Strona 1 z 2

Powiekszenie obszaru KPN

: śr cze 18, 2008 7:00 am
autor: KornelO
Witam
Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego chce powiększyć jego obszar o górną częsć Sowiej Doliny powyżej Karpacza oraz tereny położone pomiędzy Jagniątkowem, zamkiem Chojnik, Zachełmiem i Przesieką. Razem park może powiększyć się o 600 hektarów.
http://www.pracownia.org.pl/prac/index. ... m=6&r=2008

Jesli o mnie chodzi, to jestem za!

Pozdrawiam

: śr cze 18, 2008 10:34 am
autor: Borowice.pl
Ja też jestem za, pod warunkiem, żeby było można jeŸdzić rowerem po Drodze na Dwa Mosty, Drogą pod Reglami, trawersem obok Szerzawy i Kopistej oraz przez Żelazny Mostek.

: czw cze 19, 2008 6:51 am
autor: Cieslak
Hehe, rozumiem, że to jest odpowiedŸ KPN na plany dokończenia budowy Drogi Sudeckiej.

: pn cze 23, 2008 12:47 pm
autor: Sławek
i bardzo dobrze, obejmą obszary niedokończonej drogi Parkiem i będzie z głowy :hello1:

: śr cze 25, 2008 7:42 am
autor: Anka
Chyba niestey nie obejmą :(
Z tekstu wynika, że chodzi tylko o las pod Chojnikiem.
powiększenie KPN

: czw paź 14, 2010 11:40 am
autor: FourtyFour
Odswieżam wątek i "newsy" z maja 2008, aby zapytać grzecznie Ankę, p.Tomasza z Borowic i KornelO o powody Waszej aprobaty dla tego projektu... Spokojnie przyjmujecie do wiadomosci, że nigdy więcej nie wybierzecie się na Szwedzkie Skały, nie przejedziecie się rowerem ani Chomontową, ani na Dwa Mosty, zakazane będzie wejscie pod Srebrne Kaskady czy Ptasiak,a jesli będziecie chcieli rygorystycznie przestrzegać prawa to nawet na dotarcie szosą do Cmentarzyka (bez względu srodek transportu) będziecie potrzebowali pisemnej zgoby JM dyrektora?
Rozumiem, że Wasze zdanie jest oparte na argumentach, które - abym miał szanse uszanować - bardzo chętnie poznam...

: czw paź 14, 2010 3:34 pm
autor: Borowice.pl
Równie grzecznie odpowiadam:

Jak napisałem jestem za, ale pod warunkiem.

Niektóre drogi/szlaki na terenie KPN są dostępne dla rowerzystów, np. do Strzechy Akademickiej oraz na Przełęcz Karkonoską. Uważam, że można wytyczyć szlaki na Dwa Mosty z obu kierunków, trawers Szerzawy i Kopistej, Żelazny Mostek i udostępnić je zarówno pieszym, jak i rowerzystom.

: pt paź 15, 2010 1:09 am
autor: FourtyFour
Uff... Dzięki. :happy7:
Popieram działania Parków zwiazane bezposrednio z ekologią, sądze jednak, że funkcje "udostępniania turystycznego, rekreacyjnego, sportowego, a także propagowania postaw, edukacji" itp. realizuje się po linii najmniejszego oporu. Najchętniej zamknęli by ten teren całkiem, żeby nikt im nie przeszkadzał "chronić przyrody". Jak zwykle "po polsku", restrykcyjnie, a nie tak, jak jest wszędzie...
Szlak zielony w Kozackiej został zlikwidowany, z tego co wiem, bez żadnych konsultacji mimo tego, że w wiekszosci wiódł poza terenem Parku. A ostatni szlak, jaki WYTYCZONO to chyba usankcjonowanie "na żółto" scieżki ze Złotówki do Bialego Jaru we wczesnych latach osiemdziesiątych... Chyba więc... najpierw trzeba by wytyczyć szlaki i je wyznakować, a dopiero potem poszerzać obszar Parku. W odwrotnej kolejnosci - niewiarygodne.

: pt paź 15, 2010 9:46 am
autor: Borowice.pl
Słusznie. Kolejnosć prawidłowa. Ja to bym nawet przesunął przebieg szlaku Euroregion-2.

: pn paź 18, 2010 8:21 am
autor: Anka
FourtyFour pisze: A ostatni szlak, jaki WYTYCZONO to chyba usankcjonowanie "na żółto" scieżki ze Złotówki do Bialego Jaru we wczesnych latach osiemdziesiątych... Chyba więc... najpierw trzeba by wytyczyć szlaki i je wyznakować, a dopiero potem poszerzać obszar Parku. W odwrotnej kolejnosci - niewiarygodne.


W latach 90-tych wyznakowano szlak czerwony ze schroniska pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. Jak najbardziej na terenie KPN, więc jak widać można.

: pn paź 18, 2010 2:32 pm
autor: FourtyFour
Rzeczywiscie :) !
P.S. Czy ktos z forumowiczów pamięta (może przeszedł, może posiada fotografie) szlak, bodaj żółty, wiodący Grzędą?

: śr paź 20, 2010 8:35 am
autor: Anka
A nie był to szlak zielony?
Niestety zdjęć nie mam.

: śr paź 20, 2010 10:53 am
autor: FourtyFour
Hmm... ja ten szlak pamiętam tylko z tak starej mapy, nie mam pewnosci, jaki miał kolor... :)... Poza tym, jestem klasycznym męskim daltonistą... :happy8: Wydaje mi się jednak, że nie był to zielony, bo zielony przebiegał (i przebiega) Œcieżką nad Reglami do schr. pod Łabskim Szczytem. Jesli to był tylko łącznik, pomiędzy czerwonym GSS-em, a wspomnianym zielonym -byłby pewnie czarny... Jakos mi się kojarzy, że to był jednak żółty, zresztą będący przedłużeniem istniejącego do dzis szlaku wiodącego ze Szklarskiej, Starą Drogą przez Wahadło i trawersujący Łabski Szczyt do stacji przekaŸnikowej.
Hello, :hello2: potrzebna konsultacja historyczno-kartograficzna :help: !!

: śr paź 20, 2010 1:25 pm
autor: Anka
Prawie dobrze mi się kojarzyło - był niebieski :)
Nie tak dawno pisano o nim w "Sudetach" - w 6 numerze z 2008 r. w tekscie Michała WoŸniaka pt. "Zapomniane szlaki Karkonoszy".

: śr paź 20, 2010 3:29 pm
autor: FourtyFour
Rzeczywiscie! Niebieski! A przedłużał sie nie w stronę zółto-Łabskiego tylko do niebiesko-Michałowickiego przez Wysoki Most i Trzy Jawory. Do tego numeru Sudetów nie dotarłem, ale sporo ciekawych informacji (w tym dwie reprodukcje fragmentów map!) znalazło się na forum:
http://forum.sudety.it/viewtopic.php?p= ... be2f0aaa9c