Kolej Szklarska - Jakuszyce

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

klin86
Spacerowicz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 24, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: klin86 » śr cze 30, 2010 5:12 pm

Myslę, ze pociąg będzie cieszył się dużym powodzeniem zwłaszcza wsród niezmotoryzowanych. Połączenie autobusowe z Jakuszycami jest kiepskie, co utrudnia start w Izery (można przez WYsoki Kamień, ale ja lubię przez Orle :P ), a także powrót z okolic Jakuszyc. Jesli rozkład zostanie odpowiednio ułożony, pociąg szybko stanie się popularny :)
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » sob lip 03, 2010 7:52 pm

No i pociąg do Czech nie pojechał :(
Jak na razie kursy tylko na odcinku Szklarska Poręba Górna - Jakuszyce Polana.
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » wt lip 06, 2010 8:01 am

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt lip 06, 2010 1:32 pm

To mi się najbardziej spodobało...

"do niecodziennej sytuacji doszło w niedzielę, 4 lipca. Szynobus z Jakuszyc wyruszył o planowanej godzinie (15:55) w podróż do Szklarskiej Poręby Górnej. Tymczasem autobus zastępczy z Harrachova przyjechał do Jakuszyc z niewielkim opóŸnieniem i pasażerowie mogli zobaczyć jedynie swiatła oddalającego się szynobusa. Po 20 minutach nerwowych telefonów, zapadła decyzja, by autobus zawiózł pasażerów do Szklarskiej Poręby!"

Na razie chyba sobie odpuszczę tą przyjemnosć. Niech pojeŸdzi parę miesięcy, może uda się wszystko dograć i wtedy się wybiorę na przejażdżkę. Szkoda nerwów :)
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » czw sie 05, 2010 12:46 pm

No może połączenie będzie na koniec wakacji.
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,28996

Udało mi się dotrzeć na Giełdę, więc skoro już byłam w okolicy, to podjechałam koleją do Jakuszyc. Frekwencja spora - ze Szklarskiej do Jakuszyc ok. 70 osób. Szynobus /kurs o 10.18/ w Szklarskiej Górnej czekał na spóŸniony pociąg z Jeleniej, by chętni do dalszej podróży mogli się przesiąsć. W sumie szynobus ruszył z opóŸnieniem ok. 15-20 min. Autokar w Jakuszycach czekał na szynobus. Większosć osób przesiadła się i pojechała dalej, nieliczni udali sie w Góry Izerskie :) Kurs powrotny /16.15/ cieszył się mniejszą popularnoscią - ok. 20 osób. Autokar z Harrachova spóŸnił się ok. 5 minut, szynobus czekał.

I tak miałam szczęscie, bo 2 dni póŸniej cała komunikacja kolejowa Szklarska- Harrachov była obsługiwana autokarem, bo szynobus się zepsuł.
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » ndz sie 08, 2010 4:07 pm

I parę zdjęć: odnowiony dworzec PKP w Szklarskiej Porębie Górnej, szynobus w Szklarskiej Porębie Górnej i szynobus w Jakuszycach.
Załączniki
szynobus-jakuszyce.jpg
szynobus-jakuszyce.jpg (59.71 KiB) Przejrzano 16885 razy
szynobus-szkl.jpg
dworzec.jpg
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » śr wrz 08, 2010 11:57 am

Od 28.08 można już dojechać bez przesiadania się w autobus.
Przynajmniej jest potwierdzenie kursowania pociągów do Korenowa do grudnia.
rozkład
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » śr paź 20, 2010 11:42 am

Kolej Izerska oczywiscie cieszy... Jednak dla nas, czy mieszkańców Jeleniej, kuracjuszy z Cieplic nie zmienia komunikacyjnie praktycznie nic... Jak już załaduję narty czy rower do samochodu, nie będe parkował przy stacji w Szklarskiej, tylko już dojadę do Jakuszyc.
Nie rozumiem, dlaczego nie umożliwiono wsiadania do pociągów w Cieplicach, Sobieszowie, Piechowicach czy Górzyńcu? Szkoda - może wtedy cyklobusy zakupione przez MZK by się bardziej przydały :)

P.S. Ciekawostka - Z rozkładu, który przytoczyła Anka wynika, że pociąg z Jeleniej do Szklarskiej Górnej jedzie ok. godziny (ew. 1:02). Zas PKP jest mniej optymistyczne i szacuje ;) czas potrzebny na pokonanie tej trasy na 1:19, 1:21 lub nawet 1:24... :laughing6:

http://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl ... 5&OK#focus
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » śr paź 20, 2010 1:15 pm

Pod linkiem wyswietla się uwaga, że wyniki nie zostały zapamiętane.
Mi wyszukiwarka pkp pokazała czas przejazdu na 1:02, 1:03.
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » śr paź 20, 2010 3:47 pm

Ups!
Załączniki
pociągi2.jpg
:)
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » czw paź 21, 2010 8:24 am

A mi pokazało tak:
Załączniki
rozklad.jpg
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » czw paź 21, 2010 11:23 am

Ach rzeczywiscie! Ja wpisywałem trasę Jelenia-Jakuszyce. Dlatego ten czas jest dłuższy:) Moja pomyłka!
No i pociąg z czasem bedzie zatrzymywał sie na wszystkich przystankach (od Jel. Zachodniej począwszy).
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt lis 18, 2011 1:24 pm

Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » czw lis 24, 2011 8:59 am

Bo popsuł się szynobus, który zastępował popsuty szynobus...
Œniegu na razie nie ma, więc to aż tak nie przeszkadza, ale gdyby był snieg to byłby problem. Autobusowa komunikacja zastępcza omija przystanek Huta.
Bawarka
Spacerowicz
Posty: 16
Rejestracja: pn lis 21, 2011 9:43 pm
Lokalizacja: KARKONOSZE

Postautor: Bawarka » pn sty 16, 2012 5:15 pm

Ta niezwykła linia kolejowa, wybudowana na początku ubiegłego wieku jest jedną z najciekawszych w Polsce.
Tajemnicze zakola, górskie urwiska, fauna i flora Gór Izerskich niemal na wyciągniecie ręki sprawia, że sama podróż żelazną Koleją Izerską jest atrakcją.

Połączenie cieszy się dużą popularnoscią po obu stronach granicy zwłaszcza w weekendy wielu turystów, ale również i mieszkańców przygranicznych miejscowosci, wybiera się na wycieczkę szynobusem. Na 120 miejsc większosć jest zapełniona.

Wróć do „Sprawy regionu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości