Powiekszenie obszaru KPN

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Powiekszenie obszaru KPN

Postautor: KornelO » śr cze 18, 2008 7:00 am

Witam
Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego chce powiększyć jego obszar o górną częsć Sowiej Doliny powyżej Karpacza oraz tereny położone pomiędzy Jagniątkowem, zamkiem Chojnik, Zachełmiem i Przesieką. Razem park może powiększyć się o 600 hektarów.
http://www.pracownia.org.pl/prac/index. ... m=6&r=2008

Jesli o mnie chodzi, to jestem za!

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » śr cze 18, 2008 10:34 am

Ja też jestem za, pod warunkiem, żeby było można jeŸdzić rowerem po Drodze na Dwa Mosty, Drogą pod Reglami, trawersem obok Szerzawy i Kopistej oraz przez Żelazny Mostek.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw cze 19, 2008 6:51 am

Hehe, rozumiem, że to jest odpowiedŸ KPN na plany dokończenia budowy Drogi Sudeckiej.
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » pn cze 23, 2008 12:47 pm

i bardzo dobrze, obejmą obszary niedokończonej drogi Parkiem i będzie z głowy :hello1:
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » śr cze 25, 2008 7:42 am

Chyba niestey nie obejmą :(
Z tekstu wynika, że chodzi tylko o las pod Chojnikiem.
powiększenie KPN
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » czw paź 14, 2010 11:40 am

Odswieżam wątek i "newsy" z maja 2008, aby zapytać grzecznie Ankę, p.Tomasza z Borowic i KornelO o powody Waszej aprobaty dla tego projektu... Spokojnie przyjmujecie do wiadomosci, że nigdy więcej nie wybierzecie się na Szwedzkie Skały, nie przejedziecie się rowerem ani Chomontową, ani na Dwa Mosty, zakazane będzie wejscie pod Srebrne Kaskady czy Ptasiak,a jesli będziecie chcieli rygorystycznie przestrzegać prawa to nawet na dotarcie szosą do Cmentarzyka (bez względu srodek transportu) będziecie potrzebowali pisemnej zgoby JM dyrektora?
Rozumiem, że Wasze zdanie jest oparte na argumentach, które - abym miał szanse uszanować - bardzo chętnie poznam...
Ostatnio zmieniony pn gru 06, 2010 11:49 pm przez FourtyFour, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » czw paź 14, 2010 3:34 pm

Równie grzecznie odpowiadam:

Jak napisałem jestem za, ale pod warunkiem.

Niektóre drogi/szlaki na terenie KPN są dostępne dla rowerzystów, np. do Strzechy Akademickiej oraz na Przełęcz Karkonoską. Uważam, że można wytyczyć szlaki na Dwa Mosty z obu kierunków, trawers Szerzawy i Kopistej, Żelazny Mostek i udostępnić je zarówno pieszym, jak i rowerzystom.
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pt paź 15, 2010 1:09 am

Uff... Dzięki. :happy7:
Popieram działania Parków zwiazane bezposrednio z ekologią, sądze jednak, że funkcje "udostępniania turystycznego, rekreacyjnego, sportowego, a także propagowania postaw, edukacji" itp. realizuje się po linii najmniejszego oporu. Najchętniej zamknęli by ten teren całkiem, żeby nikt im nie przeszkadzał "chronić przyrody". Jak zwykle "po polsku", restrykcyjnie, a nie tak, jak jest wszędzie...
Szlak zielony w Kozackiej został zlikwidowany, z tego co wiem, bez żadnych konsultacji mimo tego, że w wiekszosci wiódł poza terenem Parku. A ostatni szlak, jaki WYTYCZONO to chyba usankcjonowanie "na żółto" scieżki ze Złotówki do Bialego Jaru we wczesnych latach osiemdziesiątych... Chyba więc... najpierw trzeba by wytyczyć szlaki i je wyznakować, a dopiero potem poszerzać obszar Parku. W odwrotnej kolejnosci - niewiarygodne.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt paź 15, 2010 9:46 am

Słusznie. Kolejnosć prawidłowa. Ja to bym nawet przesunął przebieg szlaku Euroregion-2.
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » pn paź 18, 2010 8:21 am

FourtyFour pisze: A ostatni szlak, jaki WYTYCZONO to chyba usankcjonowanie "na żółto" scieżki ze Złotówki do Bialego Jaru we wczesnych latach osiemdziesiątych... Chyba więc... najpierw trzeba by wytyczyć szlaki i je wyznakować, a dopiero potem poszerzać obszar Parku. W odwrotnej kolejnosci - niewiarygodne.


W latach 90-tych wyznakowano szlak czerwony ze schroniska pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. Jak najbardziej na terenie KPN, więc jak widać można.
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pn paź 18, 2010 2:32 pm

Rzeczywiscie :) !
P.S. Czy ktos z forumowiczów pamięta (może przeszedł, może posiada fotografie) szlak, bodaj żółty, wiodący Grzędą?
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » śr paź 20, 2010 8:35 am

A nie był to szlak zielony?
Niestety zdjęć nie mam.
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » śr paź 20, 2010 10:53 am

Hmm... ja ten szlak pamiętam tylko z tak starej mapy, nie mam pewnosci, jaki miał kolor... :)... Poza tym, jestem klasycznym męskim daltonistą... :happy8: Wydaje mi się jednak, że nie był to zielony, bo zielony przebiegał (i przebiega) Œcieżką nad Reglami do schr. pod Łabskim Szczytem. Jesli to był tylko łącznik, pomiędzy czerwonym GSS-em, a wspomnianym zielonym -byłby pewnie czarny... Jakos mi się kojarzy, że to był jednak żółty, zresztą będący przedłużeniem istniejącego do dzis szlaku wiodącego ze Szklarskiej, Starą Drogą przez Wahadło i trawersujący Łabski Szczyt do stacji przekaŸnikowej.
Hello, :hello2: potrzebna konsultacja historyczno-kartograficzna :help: !!
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » śr paź 20, 2010 1:25 pm

Prawie dobrze mi się kojarzyło - był niebieski :)
Nie tak dawno pisano o nim w "Sudetach" - w 6 numerze z 2008 r. w tekscie Michała WoŸniaka pt. "Zapomniane szlaki Karkonoszy".
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » śr paź 20, 2010 3:29 pm

Rzeczywiscie! Niebieski! A przedłużał sie nie w stronę zółto-Łabskiego tylko do niebiesko-Michałowickiego przez Wysoki Most i Trzy Jawory. Do tego numeru Sudetów nie dotarłem, ale sporo ciekawych informacji (w tym dwie reprodukcje fragmentów map!) znalazło się na forum:
http://forum.sudety.it/viewtopic.php?p= ... be2f0aaa9c

Wróć do „Sprawy regionu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości