Odrodzenie

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odrodzenie

Postautor: Sławek » pn lip 28, 2008 11:07 am

Przeglądam informacje na temat schronisk w Karkonoszach i zatrzymałem się przy Odrodzeniu. Chciałbym nawiązać konwersacje na temat tego obiektu, gdyż martwi mnie sprawa bardzo negatywnych wypowiedzi.
Odrodzenie niedawno zmieniło własciciela i są na jego temat jak najgorsze opinie. Czy może ktos z was forumowicze ma więcej informacji na ten temat i może opowiedzieć o sytuacji tego schroniska tak bliskiego i Borowicom i Przesiece ? Co tam się dzieje?
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn lip 28, 2008 1:47 pm

Problem polega na tym, że własciciel jest nadal ten sam, a zmienił się, już po raz kolejny, dzierżawca... zobaczymy czy na dłużej...
Logan
Odznaka Mała Brązowa
Posty: 108
Rejestracja: czw lut 22, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Logan » pn lip 28, 2008 2:01 pm

Jakis miesiąc temu w Odrodzeniu za dwie porcje pierogów ( z biedronki, ogólnie padaka) i dwie butelki wody mineralnej zapłaciłem jedyne... 30zł
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » wt lip 29, 2008 10:44 am

ceny za jedzenie rzeczywiscie nie są najniższe i samo jedzenie nie najwyższej klasy. A jak wygląda sprawa pokoi, sanitariatów i ogólne wrażenie wnętrza ?
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt lip 29, 2008 1:43 pm

Bylismy tam kilka miesięcy temu, na Sylwestra 2007/2008. Standard schroniskowy, ale jak w schronisku młodzieżowym z dolnej półki.
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » wt lip 29, 2008 2:12 pm

nie wiem jak to wygląda w tej chwili, czytając opinie na internecie wychodzi na to, że ludzie są zdruzgotani cenami, obsługą i standardem. Będę w Borowicach od 2 sierpnia więc na pewno zawitam i na odrodzenie żeby się przekonać co jest grane ale nigdy nie zauważyłem będąc tam żeby było tak Ÿle choć zazwyczaj schronisko miało niewielu gosci.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » śr lip 30, 2008 10:45 pm

Jak tylko wpadniesz do bufetu na herbatę na parę minut to masz inne doswiadczenie niż jak pomieszkasz w schronisku kilka dni...
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » czw lip 31, 2008 7:10 am

zamierzam zadokować się w schronisku na jakies trzy dni więc może się okaże jak jest naprawdę
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » czw lip 31, 2008 8:15 pm

wspaniale! mam nadzieję, że napiszesz nam tutaj relację...
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt sie 01, 2008 7:21 am

Nie mogę sobie przypomnieć jak nazywa się ten nowy hotel w danwnej strażnicy... Ktos może pamięta?
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » ndz sie 03, 2008 8:51 pm

Depandance
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn sie 04, 2008 7:13 am

O dzięki! I nich ktos mi powie, że na tym forum nie można dowiedzieć się wszystkiego o Karkonoszach :)
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » pn wrz 22, 2008 2:53 pm

Wracając do tematu schroniska Odrodzenie.
Byłem w ubiegłym tygodniu trzy na szlaku nie schodząc z grzbietów. Rozpocząłem wędrówkę w Szklarskiej Porębie z samego rana. Przez Halę Szrenicką, Szrenicę dotarłem do schroniska Pod Łabskim, po niedługim odpoczynku ruszyłem dalej, pogoda się bardzo pogorszyła, poza tym, że było bardzo mokro zaczął padać snieg i temperatura bardzo spadła, ale ponieważ szedłem nieco dołem szlakiem czerwonym a następnie zielonym czyli przez scieżką przez przy Œnieżnych Kotłach oraz przez Rozdroże pod Wielkim Szyszakiem do Odrodzenia więc tak naprawdę z mojego punktu widzenia było jeszcze gorzej niż bym szedł górą. Do odrodzenia dotarłem już o zmroku, jak mi powiedzieli wyglądałem jak Yeti cały w sniegu :). Wracając do tematu, mimo, że bar działa na odrodzeniu maksymalnie do 20 to jednak zostałem przyjęty bardzo ciepło, porządnie się najadłem i zwiedziłem dogłębnie schronisko (wczesniej przychodziłem tam raczej przelotem na trasie do innych miejsc).
Schronisko rzeczywiscie powinno zostać dogłębne wyremontowane gdyż standard pozostawia wiele do życzenia jednak było ciepło i przytulnie, gorący prysznic postawił mnie na nogi. Co do kuchni to nie jest bardzo urozmaicona ale nalesniki z serem i smietaną o raz żur naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Ceny wydają się być porównywalne do cen w innych schroniskach w Karkonoszach.
Podsumowując : uważam, że Odrodzenie powinno się dostać w prywatne ręce, niezbędny jest gruntowny remont i dostosowanie do obecnych wymagań klientów. Jest to bardzo fajny budynek, który ma swoją magię, bardzo duży i ciekawie wybudowany. Na kuchnię nie ma co raczej narzekać, to samo dotyczy cen. Za pokój oraz nalesniki (trzy duże sztuki, micha żuru, dwie wody oraz sok i kiełbasę z patelni zapłaciłem 70 PLN więc chyba nie są to duże pieniądze. Osobiscie trudno się wypowiedzieć czy polecić to schronisko ale ja napewno nie raz tam jeszcze się zatrzymam
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Odrodzenie na sprzedaż?

Postautor: Przemek » ndz mar 01, 2009 11:01 am

http://forum.pttk.pl/index.php?co=watek&w=36093

Ktos ma jakies potwierdzone informacje o sprzedaży schroniska?
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » ndz mar 01, 2009 12:27 pm

Mnie również ciekawi ten temat. Jeżeli ktos ma jakies nowe informacje to może podzieli się na forum :)

Wróć do „Sprawy regionu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości