Wspinaczka w Borowicach

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Malgo
Spacerowicz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 14, 2007 8:10 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wspinaczka w Borowicach

Postautor: Malgo » pn maja 14, 2007 8:26 pm

Wybieram sie na weekend do Borowic na chyba dosc czesto ogranizowany tam Wroclawski Rajde Geodetow Wspinam się i chcialabym wybrac sie w Szwedzkie Skal Nie moge znalezc zadnego info, topo na ich temat Moze kto moglby mi cos powiedziec na temet skal albo wyslac jakies info Czy one sa obite, jak daleko od samych Borowic Czy sa jeszcze jakies ciekawe skaly w poblizu, cos obitego do IV.2 A moze ktos ma ochote sie powspinac w weekend?? Bede wdzieczna za kazda informacje
waterlo
Odznaka Popularna
Posty: 98
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:42 am
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: waterlo » pn maja 14, 2007 10:18 pm

Znaczy tak z Borowic na Szwedzkie to ja nie mam pojęcia i w tym to Ci pomogą Borowiczanie:) bo ja tam zawsze idę z Przesieki i po za tym inna troszkę trasą ale mniej więcej jakies 40 minut no ze szpejem trochę dłużej jesli chodzi o obicie Szwedzkich to sytuacja ma sie tak że na samym szczycie srodkowego kompleksu (są 3) są dwa spity znaczy teraz ostatnio zostały tylko dwa niestety po nich bo ktos je zabrał widocznie na zimę ale niestety to są informacje z początku kwietnia... Jesli chcesz sie po wspinać z dołem to nie ma co liczyć na jakies ringi czy spity na ekspresy od razu musisz sie przegotować na kosci frendy i dobre jebadełko niestety:( po za tym jesli chodzi o nasze rejony w sensie Przesieka czy Borowice to niestety albo Buldering albo własnie zakładanie własnych przelotów inaczej nigdzie do Góry nie wejdziesz chyba że wędka ale na Szwedzkich to nie zbyt ciekawe a w rejonie Przesieki to może w okolicy Kocich Skałek jesli dobrze pamiętam nazwę w każdym bądŸ razie jest to kompleks skalny na przeciwko osrodka wczasowego "Karolinka" znajdującego sie w Podgórzynie. Chyba że masz samochód to możesz pojechać na Krucze Skały w okolice Szklarskiej Piękne wspinanie na prawie każdym poziome drogi czyste obite naprawdę polecam ewentualnie Bobrowe Skały okolice Górzyńca troszkę mniej powszechne ale za to cisza i spokój
Malgo
Spacerowicz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 14, 2007 8:10 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Malgo » pn maja 14, 2007 11:24 pm

wielkie dzieki:) obawialam sie ze nic z tego nie bedzie Myslalam, ze zrobie sobie maly wypad z Borowic ale chyba tylko w celach krajoznawczych
waterlo
Odznaka Popularna
Posty: 98
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:42 am
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: waterlo » wt maja 15, 2007 8:08 am

Niw ma sprawy ale buty i woreczek ja bym tam ze sobą wziął zawsze jakis buldering można zahaczyć:) a tak na marginesie Malgo bo zarejestrowany/a jestes jako mężczyzna a mówisz w formie żeńskiej to jak to z Tobą jest:)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt maja 15, 2007 12:10 pm

O ile dobrze pamiętam z Borowic na Szwedzkie najszybciej idzie się lesną drogą w górę spod sklepu spożywczego przy Bogdance. Przecina się Drogę Chomontową i dalej prosto, potem jeszcze jedno skrzyżowanie z mniejszą dróżką (także pokonujemy je prosto) i po kilkuset metrach po prawej stronie pojawią się Szwedzkie...
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt maja 15, 2007 1:07 pm

zgadza się... po drodze mijamy dwa kamienie:

1899 - z lewej strony, na skrzyżowaniu z Drogą Chomontową: www.Borowice.pl/kamienie/1899%20z%20Bor ... ntowej.jpg

oraz

1890 - z prawej strony, na skrzyżowaniu z drogą wiodącą od Drogi Sudeckiej: www.Borowice.pl/kamienie/1890%20pod%20S ... kalami.jpg
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » wt maja 15, 2007 3:00 pm

Zgadzam się na Szwedzkie najlepiej z borowic isć przy sklepie w górę. Bardzo ładny odcinek, urozmaicony, miejscami stromy. Czas wejscia w zależnosci od formy od 30 min do 1 godz. Na górze super widoki i bardzo fajne skały do wspinaczki polecam. :headbang:

Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości