Pamiętnik znaleziony w Karkonoszach

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » pn lip 30, 2007 7:13 pm

2007-05-02 godzina 11.06 – Już niedługo wyjdziemy z gęstwiny lesnej w miejscu, gdzie szlak żółty spotyka się z niebieskim. Oglądając się w bok za prawe ramię można dojrzeć w niektórych momentach górujące nad lasami Pielgrzymy i widoczny z wielu miejsc Słonecznik. Szlak niebieski na skrzyżowaniu z szlakiem żółtym wiedzie szeroką drogą kamienną. Do tej pory spotykalismy inne osoby tylko w Borowicach, w Przesiece i starsze małżeństwo przy zbiorniku retencyjnym. A na drodze z Karpacza z okolic swiątyni Wang w kierunku Polany w ciągu pierwszych sekund minęlismy innych piechurów blisko z dwudziestu, i to wcale nie była jakas jedna zorganizowana grupa. Jak okiem sięgnąć, co 20 – 30 metrów ktos szedł w jedna lub drugą stronę. Co jest grane? Czy to jakas „autostrada”? :dontknow: A jaki gwar co chwila. No tak. Przecież jest weekend majowy i Karpacz zapełnił wszystkie swoje wolne miejsca noclegowe zapewne. Jak się póŸniej okazało z taką niecodzienną iloscią ludzi na szlaku musielismy obcować prawie do godziny czternastej, aż do momentu, gdy ....... Ale o tym póŸniej ;)
Załączniki
IMG_2743.jpg
Ania z Poznania
Odznaka Popularna
Posty: 55
Rejestracja: sob sty 01, 2005 4:16 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Ania z Poznania » pn lip 30, 2007 9:53 pm

Przemek, ty to powiesci sensacyjne powinienes pisać - tak dawkujesz emocje :?
A wiesz że czytam to co piszesz z mapą w ręku? :D
A wracając do ławeczki - wierzę ci na słowo, bo czemu niby nie? Czyżby ostatnimi czasy ją postawiono?
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt lip 31, 2007 6:26 pm

jechałem tam ostatnio rowerem - w sobotę 28.07 - wydaje mi się, że ławka tam nadal stała...
Ania z Poznania
Odznaka Popularna
Posty: 55
Rejestracja: sob sty 01, 2005 4:16 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Ania z Poznania » śr sie 01, 2007 7:42 pm

No dobra dobra, wierzę że jej jeszcze nie zdemolowali :iconbiggrin: . Ja się cały czas zastanawiałam, tak z czystej ciekawosci, czy stała już tam 2 lata temu albo wczesniej.
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » ndz sie 05, 2007 3:50 pm

2007-05-02 godzina 11.28 – Jeszcze kilka minut, czyli około 500 metrów i będziemy na Polanie. Powoli zaczynają nam się ukazywać piękne, dalekie widoki stoków i zboczy górskich. Nadal nie wiem gdzie dalej podążymy z Polany. Dowodzenie w dwuosobowej grupie, jaką tworzę ja z kolegą, posiada Tomasz Cz :thumbleft: To wynika z jego większego doswiadczenia lub\i częstszych pobytów w Karkonoszach. Ja zdaję się na jego pomysłowosć we wybieraniu kolejnych odcinków trasy. Jak się okazuje bardzo dobrze zrobiłem, gdyż wieczorem moje usatysfakcjonowanie z całego dnia na nogach było na wysokim poziomie ;) Na zdjęciu widoczna oczywiscie Œnieżka. A w prawym górnym rogu w kółku to......?
Załączniki
IMG_2751.jpg
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » ndz sie 05, 2007 3:52 pm

Przemek pisze:A w prawym górnym rogu w kółku to......?

Paralotnia?
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » ndz sie 05, 2007 4:34 pm

Tak :) W pewnym momencie było widać nawet dwie takie podniebne maszyny. Obydwie wystartowały gdzies z samej Œnieżki. Tam z góry, z takiej paralotni to dopiero muszą być niezapomniane widoki. Echhh....
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn sie 06, 2007 7:18 am

ciekawe, czy paralotniarz przeszedł odprawę paszportową :P
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » ndz sie 12, 2007 1:56 pm

