infrastruktura wzdłuż potoku

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

infrastruktura wzdłuż potoku

Postautor: Cieslak » śr sty 26, 2005 11:27 am

Temat nie jest do końca "turystyczny", ale zależy mi też na opinii przyjezdnych, a nie tylko mieszkańców.
Gmina planuje budowę infrastruktury turystycznej wzdłuż potoku Podgórnej (z tego co pamiętam, na odcinku od Starego Młyna do wodospadu). Wójt mówił, że mają powstać ławki, zadaszone miejsca odpoczynku, nowy mostek, ma być poprawiona nawierzchnia... no własnie - co o tym sądzicie?
Czy budowa eleganckiej scieżki, wiat, itp. to dobry pomysł, czy raczej te okolice powinny zostać jak najbardziej naturalne? A może ktos zaproponuje jakis złoty srodek (co powinno powstać, z co nie).

Ja się jeszcze waham :)
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » ndz sty 30, 2005 1:59 pm

moim skromnym zdaniem

- nowa nawierzchnia NIE (wystarczy poprawic tylko niektore fragmenty grozace np skreceniem nogi, itp)

- zadaszone miejsca NIE (znajac naszych kochanych turystow i niektorych pomyslowych mieszkancow to taka np budka stalaby sie po pewnym czasie zadaszonym wielkim koszem na smieci) No chyba ze wladze potrafilyby zapewnic utrzymanie czystosci takich miejsc (w co niestety watpie) to wtedy mogloby cos takiego stanac np w okolicach wodospadu

- lawki TAK (ale prosze zeby to bylo cos prostego i drewnianego, a nie jakies fikusne metalowe konstrukcje ktore moglyby szybko trafic.... do jakiegos skupu zlomu) No i lawki musialyby byc ustawione w jakis ciekawych miejscach i z glowa

- nowe mostki TAK (tzn chcialbym zeby mostki byly ladne drewniane a nie takie betonowe kladki ale czy wytrzymaja one pomyslowosc roznych wandali ktorym taki mostek potrafi przeszkadzac? jeden mostek przesiecki a raczej jego barierki takiej proby nie przetrwaly)

tyle odemnie :twisted:
Ania z Poznania
Odznaka Popularna
Posty: 55
Rejestracja: sob sty 01, 2005 4:16 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Ania z Poznania » wt lut 01, 2005 1:23 pm

Mam bardzo podobne zdanie jak Gawe.
Własnie cały urok wodospadu i okolic polega na ich "stanie naturalnym".
Elegancka scieżka? A może jeszcze kioski z kiełbaskami i pamiątkami? :evil:
Ławeczki owszem, proste, drewniane, zwłaszcza przy wodospadzie by się przydały - jest (było?) za mało.
Drewniane mostki komponujące z przyrodą też by się tu i ówdzie przydały.
Co do wiaty... sama nie wiem. Z jednej strony jest to pożyteczna dla turystów rzecz, ale z drugiej jakos mi nie pasuje. No, może w pewnej stosownej odległosci od wodospadu. Chociaż tak jak Gawe uważam, że szybko stałaby się wielkim smietnikiem.
macz1980
Spacerowicz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 11, 2004 12:58 pm
Lokalizacja: ŁódŸ City
Kontaktowanie:

Postautor: macz1980 » czw kwie 21, 2005 2:20 pm

Przesieka ma to do siebie, ze w przeciweństwie do większosci miejscowosci jest "naturalna" i uważam, że własnie to przyciąga turystów i to jest w niej piękne 8)
Każde doswiadczenie jest sukcesem
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » pt kwie 22, 2005 9:20 pm

Ja mysle o tym zeby tylko nóg nie połamać.Niemcy mieli pod wodospadem knajpe i zastawke zeby zbierac wode i puszczać ja ku uciesze gawiedzi(za parę fenigów). Ale chyba lepiej postawić na stan naturalny. A inwestycje wzdłuż potoku to tylko mydlenie oczu. Trasa nad potokiem z Podgórzyna do wodospadu nie powstanie już chyba nigdy bo droga do mostu zamieniła się w prywatny ogródek a most to tylko dwie stalowe podpory.O ile wiem rozpadlisko też zostało sprzedane bo niby to jakas działka.A trasa od rozpadliska w Podgórzynie przez dziurawą skałe (kocie skałki -tam gdzie robiono wszystkie przedwojenne widokówki z panoramą Przesieki) do wodospadu to jedna z najlepszych atrakcji gminy. Jeżeli dodać by do tego kaskady na myi cmentarzyk jenców wojennych Szwedzkie skały i kaskady przy szwedzkich skałach to całodzienna wycieczka murowana. I jakie widoki.
Po drodze mijamy dwie wsie łańcuchowe, wąwóz na 12 metrów o szerokosci może 2 m. Dziurę w skale 15 metrów nad potokiem trzeci co do wielkosci wodospad po naszej stronie Karkonoszy 2 przepiękne kaskady.Zobaczymy nawet tramwaj. Potykamy się o II wojne swiatową na cmentarzu jeńców wojennych. Możemy nakopac sobie kryształów górskich-ale nie powiem gdzie bo sam eksploruje złoże. Kończymy mocnym akcentem na Szwedzkich skałach. A wracamy szybko bo dziki atakują i robi się ciemno. A wszystko dzieje się w Podgórzynie i Przesiece.Zapraszam
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Re: infrastruktura wzdłuż potoku

Postautor: olo » śr wrz 20, 2006 9:14 pm

Cieslak pisze:Gmina planuje budowę infrastruktury turystycznej wzdłuż potoku Podgórnej (z tego co pamiętam, na odcinku od Starego Młyna do wodospadu). Wójt mówił, że mają powstać ławki, zadaszone miejsca odpoczynku, nowy mostek, ma być poprawiona nawierzchnia... no własnie - co o tym sądzicie?



Pamiętacie? najbardziej podoba mi się "gmina planuje" uf a tu nowe wybory za pasem ciekaw jestem co tym razem zaplanują? może jakies propozycje dla radnych :laughing6:
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » śr wrz 20, 2006 9:33 pm

pewnie jak obiecaja to samo to tez bedzie dobra zacheta bo po sierpniowych ulewach w pewnych miejscach na sciezkach przy potoku nie ma zadnej nawierzchni....
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » śr wrz 20, 2006 9:34 pm

może to nasza wina sami stawialismy na dzicz. Ale jak nie ma nowych pomysłów to może wrócić do starych. Np przekopanie tunelu pod karkonoszami od końca drogi sudeckiej do spindlerowego mlyna albo wybudowanie rotundy nad zalewem w której będzie prezętowany widok na .... Karkonosze pomysłów było bez liku
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

tunel w studium

Postautor: Cieslak » czw wrz 21, 2006 8:16 am

O ile dobrze pamiętam ten tunel jest zapisany w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy, więc to dosć poważna "propozycja" (ale mogę się mylić). Własciwie jesli gmina miałaby zrobić plan miejscowy w miejscu, gdzie w Studium... wrysowany jest ten tunel, to w planie musiałby się tam znaleŸć. To znowu pociąga za sobą sprawy finansowe (odszkodowania, wykupy gruntów itp.). Może się mylę, ale taka sytuacja oznacza, że gmina nie podejmie się realizowania w tych miejscach planów miejscowych, co może znowu ograniczyć możliwosci rozwoju w rejonach przebiegu tunelu...taki prawny zawijas, który teraz przyszedł mi do głowy :)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw wrz 21, 2006 8:20 am

Art. 15. 1. Ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
"Wójt, burmistrz albo prezydent miasta sporządza projekt planu miejscowego, zawierający częsć tekstową i graficzną zgodnie z zapisami studium oraz z przepisami odrębnymi, odnoszącymi się do obszaru objętego planem".
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » czw wrz 21, 2006 7:39 pm

mam nadzieje że zapomnieli. ÂŻebym tylko nie wywołał wilka z lasu

Wróć do „Turystyka w Przesiece”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości