W karkonoską zaspę ...

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » śr mar 10, 2010 8:04 pm

Biały Jar, scieżką Bronka Czecha na Polanę, zielonym skrajem Kotła Wielkiego Stawu i czerwonym przez Spaloną strażnicę i Œląski Dom na Œnieżkę, powrót z czarnego wariantem zimowym do Strzechy i starym torem saneczkowym do Karpacza, czas 7.5 godz, odległosć z 20 km, snieg suchy, zmrożony, z lokalnymi poduchami nawianego sniegu, temp. do -6 st C, wiatr umiarkowany, pogodnie z silna emisją słońca, tym razem maszerowałem sam ... pzdr.
Załączniki
(3).JPG
(4).JPG
(5).JPG
(9).JPG
(7).JPG
Ostatnio zmieniony czw mar 11, 2010 8:33 am przez Sylwester, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Margossa
Odznaka Popularna
Posty: 64
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Margossa » czw mar 11, 2010 1:48 am

Zdjęcia są swietne!
Bardzo, bardzo dziękuję...
A jak nowe kijki? Sprawdziły się?

Pozdrawiam serdecznie :iconbiggrin:
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » czw mar 11, 2010 7:47 am

Korzystając z okazji chciałbym zwrócić uwagę na kwestię praw autorskich do map.
Od jakiegos czasu pewna łódzka firma sciga Bogu ducha winnych autorów stron i włascicieli for za umieszczanie na nich map lub nawet ich fragmentów:

http://astro-forum.org/Forum/index.php? ... 17146&st=0
http://olgierd.bblog.pl/wpis,po;aplikac ... 22168.html
http://forum.prawnikow.pl/Glosna-sprawa ... 17538.html
http://prawo.money.pl/grupa-pl_soc_praw ... 91947.html

Zresztą wystarczy wpisać w googlach "map1" i jest lektura na cały wieczór ;)
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » czw mar 11, 2010 8:37 am

Nowe kije są ok,
a co do mapy, to jest/było to zdjęcie z jednej map ustawionej na terenie KPN,
mając jednak na uwadze dbałosć o stan mojego zdrowia psychicznego, oraz fakt, że niedawno temu jeden oszołomom bezzasadnie wezwał mnie do uiszczenia tantiem, za to, że inna osoba użyła w założonym przeze mnie temacie fragmentu jego wiersza bez podania informacji o autorze, usunąłem mapę i ... jest po sprawie.
Awatar użytkownika
Margossa
Odznaka Popularna
Posty: 64
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Margossa » pt mar 12, 2010 12:18 pm

Sylwester pisze:ps. daj kiedy linka na swoją twórczosć, niech zobaczę jak wygląda swiat przez obiektyw profesjonalistki


Skorzystałam z opcji Albumu na forum i założyłam swoją galerię :iconbiggrin:

Stopniowo będę dodawać nowe fotki (większosć swoich zbiorów mam w wersji papierowej i muszę je zeskanować)

Pozdrawiam

PS. Czy max. format fot. - szer. 800 pixel; wys. 600 pixel oznacza pionowy format 400x600 czy 600x800 ?
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » pt mar 12, 2010 3:12 pm

11/12.03.2010, nocny szlak po Karkonoszach w towarzystwie Maćka, nocleg w sąsiedztwie Œląskich Kamieni, snieg zmrożony, miejscami nawiany w pokaŸne zaspy, wiatr w porywach silny, przechodzący w zamieć, 10 kresek na minusie, było sympatycznie, aż do chwili gdy rano trzeba znów było wyjsć na szlak ... namiot i spiwory dały radę, my tym bardziej, więc do następnego razu ... :P
Załączniki
(2).JPG
(1).JPG
(3).JPG
(4).JPG
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » sob mar 13, 2010 11:10 am

jutro z samego rańca /PKS 6.15 z Cieplic os. XX Lecia/ z Karpacza przez Sowią Przełęcz na Czarny Grzbiet i zejscie czarnym przez Biały Jar do cywilizacji , zainteresowanych zapraszam
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » pn mar 15, 2010 5:31 pm

niedziela nie wypaliła, za w poniedziałek z samego rańca polazłem z Karpacza przez Wang na Polanę i Pielgrzymy, by następnie przez Samotnię i Strzechę powrócić do cywilizacji. Pogoda zmienna, słoneczna i wietrznie snieżna, temp. w okolicach zera, szlak pusty i piękny ... pierwszy raz w życiu zakładałem krechę od Wangu do Samotni, a to wyczyn nie lada ...
Załączniki
(2).JPG
(5).JPG
(7).JPG
(9).JPG
(11).JPG
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » śr mar 17, 2010 11:22 pm

Piękne ujęcia Wangu, Samotni i Strzechy - niby znane, ale trochę z innej strony. Pozazdroscić przecierania poniedziałkowego. W Karkonoszach zima nie zamierza na razie odpuscić , ale chwała jej za to - juz od dawna nie było tyle sniegu.

Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości