Są nowe połączenia kolejowe

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
wkarkonosze
Odznaka Mała Złota
Posty: 211
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 7:40 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Są nowe połączenia kolejowe

Postautor: wkarkonosze » śr paź 04, 2006 6:45 pm

42 przywrócone i reaktywowane połączenia kolejowe w województwie dolnosląskim znalazły sie na rozkładzie jazdy PKP od paŸdziernika. Zupełnym zaskoczeniem, ale jakże pozytywnym jest reaktywowanie połączenia Jelenia Góra - Zgorzelec.

W związku z tą całą aferą trochę się "podjarałem" i chcę pojeżdzić koleją, dlatego mam do Was pytanie ile jedzie się pociągiem do Zgorzelca, ile do Szklarskiej, a ile jedzie skład do "Wrocka". Nie ukrywam, że oczekuję potwierdzonej doswiadczeniami relacji. Przyznam się, że dawno nie jechałem koleją :) i słyszę tylko co trochę o rekordach czasowych w połączeniu do Wrocławia, ale jak jest na innych trasdach?
Załączniki
izera4maly.jpg
izera4maly.jpg (13.04 KiB) Przejrzano 8721 razy
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » śr paź 04, 2006 7:07 pm

Rozmarzę się, ale fajnie by było spotkać się grupą, pojechać takim składem gdzies tam, trochę pobiwakować, albo zrobić traskę i wrócić wesolutko w jednym przedziale ... :headbang:
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw paź 05, 2006 7:20 am

Ostatni mój przejazd z Wrocławia do Jeleniej trwał 3 godziny 45 minut - więcej nie będę sprawdzał, bo to prawie czas przejazdu tego odcinka na rowerze... a rower przynajmniej nie smierdzi :P
Ostatnio jestem wyjątkowo cięty na PKP - powód - podważyli włąsną umowę podpisaną dwa lata temu z DKR (Dolnosląkie Koleje Regionalne). Uznali, że jest niezgodna z prawem (sami ją skonstruowali) i że wolą rozebrać linię kolejową Wrocław - Trzebnica, niż pozwolić na użytkowanie jej przez prywatnego przewoŸnika. W międzyczasie DKR odgruzowało torowisko, wyremontowało częsć stacji kolejowych, odnowiło lokomotywy, wagony... w ten weekend jest ostatni przejazd pociągu na tej historycznej trasie, a od marca PKP rozbiera tory i sprzedaje je na złom... Informacja od znajomego szefa DKR :***(

Dlatego do Jeleniej będę jeŸdził autem - przynajmniej do czasu, aż PKP padnie.
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » czw paź 05, 2006 8:23 am

Cieslak pisze:Dlatego do Jeleniej będę jeŸdził autem - przynajmniej do czasu, aż PKP padnie.


we dwojke napewno jest to taniej
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw paź 05, 2006 10:07 am

we dwojke napewno jest to taniej


We dwojke tandemem jest najtaniej :)

Wróć do „Sprawy regionu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości