Wodospad Podgórnej

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Marek_R
Spacerowicz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:04 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Marek_R » ndz sie 03, 2008 7:59 am

A ten Twój aparat działa? I poza tym co masz na mysli pisząc srodkowy kocioł, jest to jeden z tych spadów czy zagłębienie w ujsciu wodospadu?
arkuba
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 275
Rejestracja: sob lis 04, 2006 3:00 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: arkuba » ndz sie 03, 2008 10:54 am

Aparat nie działa, ale karta pamięci tak. A "kocioł" to ten na zdjęciu...
Załączniki
Camera quest small.jpg
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn sie 04, 2008 7:33 am

Nie wiem co bardziej mi się podoba - rycina z tą konstrukcją o której słyszałem, ale nie widziałem, czy kąpiel w połowie wysokosci wodospadu :) Oba zdjęcia nadają się na powieszenie na scianie :)
A czy mogę zdjecie z kąpieli dodać do serwisu przesieka.pl?
arkuba
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 275
Rejestracja: sob lis 04, 2006 3:00 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: arkuba » pn sie 04, 2008 5:21 pm

Oczywiscie! Nie ma sprawy:)
Marek_R
Spacerowicz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:04 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Marek_R » ndz wrz 07, 2008 4:40 pm

http://www.ostrow-wlkp.morsy.pl/przesie ... index.html

Można stanąć tuż przy spadzie wody. Kocioł tzw. "srodkowy" ma około 2 metrów głębokosci. Przy ostatniej wizycie sporo smieci pozbierałem z okolicy wodospadu. Kosze były pełne przed moją mini akcją :) Kojarzy ktos taką mini jaskinię z okolic wodospadu, którą przypadkowo odkryłem? Ma ono około 5 metrów głębokosci:

A to jest jej naszym zdaniem najdalszy zakątek:


Obrazek
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn wrz 08, 2008 12:18 pm

To ta jaskinia przy szlaku zielonym, który pnie się do góry od wodospadu do szlaku żółtego?
Marek_R
Spacerowicz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:04 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Marek_R » sob paź 11, 2008 10:55 pm

Ta jaskinia zlokalizowana jest w następującym miejscu. Trzeba isć lewą (północną) stroną po brzegu rzeki Podgórnej. Oczywiscie od wodospadu w dół. I trzeba się wspiąć w górę pomiędzy takimi dwiema dużymi scianami skalnymi i tam po lewej stronie się ona znajduje. Głębokosć ok. 7 metrów.

Dzis widziałem złotą jamę zlokalizowaną przy Kamieńczyku (głębokosć jakies 3 metry i bez żadnych minerałów), a także zbadałem dna wodospadów Szklarka i Kamieńczyk.
Przy spadzie wody Kamieńczyka jest głębokosć ok. 1,7 m, wiec osoby wyższe mogą stanąć bezposrednio pod spadającą wodą. Szklarka ma to do siebie, że ma zupełnie płytkie koryto przy spadzie, ale woda tak wypolerowała koryto, że bezposrednio pod spadem wody dostać się nie sposób. Mi się udało dojsć na metr od spadu, a póŸniej prąd rzeki mnie zmył do rozlewiska :) Woda jest oczywiscie lodowata, więc bez przygotowań nie polecam próbowania.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn paź 13, 2008 10:28 am

Marek_R pisze:Przy ostatniej wizycie sporo smieci pozbierałem z okolicy wodospadu. Kosze były pełne przed moją mini akcją

Dzięki za akcję sprzątania! Szkoda, że wywożenie smieci spod wodospadu znowu odbywa się na zasadzie pospolitego ruszenia :(

Eksplorowanie karkonoskich wodospadów to cos nowego. Może by tak zebrać te informacje, wzbogacić zdjęciami i opublikować w karkonoskich serwisach jako spójne opracowanie?
Marek_R
Spacerowicz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:04 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Marek_R » pn paź 13, 2008 5:24 pm

Wodospad Szklarki:

http://pl.youtube.com/watch?v=taKXGEtGEEQ

Kamieńczyk:
http://photos84.nasza-klasa.pl/dev127/0 ... 910603.jpg

Za plecami Złota Jama
http://photos88.nasza-klasa.pl/dev142/0 ... 911952.jpg

To tak na zachętę. Czwartek ma być ostatnim ciepłym dniem tego roku. Osobiscie nie mam funduszy na paliwo by ponownie podjechać pod Wodospady i wykonać analizę. Chyba, że znajdzie się sponsor :) W jedną stronę mam 250 km.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » śr paź 15, 2008 9:30 am

Marek_R pisze:Czwartek ma być ostatnim ciepłym dniem tego roku. Osobiscie nie mam funduszy na paliwo by ponownie podjechać pod Wodospady i wykonać analizę. Chyba, że znajdzie się sponsor :) W jedną stronę mam 250 km.


Czyli rozumiem, że kolejna eskapada pod znakiem eksploracji wodospadów najszybciej na wiosnę.
Podczas następnych odwiedzin wodospadu Podgórnej zapraszam na herbatkę :)
Marek_R
Spacerowicz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:04 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Marek_R » pt kwie 03, 2009 8:33 pm

Już w terminie 1-2 maja kilkunastoosobowa grupa foczek i morsów z Ostrowa Wielkopolskiego zawita pod wodospad :) W planach kąpiel i grill. Zapraszamy wszystkich chętnych :) I pamiętam od herbatce od admina Cieslaka :)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » sob kwie 04, 2009 8:07 pm

Propozycja herbatki jest jak najbardziej aktualna, tylko termin pechowy, bo będę wtedy jakies 820 km na południe od wodospadu Podgórnej taplał się w wodach zbyt ciepłych dla Foczek i Morsów. Czy poza tym terminem macie w planie jeszcze w tym roku odwiedziny wodospadu?
Marek_R
Spacerowicz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:04 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Marek_R » ndz kwie 05, 2009 10:10 am

W tym roku z pewnoscią jeszcze odwiedzimy karkonoskie wodospady. Ale na pytanie KIEDY, nie znam jeszcze odpowiedzi :)

Czy w lesie prowadzącym do wodospadu jest jeszcze snieg? Patrzę codziennie na kamerę ze Szklarskiej Poręby i tam sukcesywnie zanika pokrywa sniegowa. sudetylift.com.pl
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » ndz kwie 05, 2009 8:09 pm

Nie byłem tam ostatnio ale nie sądzę, żeby tam był snieg. Powyżej Przesieki jest jeszcze trochę w lasach.
Marek_R
Spacerowicz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 06, 2008 10:04 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Marek_R » pn lip 27, 2009 12:56 pm

Szukam ochotnika do robienia co kilka dni (wystarczy raz na tydzień) zdjęć wodospadu Podgórnej. Jest mi to potrzebne ze względu na planowany przyjazd z ekipą produkującą nowy teleturniej dla narzeczonych. Ze zdjęć chcę wywnioskować ilosć spływającej wody. Emisja teleturnieju będzie na jesień w TVP1. Zdjęcia proszę tutaj wstawiać, albo odezwać się do mnie na PW, wówczas podam adres mailowy.
Ostrowski mors

Wróć do „Turystyka w Przesiece”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości