Infrastruktura przy wodospadzie Podgórnej

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Infrastruktura przy wodospadzie Podgórnej

Postautor: Cieslak » pn gru 22, 2008 11:24 pm

Jak Wam się podoba?
Załączniki
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » czw gru 25, 2008 8:42 pm

:-" Jestem pod wrażeniem. Jeszcze dwa miesiące temu tego nie było.
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » ndz gru 28, 2008 12:09 pm

Ławki i tablica informacyjna się przydadzą. Kosze też są tam bardzo potrzebne - o ile będą regularnie opróżnianie, a z tym bywa różnie. Nie podoba mi się barierka - lubiłam podchodzić na sam brzeg Podgórnej, a teraz będzie to utrudnione.
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » ndz gru 28, 2008 1:41 pm

Moim zdaniem:

ławki - jak najbardziej potrzebne
tablica - ok
barierka - zupełnie nie rozumiem po co tam stoi
mostek - fajnie że drewniany ale można było zrobić troche szerszy niż poprzedni
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » pn sty 05, 2009 2:42 pm

Byłem przez ostatnie kilka dni w Borowicach, odwiedziłem również wodospad i aż mi szczęka opadła bo rzeczywiscie jeszcze nie tak dawno nie było tam ani barierek ani ławek. Teraz wygląda to naprawdę bardzo ładnie. Fakt, że mostek jest bardzo wąski ale nie czepiajmy się szczegółów, najważniejsze, że cieszy oko :)
Mateusz
Spacerowicz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 26, 2007 2:01 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka

"Pospolite ruszenie"

Postautor: Mateusz » czw sty 08, 2009 9:40 am

Byłem w ostatni weekend w Przesiece i kosze na smieci przy wodospadzie- zgodnie z przypuszczeniem- były przepełnione.
W ogóle te kosze wyglądają na niedoróbkę: nikt nie umiescił w nich jednorazowych worków, nie ma też sposobu na ich sprawne opróżnianie. Œmieci trzeba wyciągać pojedynczo, od góry.
Myslę, że ta infrastruktura to taka jednorazowa akcja- jak cos się przepełni, połamie lub zniszczy, to już nikt tego nie poprawi...

Mostek jest za wąski, barierki zupełnie niepotrzebne, ale ogólne wrażenie miłe:-)
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » czw sty 08, 2009 9:47 am

Trochę więcej optymizmu. Dobrze, że jest już cos robione. Fakt kilka niedociągnięć jest ale myslę, że drobnymi krokami dojdzie się do perfekcji. Na początek to możnaby pomysleć o tych workach w koszach. Ułatwi to wszystkim życie a w pierwszej kolejnosci nie będzie odstraszało w przypadku oprużnienia kosza w momencie przepełnienia.
Ale cieszy widok poczynionych prac, tym bardziej że ładnie wpisuje się to w otoczenie. Pasuje bardziej jak metalowe rury i betonowy most, który był do tej pory :)
igi
Spacerowicz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 8:59 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: igi » pn lut 09, 2009 10:15 am

Witam wszystkim na forum swoim pierwszym postem :-)

Patrząc na te zdjęcia obawiam się o przyszłosć mostu przy wodospadzie i barierek wzdłuż rzeki.

Zastanawiam się też jak można było tak oszpecić drogę do wodospadu, czemu te barierki mają służyć?
Barierki nie wyglądają ładnie i pewnie szybko wylądują w rzece.

Co o wodospadu - pamiętam jak poprzednio był mostek drewniany -
był zbudowany z takich beli po pół metra srednicy chyba a i tak nie oparł się siłom natury.

PóŸniej był ten betonowy (pamiętam jak go budowali - sam pomagałem robotnikom
bo jako małolat z pobliskiego domu zawsze latałem po całej okolicy)
i o dziwo też nie wytrzymał długo - raptem dwadziescia parę lat.

Jak już cos budować to porządnie...

No ale w sumie ważne, że ktos cos w końcu robi na szlakach :hello1:

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn lut 09, 2009 12:11 pm

igi pisze:PóŸniej był ten betonowy

Zdaje się, że nadal jest betonowy, tylko obudowano go drewnem. Ale może się mylę?
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » pn lut 09, 2009 11:08 pm

Też tak słyszałem, że podstawa została betonowa. Jednym słowem nowy mostek zbudowany został na starej infrastrukturze, ale chyba stare barierki z mostka usunięto.

Osobiscie miałem juz okazję być tam na miejscu po wielkich zmianach i spodobało mi się. Pomimo sniegu, który dosyć obficie padał poprzedniej nocy, usiadłem z kolegą na ławce, przy stolikach i stwierdziłem, że latem obłożenie tych ławeczek może być tak wielkie, że nie będzie gdzie usiąsć ;) bo wyglądają zachęcająco dla strudzonych wędrowców.

Po kilku minutach siedzenia przy stoliku, przechodzący turysta zabawnie rzucił w naszą stronę kilka słów: „Proszę poczekać jeszcze minutkę, kelner za chwilę Państwa obsłuży”. He he :)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn lis 08, 2010 7:16 pm

Kolejne zmiany przy wodospadzie - zdjęcia z wczoraj:
http://przesieka.pl/zdjecia/wodospad2010/index.html
Tomasz
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 07, 2009 6:34 pm
Lokalizacja: Legnica

Postautor: Tomasz » wt lis 09, 2010 9:04 pm

Miejsce straciło trochę na "dzikosci", ale jest gdzie posiedzieć no i jest bezpieczniej.
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » śr lis 10, 2010 1:59 pm

Tak poczytałem wczesniejsze wpisy... i okazuje się, że barierki w rzece nie wylądowały, kosze są opróżniane w miarę regularnie, mostka nie zmyło...
Duża w tym zasługa samych mieszkańców - którzy sami dbają i nie krępują się zwracać uwagę, jesli ktos np. smieci. Brawo.
Dzikosć dzikoscią, ale nie zapomnijmy, że do takich miejsc chcielibysmy przyprowadzać również niepełnosprawnych i naszych 'mniej zwinnych' dziadków i babcie...
Gdyby pojawiła sie sonda - głosowałbym za "trzecim etapem" i rewitalizacją czarnego szlaku oraz wytyczeniem spacerowej pętli w górę Podgórnej, do mostku na żółtym szlaku i z powrotem prawym brzegiem...
P.S. Czy ktos ma pomysł jak pozbyć się ohydnych 'malunków' z naturalnej skały?
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » ndz lis 14, 2010 10:50 am

Faktycznie, barierki wzdłuż potoku okazały się całkiem solidne. Œmieci też jakby ostatnio mniej. Gdyby jeszcze wymienić tę nieszczęsną niebieską beczkę używaną jako smietnik na cos bardziej gustownego o już byłoby swietnie. Prace budowlane jeszcze trwają - ciekawe czy jeszcze tam powstanie?

Wróć do „Turystyka w Przesiece”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości