Strona 1 z 1

A może knajpka w Borowicach

: pn sie 16, 2010 10:21 am
autor: Sławek
Witam,

Pojawił się pomysł postawienia w Borowicach nie dużej knajpki z dobrym jedzeniem i nisko porcentowym alkoholem czyli piwkiem. Ładnie komponującej się z otoczeniem np. nieduży budynek postawiony z pełnego bala cos na wzór tego domku, który jest budowany przy zjeŸdzie do Borowic od Sosnówki od Limby. Menu w miarę proste, poczynając od zwykłych zapiekanek, ewentualnie hamburgerów a na kwasnicy, żurku, grochówce oraz żeberkach, golonce, karkówce itp kończąc. Oczywiscie z cenami na kieszeń najprostszego trampa.
CO wy na to Forumowicze. I czy kiedykolwiek pojawił się taki pomysł po tym jak Sadyba przy szlaku do Karpacza została zamknięta ładnych kilkanascie lat temu ?
W tej chwili w Borowicach poza dwoma kawiarniami w Hotturze i Skalniku nic nie ma a zjesć tam raczej nie można za wiele.
Jest jeszcze kwestia pozwolenia na taki obiekt, wybrania działki i dogadania się z władzami jak i również z miejscowymi hotelarzami, bo po częsci będzie to dla nich również jakas drobna konkurencja.

Pozdrawiam
S :jerk:

: wt sie 17, 2010 7:50 am
autor: Borowice.pl
Oprócz kawiarni w Hotturze oraz kawiarni Dorotka przy Skalniku, w Borowicach mamy jeszcze bar/pub Bogdanka, czyli UFO (przy sklepie) oraz kawiarnię w Łokietku, ale to już Broniów.

Ja przyznaję ze smutkiem, że już niejednokrotnie jechałem specjalnie do Górskiej Chaty w Przesiece, aby cos zjesć... w Borowicach czasami mi się udaje trafić obiad w jadalniach Skalnika, Hottura lub Łokietka, ale to tylko w czasie, gdy obiady są wydawane grupom.

Dosć dużym wzięciem cieszą się pizze dowożone głównie z Liczyrzepy w Przesiece (Danuta) i innych pizzerii spoza Borowic.

: wt sie 17, 2010 12:32 pm
autor: Sławek
Zgadza się. Ostatnio widziałem wilokrotnie jak samochód z pizzerii z Przesieki dostarczał pizze do Borowic. O Bogdance nie wspominałem gdyż trudno to nazwać barem a raczej dyskoteką czy piwiarnią.
Tomku, z uwagi na fakt, iż ty jestes w Borowicach prawie cały czas i orjętujesz się w tamtejszych sprawach, czy słyszałes kiedys żeby ktos planował otwarcie takiego baru czy knajpki ? Bo z mojej wiedzy wynika, że po "Sadybie" nikt nie próbował niczego otwierać poza tym co już istnieje.
Obiekt tego typu byłby w Borowicach niezbędny tym bardziej, że jest to nie tylko w chwili obecnej centrum sportu ale również krzyżuje się tam wiele szlaków i przechodzi tamtędy wielu turystów.

: wt sie 17, 2010 5:02 pm
autor: Anka
Był taki wątek o gastronomii, a raczej jej braku, w Borowicach http://forum.przesieka.pl/viewtopic.php?t=516

Wynikało z niego, że cos by się przydało.
W każdym razie moja koleżanka jak wybierała się z dzieckiem na dłuższy spacer chodziła z Przesieki w kierunku Zachełmia, bo mogla się zatrzymać i cos kupić w Amandzie /teraz Chojniku/. Po kilku wycieczkach w kierunku Borowic /w różnych latach/ zrezygnowała, bo ile razy była to Dorotka zawsze była zamknięta.

: wt sie 17, 2010 10:33 pm
autor: Borowice.pl
rozmawiałem z gestorami... no, niestety... pobyt najczęsciej powiązany jest z całodziennym wyżywieniem i to na jadalnie położony jest nacisk w Hotturze, Skalniku i Łokietku...

: śr sie 18, 2010 11:16 am
autor: Sławek
To teraz od inne strony.
Jak myslicie w którym miejscu najlepiej żeby stanęła taka knajpka ? Borowice nie są duże, miejsc za wiele nie ma. Ostatnio przeglądałem ogłoszenia posredników jest kilka działek, które można by kupić i postawić taką inwestycję ale najpierw chciałbym wysądować jakie miejsce byłoby najlepsze a następnie dowiedzieć się czy można by takie zagospodarować.

: czw sie 19, 2010 6:00 am
autor: Borowice.pl
Najlepiej przy szlakach turystycznych, gdzies pomiędzy skrzyżowaniem szlaków na Drodze Sudeckiej a dawną Sadybą.

: czw gru 19, 2013 10:15 am
autor: slytherka
Borowice.pl pisze:Najlepiej przy szlakach turystycznych, gdzies pomiędzy skrzyżowaniem szlaków na Drodze Sudeckiej a dawną Sadybą.


Popieram, to zdecydowanie najlepsza lokalizacja :)