Strona 1 z 1

Przejscie dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

: wt lip 03, 2007 12:30 pm
autor: Jerzy
Obrazek

Ktos się pisze?

: wt lip 03, 2007 7:17 pm
autor: wkarkonosze
Interesujące. Z tego, co można wyczytać na stronce imprezy to już czwarta edycja w tym roku. Kiedys przeszedłem jednego dnia ( w ciągu 10-12 godz.) od Karpacza do Szklarskiej przez Œnieżkę, grzbietem do Szrenicy, Szrenicę aż na PKP w Szklarskiej. To jednak jedynie wycinek tego, co czeka na uczestników opisywanej imprezki :)

Ciekawe, czy ktos z osób na naszym forum, był na tej imprezie, a może ma zamiar wystartować. Prosimy o ujawnienie się...

: ndz paź 14, 2007 4:35 pm
autor: Przemek
Wyjątkowo dużo osób podjęło w tym roku to ekstremalne wyzwanie:
Opis przejscia dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

Na stronie tej znalazłem też inne ciekawe opisy tegorocznego przejscia, wiele zdjęć, dwa filmy no i końcowe wyniki. Gratulacje dla wszystkich, którzy zdecydowali się "zmierzyć z samym sobą" :thumbright: . Być może w przyszłym roku ktos z użytkowników forum zdecyduje się na start. Może znajdzie się nawet zorganizowana grupa użytkowników. A może ktos chciałby już złożyć wstępną deklarację :?:

Kto się na to pisze? :evil3:

: ndz paź 14, 2007 7:32 pm
autor: Cieslak
17 osób ukończyło... to się nazywa odsiew.
Fajna impreza. Ale bez przygotowania to bym się nieodważył :)

: ndz paź 14, 2007 7:45 pm
autor: Cieslak
Te dwa fragmenty recenzji są wyjątkowo ciekawe... pełen podziw z mojej strony!

Warte podkreslenie jest to, że Piotr Wojciechowski w wyniku opóŸnień na drogach wystartował w piątek z 1,5 godzinnym opóŸnieniem. Regularnie doganiał i przeganiał kolejnych maszerujących i ostatecznie doszedł jako czwarty w tym roku, po 37 godzinach i 35 minutach. Niesamowite jest także to, że ten Uczestnik uległ kilkanascie lat wczesniej wypadkowi samochodowemu, po którym lekarze dawali niewielkie szanse na samodzielne chodzenie. Jednak upór i konsekwencja w rehabilitacji oraz godna podziwu wiara w powrót do pełnej sprawnosci, pozwoliły Piotrowi nie tylko wrócić do zdrowia, ale nawet startować w ekstremalnych maratonach górskich, a także w Przejsciu Kotliny. Wielkie słowa uznania!

oraz ten, o 70 letnim Władysławie Biskupie - ratowniku z Kłodzka...

W tym momencie czas przejscia dobiegł końca. Na trasie pozostał już tylko sympatyczny Władysław Biskup i zmartwieni ratownicy GOPR wyruszyli zobaczyć gdzie się znajduje. Jednak zanim poszukiwania na dobre się rozpoczęły, pan Władysław dotarł do mety po 49 godzinach marszu. Jak mówił uciął sobie drzemkę, która z krótkiej przerodziła się w „za długą", stąd jego spóŸnienie. To najstarszy uczestnik, który ukończył naszą trasę, a dokonał tego ze, zdawać by się mogło, dużym zapasem. Sam fakt, że następnego dnia wsiadł z rana na rower i pojechał na nim w kierunku swojego domu w Kłodzku (130 km) mówi sam za siebie. To była niesamowita postać, którą otaczała jakas niepisana magiczna aura wszędzie gdzie się pojawił. Życzymy wszystkiego dobrego popularnemu „Włodziowi" i miejmy nadzieję, że za rok zaszczyci nas swoją obecnoscią!!

: pn paź 15, 2007 10:31 am
autor: Sławek
tak to wspaniała impreza i ciężka trasa. Rozpoczynając treningi wytrzymałosciowe może uda mi się wystartować w przyszłym roku. Bardzo bym chciał, zmierzyć się sam ze sobą i może z naturą. Gratulacje dla tych kilkunastu osób które dały radę przejsć trasę oraz dla wszystkich, którzy wzięli udział i nie dali rady, następnym razem na pewno będzie lepiej.
:hello1:

: ndz wrz 14, 2008 5:48 pm
autor: Przemek
Nowa strona imprezy:

http://przejsciekotliny.pl/


W tym roku zainteresowanie jest tak duże, że liczbę startujących uczestników ograniczono do 160. Ciekawe ile osób pierwotnie zgłosiło chęć wzięcia udziału w tej imprezie?

: pt lip 24, 2009 2:13 pm
autor: klin86
W tym roku jeszcze ciekawiej. Miejsc zabrakło niecałą dobę po rozpoczęciu rekrutacji online. Impreza stała się bardzo popularna :hello1: Mam tylko nadzieję, że w tym roku Karkonosze nie przywitają deszczem, sniegiem i silnym wiatrem :)

EDIT

Czy ktos z Szanownych Forumowiczów (prócz mnie rzecz jasna) postanowił wziąć udział w imprezie :?:

: pn wrz 17, 2012 6:14 pm
autor: KornelO
Odswieżam temat.
Uczestnicy Przejscia 2012 na Przełęczy Karkonoskiej:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 7530205680

Wiem, że parę osób z forum brało udział - napiszcie parę słów. ;)

: wt wrz 18, 2012 10:57 pm
autor: Cieslak
Straszny tam ruch po nocach :)

: śr wrz 19, 2012 12:27 pm
autor: olo
Uważam że żeby przejsć całosć trzeba wczesniej potrenować. Tyle mam do powiedzenia ;). A jak reszta reprezentantów Przesieki ? Kornel byłes dzielny ja wolał bym jeszcze raz isć niż stać tam na tym wygwizdowiu i robić zdjęcia.

: pn wrz 24, 2012 6:50 pm
autor: KornelO
:)
Stanie wsród uczestników Przejscia, to była sama przyjemnosć choć faktycznie wiało. Gorzej wspominam samotne wejscie i zejscie przez ciemny las... :) Wchodząc, tak mnie jedna sarna (jak się póŸniej zorientowałem) wystraszyła, że byłem na górze 30min szybciej niż planowałem. :D