W jakie miejsce mogę jeszcze zajrzeć?

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » wt lut 06, 2007 9:21 am

Z tego co widać Przemek wybiera się na Odrodzenie. A czy ktos może wie, czy jest jakies inne wejscie na Odrodzenie, pomijając wejscie od Drogi Sudeckiej w górę do przejscia granicznego lub dojscie szczytami. Chodzi mi w szczególnosci o bezposrednie wejscie z Borowic np. przez Szwedzkie Skały, w dół przez Myję i dalej w górę, tak na przełaj. Czy jest możliwosć takiego wejscia ? :-k
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt lut 06, 2007 9:59 am

jest kilka innych dojsć do Odrodzenia niż tylko niebieskim:

- od skałek Nad Przesieką, poprzez Suchą Górę i odcinek Drogi Sudeckiej od Przełęczy Karkonoskiej (tylko latem, zimą raczej nie do przejscia),

- od Pielgrzymów, Œcieżką nad Reglami (bardzo ładna trasa).

Dzisiaj w Borowicach spadło kilka cm sniegu, jest około 0 st. C
Awatar użytkownika
Dorotka
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 25, 2007 11:54 am
Lokalizacja: Wrocław/Borowice

Postautor: Dorotka » wt lut 06, 2007 10:53 am

ÂŻadne dzięki, żadne dzięki, tylko punkcik "dopomógł" poproszę, który przekłada się na trzy piwa wypite gdzies wysoko, w schronisku. Mogą być czeskie :laughing6:
Awatar użytkownika
Dorotka
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 25, 2007 11:54 am
Lokalizacja: Wrocław/Borowice

Postautor: Dorotka » wt lut 06, 2007 11:03 am

Sławku,

jest jeszcze inna droga na Odrodzenie. Przez Kozacką Dolinę, do Dwóch mostów i dalej już w górę, szlakiem, nie po asfalcie, chyba to zielony szlak. Dochodzi się nim do skrzyzowania z drogą asfaltową na Odrodzenie kilkaset metrów przed przełęczą. To trudny szlak. Ja nim tylko schodziłam i dał mi w kosć...
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » wt lut 06, 2007 11:09 am

Dorotko,

W którym miejscu można wejsć na szlak, o którym wspomniałas idąc na Odrodzenie a wychodząc z Borowic ? :hello2:
Awatar użytkownika
Dorotka
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 25, 2007 11:54 am
Lokalizacja: Wrocław/Borowice

Postautor: Dorotka » wt lut 06, 2007 11:45 am

Sławku,
idziesz do końca Drogi Sudeckiej. W lewo masz klasyczne wejscie na Odrodzenie, a w prawo, w dół drogę do Przesieki. Idziesz kawałek w dół i skręcasz w lewo na Dwa Mosty. Tam jest stary asfalt. Idziesz tą drogą pod górę (równolegle z tamtą drogą na Odrodzenie, ale dołem, doliną), aż dojdziesz do pierwszego mostka. Tuż za nim zobaczysz scieżkę dosć stromo pod górę. Po prostu pokonujesz różnicę wysokosci pomiędzy drogą, którą idziesz, a klasyczną drogą na Odrodzenie scieżką przez las. Temu wejscie i zejscie tamtędy dosyć trudne jest (korzenie, kamienie, wąskie przejscia). To (zdaje mi się teraz) nie jest szlak. Tą scieżką po prostu dochodzisz do zielonego szlaku.
Musisz to wszystko sobie na mapie zobaczyć. Œcieżka jest napewno zaznaczona, bo inaczej bym tam nie szła sama z małym dzieckiem.
Najłatwiej dojsć tam po prostu z Przesieki. :happy3:
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » wt lut 06, 2007 11:51 am

Dzięki Dorotko,

Jeżeli jest to możliwę to proszę o przyznanie Dorotce punktu "pomógł/a". Sam bym to zrobił ale nie wiem czy jest taka możliwosć i jak to się robi na formu. :hello1:
Awatar użytkownika
Dorotka
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 25, 2007 11:54 am
Lokalizacja: Wrocław/Borowice

Postautor: Dorotka » wt lut 06, 2007 12:05 pm

Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » wt lut 06, 2007 12:24 pm

nie bardzo rozumiem tego zapisu o autorze tematu. Ja to rozumiem tak, że jest to osoba, która rozpoczęła dany temat a w tym wypadku jest to niestety Przemek. I z zapisu na FAQ wynika że on widzi ikonki ze słówkiem "pomógł" i może dodawać wtedy punkty do swojego tematu. Jeżeli jest inaczej to proszę o wyjasnienia. :-k

Dzięki
Awatar użytkownika
Dorotka
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 25, 2007 11:54 am
Lokalizacja: Wrocław/Borowice

Postautor: Dorotka » wt lut 06, 2007 3:17 pm

Przemek hurtem przyznaje punkty hurraaaa! :hello1:
Przemek, patrz: http://forum.przesieka.pl/viewtopic.php?p=1731#1731 :laughing5:
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » wt lut 06, 2007 3:50 pm

Dorotko

Za takie załatwienie sprawy należy Ci się cos ekstra, jakies lody i dobry likierek. Jak się pojawię tylko w Borowicach to będę musiał stanąć na wysokosci zadania \:D/ :thumbleft:
Awatar użytkownika
Dorotka
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 25, 2007 11:54 am
Lokalizacja: Wrocław/Borowice

Postautor: Dorotka » wt lut 06, 2007 4:08 pm

Hihihi...jeszcze nic nie załatwiłam, to propozycja i nadzieja, że Przemek też stanie na wysokosci..itp.
Ale tak, czy siak zapraszam. Tylko, że ja z likerków to wolę dobre piwo (żadne tam strongi), albo wytrawne wino :D
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » wt lut 06, 2007 7:31 pm

Tak, tak, tak. Zgadzam się z propozycjami przyznania punktu Dorotce. Podzieliła się już z nami wieloma cennymi informacjami w tym temacie. Proszę bardzo oto on :iconbiggrin: . A jeżeli chodzi o smiganie w górkach, to jeszcze trzy dni w pracy trzeba się najpierw pomęczyć niestety przed wyjazdem. To okrutne, ale im bliżej urlopu tym więcej spraw, obowiązków i zadań na głowie mam w pracy. Ale już za te parę dni będę miał gdzie się odprężyć odpocząć od codziennosci:)
Awatar użytkownika
Dorotka
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 112
Rejestracja: czw sty 25, 2007 11:54 am
Lokalizacja: Wrocław/Borowice

Postautor: Dorotka » wt lut 06, 2007 9:52 pm

Hura, hura, hura, to mam u Przemka trzy pifffka :))) :occasion5: ! Może w kolejne weekendy uda się jakies forumowe piwne spotkanko zrobić??

:idea1:
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » wt lut 06, 2007 10:24 pm

A o co chodzi z tymi pifkami? I dlaczego akurat trzy,a nie cztery lub dwa? Zdecydowanie nie jestem w temacie :help: . Cóż niechcę strzelić gafy, więc niech mi to ktos wyjasni :happy7:

Wróć do „Turystyka w Przesiece”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości