Strona 1 z 1

Remont a odcinku Drogi pod Reglami

: czw sie 19, 2010 9:09 pm
autor: Hanus
Na odcinku Drogi pod Reglami - szlak żółty i rowerowy ER 2 od Jagniątkowa do Przesieki trwają obecnie prace remontowe. Przypomnę, że ten odcinek szlaku został zniszczony przez ciężki sprzęt lesny w zeszłym (2009) roku. Uszkodzenia były nieco tylko mniejsze niż na odcinku szlaku żółtego od Przesieki do Borowic. Obecnie nawierzchnia na drodze jest wyrównywana i nawożony jest ... hmmm, wygląda to jak zwietrzelina granitowa spod budowy Gołębiewskiego w Karpaczu. Może się mylę, ale piach i kamienie, które teraz tam są wyglądaja jednoznacznie.
Zaczynam nowy temat omijając zniszczenia szlaku żółtego (Przesiecko-Borowickiego) z zeszłego roku, aby ostrzec turystów pieszych, a zwłaszcza rowerowych o utrudnieniach, które napotkają na drodze od Jagniątkowa w kierunku Przesieki. Droga jest nieprzejezdna! Jesli ktos ma ochotę taszczyć swój rower, to ma szansę tutaj wypróbowć swe siły. Proponowany objazd od strony Jagniątkowa, to przy kamieniu z datą 1854 nie odbijać na rowerowy, ale dalej prosto i dojechać do Czerwienia, dalej w lewo w dół i do Przesieki. Przejscie na w/w odcinku jest też jest problematyczne. Szkoda,że Nadlesnictwo Œnieżka nie ostrzega turystów wczesniej, np. w Jagniątkowie lub Przesiece , o trudnosciach na szlakach pieszych i rowerowych.

: pt sie 27, 2010 7:34 pm
autor: Logan
Bylismy tam wczoraj, na odcinku od Jagniątkowa do Zachełmia da się w miarę normalnie przejechać. Teren jest pokryty ubitym piachem, mocno pofałdowanym, ale nie jest tragicznie.

: ndz sie 29, 2010 9:10 pm
autor: Hanus
To dobrze, remont wciąż trwa. Jak tam byłam, to nawierzchnia nie była jeszcze ubita.

: czw wrz 16, 2010 11:32 pm
autor: Hanus
Prace wciąż trwają i na drodze duże błotko. To, co jest przywiezione na drogę zawiera dużo częsci gliniastych, które po nasiąknięciu wodą staje się mało przyjemne, zwłaszcza dla piechurów i biegaczy.
Remont szlaku żółtego z Przesieki do Borowic odbywa się z użyciem tego samego materiału, zobaczymy więc jaki będzie efekt.

: pt paź 08, 2010 2:10 pm
autor: FourtyFour
Efekt wydawał się "sredniozadowalający", ale tylko do pierwszych deszczowych i przymrozkowych nocy...