Miejsca konsumeckie w placówkach gastronomicznych,Natura2000

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

agawa86
Spacerowicz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 1:40 pm
Lokalizacja: Podgórzyn

Miejsca konsumeckie w placówkach gastronomicznych,Natura2000

Postautor: agawa86 » pn kwie 26, 2010 1:49 pm

Witam wszystkich, mam taką wielką prosbę, jesli ktos wie, ile jest miejsc komsumeckich w placówkach gastronomicznych w Przesiece i innych miejscowosciach naszej gminy, to mógłby mi podać? Piszę pracę magisterską o turystyce w naszej gminie i potrzebuję te informacje.
A drugie pytanie, też dotyczące mojej pracy, to chciałabym się dowiedzieć, co mysłicie na temat obszaru Natura 2000 w gminie, czy Wam to utrudnia życie, czy wręcz przeciwnie.
Za wszelkie informacje z góry dziękuję:)
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów:)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn kwie 26, 2010 4:05 pm

Witamy! Nie wiem, czy to komplet, ale sprawdŸ co najmniej miejsca w tych placówkach:

Przesieka Bar Przy Skałkach ul. Kręta 5
Przesieka Bufet Odrodzenie Przełęcz Karkonoska
Przesieka Kawiarnia DW „Zielona Gospoda” Dolina Czerwienia 11
Przesieka Restauracja Idylla ul. Turystyczna 10
Przesieka Bar Rezydencji „Markus” Dolina Czerwienia 14
Przesieka Bar "Pod wesołym Misiem" ul. Turystyczna 8
Przesieka Bar pod Lipami ul. Karkonoska 37
Przesieka Górska Chata ul. Kamienna 2a
Przesieka Pizzeria Liczyrzepa - Kaliniec - Danuta
Przesieka Kuchnia w Kalińcu ul. Droga Liczyrzepy 1
agawa86
Spacerowicz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 1:40 pm
Lokalizacja: Podgórzyn

Postautor: agawa86 » wt kwie 27, 2010 11:40 am

Dziękuję bardzo:) A może ktos wie, ile jest tam miejsc, przynajmniej orientacyjnie?
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt kwie 27, 2010 8:06 pm

To zależy od metodyki. Można liczyć krzesła, miejsca na ławkach, wewnątrz pod dachem, na zewnątrz pod chmurką, itp. Bary, jadalnie, stołówki, puby, restauracje, smażalnie ryb, itd. take away na wynos, na miejscu, z dowozem...
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » śr kwie 28, 2010 7:05 am

Obszar Natura 2000 jest na razie wielką niewiadomą, nie tylko dla mieszkańców gminy. Wielu z nich nie zdaje sobie, chyba, jeszcze sprawy, że mieszka na obszarach objętych ochroną w ramach Natury, lub niedaleko granicy tych obszarów. Brakuje szczegółowo okreslonych granic obszarów Natura 2000. Do tej pory nie ma też ostatecznie wyznaczonej instytucji, która zarządzałaby tymi obszarami w skali kraju (a jest ich niemało, cos ok. 10% powierzchni Polski). Na terenach gminy Podgórzyn istnieją już różne obszarowe formy ochrony przyrody: Karkonoski Park Narodowy wraz z otuliną, Bilateralny Rezerwat Biosfery Karkonosze/Krkonose z trzema strefami ochrony. Teraz mamy jeszcze w ramach Natura 2000 dwa obszary ochronne - Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków (OSO) i Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk (SOO). Utworzenie na jednym terenie tylu róznych obszarów ochronnych, z których każdy "rządzi się " innymi aktami prawnymi wprowadza na pewno sporo zamieszania w procesy decyzyjne, przy planowaniu jakichkolwiek inwestycji na naszym terenie. Ponadto brak rzetelnych informacji i niełatwy dostęp do nich utrudniają życie mieszkańcom. Plusem może być ewentualny, często niezamierzony przez pomysłodawcę ochrony wzmożony ruch turystyczny na obszarach chronionych i w ich pobliżu - na zasadzie: skoro wprowadzili tam cos takiego, to muszę zobaczyć co tam chronią, musi tam być cos interesującego.
agawa86
Spacerowicz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 1:40 pm
Lokalizacja: Podgórzyn