2007-05-02 godzina 11.33 – Jestesmy już na Polanie. Tutaj nie odpoczywamy, bo ile można. Przystaniemy i posilimy się gdzies za godzinkę. Na zdjęciu w tle widać Kocioł Wielkiego Stawu. Robi wrażenie :eek:. Przy samym stawie nie byłem, bo nie prowadzi tam żaden szlak. Ale na pewno jest tam nadzwyczajnie. Dlaczego nie poszlismy? Jak by nie było to jest już Karkonoski Park Narodowy i należy trzymać się oznaczonych szlaków. Z Polany ruszamy dalej i podążamy niebieskim szlakiem w kierunku Domku Mysliwskiego.
Załączniki
IMG_2753.jpg
Przemek

Problem z utrzymaniem zalogowania

Postautor: Przemek » śr sie 15, 2007 10:37 am

Mam pewien problem z forum od dwóch dni. Mianowicie loguję się bez problemu, przechodzę na następna wybraną stronę na forum i okazuje się, że już nie jestem zalogowany. Czyli np. klikam po zalogowaniu się na Turystykę w Karkonoszach i w górnej częsci strony widzę, że już nie ma opcji Wyloguj [ nick ], tylko jest znowu Zaloguj. W ten sposób nic się nie da zrobić na forum.
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » pt sie 24, 2007 10:45 am

2007-05-02 godzina 11.56 – Jestesmy przy Domku Mysliwskim. Tu stojąc na małym placu przed Domkiem Mysliwskim robię zdjęcia. Fotografuję Kocioł Małego Stawu i inne ciekawsze elementy krajobrazu. Słońce swieci bardzo mocno, co będzie można zauważyć na póŸniejszych zdjęciach. Dzięki temu snieg, który leży jeszcze na zboczach jest bardzo uwydatniony na tle innych fragmentów okolicy. Mój aparat nie do końca radzi sobie z uwiecznianiem panoram tak daleko umieszczonych. A może wynika to z bycia laikiem w tej dziedzinie ;) Sami oceńcie. Tak jak w poprzednim miejscu tutaj też jeszcze nie odpoczywamy. Ale już niedługo, już tuż, tuż. Jeszcze kilkadziesiąt minut i my strudzeni wędrowcy będziemy mogli spocząć :)
Załączniki
IMG_2759.jpg
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » czw sie 30, 2007 6:12 pm

2007-05-02 godzina 12.09 – Co pięć minut chciało by się przystawać i fotografować wszystko dookoła. Co kilkaset kroków krajobraz zmieniał się z pięknego w jeszcze piękniejszy. Dana rzecz widziana i sfotografowana wczesniej, teraz jest jak najbardziej dalej równie piękna, ale zmiana kąta patrzenia na nią zmusza mnie do ponownego uwiecznienia jej na cyfrowej „kliszy”. Można tak bez końca :laughing6: tym bardziej, że słońce oswietlało wszystko dookoła sprawiając, że nic nie pozostawało w cieniu. Nic nie było się w stanie ukryć. Z jednej strony wysoka i potężna sciana Kotła Małego Stawu, a z drugiej dolina, w której znajduje się rzeczka, która swój początek czerpie z Małego Stawu. No i Ci wszyscy ludzie. Dokąd oni wszyscy idą? :dontknow: Cóż to takiego na końcu tej scieżki jest, że prawie wszyscy wędrowcy podążają tak zgodnie w jednym kierunku. Ci idący w drugim kierunku nie wiele mówią, ale wydają się być szczęsliwi, zadowoleni i usmiechnięci. Trzeba to sprawdzić, samemu zobaczyć i poczuć na własnej skórze, cokolwiek by to nie było ;)
Załączniki
IMG_2761.jpg
IMG_2764.jpg
IMG_2767.jpg
IMG_2771.jpg
IMG_2773.jpg
IMG_2775.jpg
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » ndz wrz 02, 2007 11:48 am

A więc to dlatego tutaj wszyscy podążają.....
Załączniki
IMG_2777.jpg
IMG_2781.jpg
IMG_2782.jpg
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » ndz wrz 09, 2007 4:47 pm

....a może powód jest taki ;) ...
Załączniki
IMG_2779.jpg
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » ndz wrz 09, 2007 5:18 pm

2007-05-02 godzina 12.35 - ... jaki by ten powód nie był, my tu zostajemy na dłuższą chwilę. :laughing6: Tak, to jest miejsce gdzie można sobie spokojnie spocząć. Sęk w tym, że wszystkie ławeczki na zewnątrz akurat są zajęte, a w srodku nie będziemy siadać, bo zbyt piękna pogoda. Zbyt ładna okolica również, aby się skrywać w budynku. Postanawiamy przycupnąć gdzie bądŸ, bo nikt z nas tu w "butach kosciołowych" i garniturze w końcu nie przyszedł :)
Załączniki
IMG_2783.jpg

Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości