Strona 1 z 3

Odrodzenie

: pn lip 28, 2008 11:07 am
autor: Sławek
Przeglądam informacje na temat schronisk w Karkonoszach i zatrzymałem się przy Odrodzeniu. Chciałbym nawiązać konwersacje na temat tego obiektu, gdyż martwi mnie sprawa bardzo negatywnych wypowiedzi.
Odrodzenie niedawno zmieniło własciciela i są na jego temat jak najgorsze opinie. Czy może ktos z was forumowicze ma więcej informacji na ten temat i może opowiedzieć o sytuacji tego schroniska tak bliskiego i Borowicom i Przesiece ? Co tam się dzieje?

: pn lip 28, 2008 1:47 pm
autor: Borowice.pl
Problem polega na tym, że własciciel jest nadal ten sam, a zmienił się, już po raz kolejny, dzierżawca... zobaczymy czy na dłużej...

: pn lip 28, 2008 2:01 pm
autor: Logan
Jakis miesiąc temu w Odrodzeniu za dwie porcje pierogów ( z biedronki, ogólnie padaka) i dwie butelki wody mineralnej zapłaciłem jedyne... 30zł

: wt lip 29, 2008 10:44 am
autor: Sławek
ceny za jedzenie rzeczywiscie nie są najniższe i samo jedzenie nie najwyższej klasy. A jak wygląda sprawa pokoi, sanitariatów i ogólne wrażenie wnętrza ?

: wt lip 29, 2008 1:43 pm
autor: Borowice.pl
Bylismy tam kilka miesięcy temu, na Sylwestra 2007/2008. Standard schroniskowy, ale jak w schronisku młodzieżowym z dolnej półki.

: wt lip 29, 2008 2:12 pm
autor: Sławek
nie wiem jak to wygląda w tej chwili, czytając opinie na internecie wychodzi na to, że ludzie są zdruzgotani cenami, obsługą i standardem. Będę w Borowicach od 2 sierpnia więc na pewno zawitam i na odrodzenie żeby się przekonać co jest grane ale nigdy nie zauważyłem będąc tam żeby było tak Ÿle choć zazwyczaj schronisko miało niewielu gosci.

: śr lip 30, 2008 10:45 pm
autor: Borowice.pl
Jak tylko wpadniesz do bufetu na herbatę na parę minut to masz inne doswiadczenie niż jak pomieszkasz w schronisku kilka dni...

: czw lip 31, 2008 7:10 am
autor: Sławek
zamierzam zadokować się w schronisku na jakies trzy dni więc może się okaże jak jest naprawdę

: czw lip 31, 2008 8:15 pm
autor: Borowice.pl
wspaniale! mam nadzieję, że napiszesz nam tutaj relację...

: pt sie 01, 2008 7:21 am
autor: Cieslak
Nie mogę sobie przypomnieć jak nazywa się ten nowy hotel w danwnej strażnicy... Ktos może pamięta?

: ndz sie 03, 2008 8:51 pm
autor: Borowice.pl
Depandance

: pn sie 04, 2008 7:13 am
autor: Cieslak
O dzięki! I nich ktos mi powie, że na tym forum nie można dowiedzieć się wszystkiego o Karkonoszach :)

: pn wrz 22, 2008 2:53 pm
autor: Sławek
Wracając do tematu schroniska Odrodzenie.
Byłem w ubiegłym tygodniu trzy na szlaku nie schodząc z grzbietów. Rozpocząłem wędrówkę w Szklarskiej Porębie z samego rana. Przez Halę Szrenicką, Szrenicę dotarłem do schroniska Pod Łabskim, po niedługim odpoczynku ruszyłem dalej, pogoda się bardzo pogorszyła, poza tym, że było bardzo mokro zaczął padać snieg i temperatura bardzo spadła, ale ponieważ szedłem nieco dołem szlakiem czerwonym a następnie zielonym czyli przez scieżką przez przy Œnieżnych Kotłach oraz przez Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem do Odrodzenia więc tak naprawdę z mojego punktu widzenia było jeszcze gorzej niż bym szedł górą. Do odrodzenia dotarłem już o zmroku, jak mi powiedzieli wyglądałem jak Yeti cały w sniegu :). Wracając do tematu, mimo, że bar działa na odrodzeniu maksymalnie do 20 to jednak zostałem przyjęty bardzo ciepło, porządnie się najadłem i zwiedziłem dogłębnie schronisko (wczesniej przychodziłem tam raczej przelotem na trasie do innych miejsc).
Schronisko rzeczywiscie powinno zostać dogłębne wyremontowane gdyż standard pozostawia wiele do życzenia jednak było ciepło i przytulnie, gorący prysznic postawił mnie na nogi. Co do kuchni to nie jest bardzo urozmaicona ale nalesniki z serem i smietaną o raz żur naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Ceny wydają się być porównywalne do cen w innych schroniskach w Karkonoszach.
Podsumowując : uważam, że Odrodzenie powinno się dostać w prywatne ręce, niezbędny jest gruntowny remont i dostosowanie do obecnych wymagań klientów. Jest to bardzo fajny budynek, który ma swoją magię, bardzo duży i ciekawie wybudowany. Na kuchnię nie ma co raczej narzekać, to samo dotyczy cen. Za pokój oraz nalesniki (trzy duże sztuki, micha żuru, dwie wody oraz sok i kiełbasę z patelni zapłaciłem 70 PLN więc chyba nie są to duże pieniądze. Osobiscie trudno się wypowiedzieć czy polecić to schronisko ale ja napewno nie raz tam jeszcze się zatrzymam

Odrodzenie na sprzedaż?

: ndz mar 01, 2009 11:01 am
autor: Przemek
http://forum.pttk.pl/index.php?co=watek&w=36093

Ktos ma jakies potwierdzone informacje o sprzedaży schroniska?

: ndz mar 01, 2009 12:27 pm
autor: Sławek
Mnie również ciekawi ten temat. Jeżeli ktos ma jakies nowe informacje to może podzieli się na forum :)