na stronie www.przesieka.pl/biegowki
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » czw sty 19, 2012 8:55 am

Nie wiecie jak/czym będą przygotowywane te trasy? Ratrak, skuter? Czy trasa do łyżwy też jest planowana?
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » czw sty 19, 2012 4:15 pm

Na razie skuter i założone będą przede wszystkim slady do klasyka. Tam gdzie jest szerzej myslę, że da się też zrobić trasę do łyżwy. Potencjał Przesieki do tworzenia tras biegowych jest naprawdę spory i chcemy w kolejnych latach tworzyć coraz większą sieć "nartobiegówkową".
Aktualnie za oknem (przesieckim) sypie snieg i mamy naprawdę piękną zimę. :hello2:

Wróć do „Turystyka w Przesiece”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości