Odrodzenie

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Tomasz
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 07, 2009 6:34 pm
Lokalizacja: Legnica

Postautor: Tomasz » pt maja 08, 2009 8:21 am

Witam.
Schronisko Odrodzenie ostatnim czasie naprawde podupadlo i jesli ktos chce sie tym zajac to tylko mu zyczyc wytrwalosci, z tego co gdzies slyszalem to wielkie progi stawia PTTK, przynajmniej kiedys tak bylo, patrzac na czeskie schroniska to jest roznica, ale moze bedzie lepiej.
Mam pytanie czy ktos szedl na Szwedzkie Skaly od Przesieki przez doline Myi i dalej kolo cmentarzyka, jesli tak to prosilbym o krotki opis jak tam dojsc.
:hello1:
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » pt maja 08, 2009 10:30 am

Tomasz pisze:z tego co gdzies slyszalem to wielkie progi stawia PTTK


Co masz na mysli? Wysokosć czynszu, czy może jakies inne specjalne warunki i wymogi?
Tomasz
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 07, 2009 6:34 pm
Lokalizacja: Legnica

Postautor: Tomasz » pt maja 08, 2009 11:05 am

Tak chodzilo mi o wysoksc opłaty za dzierzawe, tylko moje informacje nie dotycza obecnej sytuacji poniewaz teraz jest juz nowy dzirzawca - zreszta dowiedzialem sie od Ciebie o tym, bylem calkiem niedawno na przeleczy ale jakos do schroniska nie zaszedlem, w schronisku tez byl wieczny problem ogrzewania konkretnie to piec za maly byl aby ogrzac tyle metrow oczyszczalnie nawalala, ale jak piszesz nowy dzierzawca jest pelen entuzjazmu wiec podala tym przeciwnoscio i tego mu zycze bo schronisko jest ciekawe przede wszystkim stare i szkoda by marnialo
:hello1:
klin86
Spacerowicz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 24, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: klin86 » sob lip 25, 2009 12:38 pm

W kwestii pieca w Odrodzeniu spotykałem się z różnymi opiniami, jednak przeważały te mówiące, że to nie piec jest za mały, ale stosowane paliwo wielce neiodpowiednie (wyżej wspomniane smieci :?:)
jaga33
Spacerowicz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:16 pm
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postautor: jaga33 » czw lip 30, 2009 10:31 pm

Bylismy w Odrodzeniu jakies 10 dni temu. Faktycznie nowy dzierżawca - osoby przemiłe i remonty idą pełną parą. Planowalismy zjesć w Spindlerovej Boudzie ale dobrze, że jednak zdecydowalismy się na Odrodzenie. Wszystko rzecz względna - ceny za jedzenie i picie też. Dla mnie (dziewczyny znad morza) nie jest wcale tak drogo (przyjedŸcie do Rewala albo Niechorza to zobaczymy czy tu się najecie tanio). Słyszałam też rozmowy na temat cen noclegu - apartament!! zdaje się że 45 zł od osoby. To chyba nie jest tak Ÿle. A w Spindlerovej - piwo 0,5 płacąc w złotówkach - bagatela 10 zł - tak, tak dobrze widzicie. Piwo na wynos w butelce 0,33 (dla znajomych, syna, tudzież sobie dla podtrzymania smaku czeskiego piwa) - zaledie 8 zł. Pijcie do woli :). My posmakowalismy piwa a upojenia szukalismy w górskich widokach bo szkoda nam było kolejnych 20 zł na dwa piwa. Aha - Spindlerova Bouda to teraz **** (cztery gwiazdki) hotel nie żadne tam urokliwe górskie schronisko stąd te ceny.
Pozdrawiamy
jaga
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » ndz sie 16, 2009 7:36 pm

Po poczytaniu o zmianie dzierżawcy stwierdziłam, że będąc w Karkonoszach muszę zajrzeć do Odrodzenia zobaczyć te zmiany na własne oczy. I zajrzałam :)
Faktycznie zmiany tylko i wyłącznie na lepsze - w jadalni pełno ludzi, co wczesniej się nie zdarzało i co najważniejsze - ciepło - dzień był pochmurny i wietrzny. W bufecie wreszcie można cos zjesć. Widać, że remont trwa. I obsługa bardzo miła.
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » pn sie 17, 2009 10:37 am

Dobra wiadomosć :)
Będę w Borowicach od 8 wrzesnia przez tydzień zamierzam przejsć od Szklarskiej do snieżki więc zajdę również na Odrodzenie. Czy wiecie może czy można na odrodzeniu przenocować mimo trwającego remontu ?
gosia
Spacerowicz
Posty: 2
Rejestracja: pn sie 17, 2009 9:36 pm
Lokalizacja: wrocław

Postautor: gosia » pn sie 17, 2009 10:05 pm

Witam,
Byłam na Odrodzeniu dwa razy odkąd zmienił sie własciciel i wrazenia sa pozytywne. co prawda prowiant mielismy swoj, ale wrzatek dostalismy bez problemow, za darmo. toaleta ok. Co prawda na tle spinderowej budy wyglada dosc biednie, ale miejmy nadzieje ze bedzie lepiej. Z drugiej strony mam mieszane odczucia co do zagospodarowania tego pieknego terenu przez naszych sasiadów. busiki jezdzace co godzine, droga lepsza niz polska autostrada... korty tenisowe co 100m... troche przegiecie. jednak budowanie centrum rozrywki w srodku karkonoszy budzi we mnie pewna niechec. niech nasze odrodzenie pozostanie schoniskiem, z klasa, ale bez przesady- w koncu to gory.
Uwaga jeszcze jedna co do czeskich przeliczników- za 4 piwa zaplacilismy 121kć, co w przeliczeniu dalo 25zl....
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » wt sie 18, 2009 8:22 am

Sławek - można. Mimo remontu schronisko przyjmuje gosci na nocleg. Ceny i inne info tu: Odrodzenie
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » wt sie 18, 2009 10:34 am

Super. Dzięki za info.
Ostatnio jak nocowałem w Odrodzeniu (wrzesień 2008) szedłem również ze Szklarskiej, jeszcze schronisko nie miało nowego dzierżawcy ale nie narzekałem. Mimo, że trafiłem już po zamknięciu restauracji to zostałem obsłużony bardzo dobrze.
Jeżeli obecny dzierżawca tak wszystkich zachwyca to mam nadzieję, że schronisko będzie tętniło życiem i stanie się sławne ze swojej obsługi :)
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pn paź 18, 2010 2:42 pm

Miałem okazję w ubiegły weekend uaktualnić swoją opinię o Odrodzeniu. Jest dobrze, "Ajent" (niegdysiejszy mistrz swiata juniorów narciarstwie alpejskim!) się nie podłamał i w dalszym ciągu podnosi standard schroniska (nie marząc jednoczesnie o zamienianie go w hotel podobny do Spindlerowej Boudy)...
Ciepło, czysto, miło. Na "wyposażeniu obiektu" jest nawet niezłej jakosci gitara, więc wieczory bywają "klimatyczne".
Trzymam kciuki:) i polecam z pełnym przekonaniem.

Wróć do „Sprawy regionu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości