Strona 1 z 1

Puchar Œwiata w narciarstwie biegowym Szklarska Poręba 2012

: czw gru 23, 2010 11:24 pm
autor: janusz
http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=8122
Rozmowa z Grzegorzem Sokolińskim, który zdobywa pierwsze doswiadczenia burmistrza Szklarskiej Poręby (wczesniej był tam przewodniczącym rady). Mieszkańcy powierzyli mu kierowanie miastem w pierwszej turze głosowania. Z Grzegorzem Sokolińskim, burmistrzem Szklarskiej Poręby, rozmawia Rafał Œwięcki.
- Jakie ważne przedsięwzięcia czekają Szklarską Porębę w najbliższych latach?
- Będzie to Puchar Œwiata w narciarstwie biegowym. Po piłkarskim Euro w Polsce to najważniejsza impreza sportowa w 2012 roku. Trzeba ją przygotować tak, by nie był to jednorazowy fajerwerk, ale cykliczne zawody.
Impreza :hello1:
Wiecie może po jakich trasach, pewnie głównie po Izerskich - wczesniej o tym nie czytałem.
Przyznam, że jakos nie widzę tej imprezy w Szklarskiej.

: pt gru 24, 2010 10:29 pm
autor: KornelO

: pt gru 24, 2010 10:48 pm
autor: janusz
Dziękuję.
Wiadomosci sportowe oglądam ale chyba zbytnio tej informacji o przyznaniu Pucharu nie eksponowano, albo ten news umknął.

: sob gru 25, 2010 11:16 am
autor: janusz
Poszukałem jeszcze w internecie.
O tym, że do przyznania organizacji Szklarskiej Porębie biegów pucharowych mogła przekonać europejska renoma Biegu Piastów [w 2011 to już XXXV] to oczywiste.
Piękno Karkonoszy i Gór Izerskich oraz mikroklimat porównywalny z Alpami [taki podobno także jest w Zieleńcu a i w Zwardoniu w Beskidzie Żywieckim] to pewnie też się liczyło.
Ale czy skomunikowanie z lotniskami w Pradze, DreŸnie, Berlinie i Wrocławiu – jest takie znakomite?
Jadąc autobusem z Wrocławia do Szklarskiej [w 2006] nie miałem takiego przekonania, może przez ten czas zmieniło się na lepsze.
Ale niech się uda - jest to wielka szans adla regionu.
http://sport.interia.pl/raport/kowalczy ... ku,1489757
Zastępca przewodniczącego rady miasta Szklarska Poręba Zbigniew Kubiela podkreslił, że region jest przygotowany na przyjęcie kibiców, którzy chcieliby przyjechać na zawody. "W Szklarskiej Porębie mamy ok. 10 tys. miejsc noclegowych. Baza noclegowa w promieniu 35 km od miasta zwiększa się do ok. 50 tys. miejsc dla każdej grupy zakwaterowania. Pozwoli to przyjąć wszystkich chętnych" - mówił Kubiela.

Członek zarządu Polskiego Związku Narciarstwa i starosta powiatu jeleniogórskiego Jacek Włodyga zaznaczył, że z imprezy tej rangi oprócz miasta-organizatora może skorzystać także cały region. - Będziemy mogli zaprezentować również nasze inne miejscowosci i ciekawe imprezy - tłumaczył.

: śr sty 12, 2011 10:16 am
autor: Anka
Więcej informacji tu

Ale pomysł mi się nie podoba.

: ndz cze 26, 2011 4:10 pm
autor: Anka
Rozdzielono biegi narciarskie w Jakuszycach i pomysł ze Szrenicą. Uważam, że dobrze.
Tu trochę informacji, a na stronie Biegu Piastów profil i mapka.