Postautor: agawa86 » śr kwie 28, 2010 9:27 am

Informacje o Naturze bardzo mi się przydadzą. Dzięki. Chodzi mi raczej o miejsca wewnątrz, ew. plus na zewnątrz i o miejsca siedzące, czyli krzesła, miejsca na ławkach. Wiem, że to może się Htturze jest w kawiarni aż 160 miejsc? Czytałam post na temat gastronomii w Borowicach. Czy nadal placówki gastronomiczne są tylko otwarte wieczorami? A w weekendy i swięta też tylko wieczorami?
Ostatnio zmieniony czw kwie 29, 2010 9:52 am przez agawa86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » śr kwie 28, 2010 10:19 am

Zależy które placówki np Górska Chata ul. Kamienna 2a i restauracja Idylla są czynne od 12.00. Bar Pod Lipami jest czynny tylko w sezonie, pizzeria Liczyrzepa była przez jakis czas zamknięta- nie wiem jak teraz. A bufet schroniska Odrodzenie jest czynny od rana.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » czw kwie 29, 2010 7:42 am

W Borowicach funkcjonują tylko dwa rodzaje gastronomii: jadalnie (stołówki) i bary (puby). Nie ma restauracji, smażalni ryb, ani pizzerii.

1. Jadalnie.

Oferują gosciom osrodków wyżywienie: sniadania, obiady i kolacje. Nie ma wyboru - je się to, co jest przewidziane w danym dniu. Koszt trzech posiłków wynosi ok. 40 zł.

Dwa miesiące temu zadzwoniłem do Skalnika i zamówiłem obiady dla dwóch osób na kilka dni (o 14-tej). Bardzo smaczne. Zupa, główne danie, kompot. Obiad w Skalniku kosztuje 16 zł.

Kiedys przez Borowice przechodził majk wraz z kilkoma osobami, byli głodni, w Hotturze ich nakarmili obiadem (kilka niezapowiedzianych osób). Byli zadowoleni.

Hottur ma bardzo dużą stołówkę i kuchnię w budynku głównym, do której chodzą na posiłki goscie innych budynków kompleksu Hottur, np. Na Stoku.

2. Bary.

Wieczorami najczęsciej otwarte są: kawiarnia Dorotka przy Skalniku (ok. 30 miejsc), kawiarnia w Hotturze (ok. 30 miejsc), bar Bogdanka (ok. 20 miejsc). Sprzedają przede wszystkim napoje, a do jedzenia są szybkie gotowce - na ciepło: pizza, zapiekanka.

Nigdy nie liczyłem krzeseł, ale może przy okazji policzę z dokładnoscią do sztuki i podam pomiary. Czego się nie robi dla nauki...
agawa86
Spacerowicz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 1:40 pm
Lokalizacja: Podgórzyn

Postautor: agawa86 » czw kwie 29, 2010 10:00 am

Za wszystkie informacje dziękuję:) Też mnie to trochę rozwaliło, jak mi promotor kazał podać miejsca konsumeckie. Nigdzie nie ma tych danych podanych (ew. parę knajp ma podane te informacje na stronie Ducha Gór), w Podgórzynie pochodziłam po placówkach i policzyłam a jesli chodzi o inne to w ostatecznosci będę dzwonić, ale też nie wszystkich mam nr, dlatego każda informacja na temat gastronomii w gminie jest dla mnie bardzo cenna.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » czw kwie 29, 2010 12:07 pm

Tym większą wartosć będzie miała Twoja praca. Czy możemy liczyć na jej udostępnienie?
agawa86
Spacerowicz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 1:40 pm
Lokalizacja: Podgórzyn

Postautor: agawa86 » czw kwie 29, 2010 1:30 pm

Dokładnie temat brzmi "Koncepcja zrównoważonego rozwoju turystyki w praktyce funkcjonowania gminy Podgórzyn". Jesli komus będą potrzebne informacje zawarte w mojej pracy to, jak najbardziej udostępnię je:)
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » czw kwie 29, 2010 5:11 pm

Borowice.pl pisze:Kiedys przez Borowice przechodził majk wraz z kilkoma osobami, byli głodni, w Hotturze ich nakarmili obiadem (kilka niezapowiedzianych osób). Byli zadowoleni.

... i to bardzo :happy7:

Wróć do „Turystyka w Przesiece”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości