Strona 1 z 1

Karkonosze Czeskie

: wt cze 29, 2010 4:07 pm
autor: Mody
Witam Forumowiczów.Poraz pierwszy od lat wybieramy się podeptać po Karkonoszach .Karkonosze pamiętam jak przez mgłę ...lata mijają. Peirwszy tydzień mamy zamiar spędzić na wędrówkach z Harrachova .Stąd moje pytanie ,proszę polecenie ciekawych szlaków po stronie Czeskiej.Na drugi tydzień na baze wypadową wybralismy Karpacz. Z góry dzękuje .Pozdrawiam.

: śr cze 30, 2010 7:21 am
autor: Anka
Interesują Cię tylko Karkonosze z Harrachova czy Góry Izerskie też?

: śr cze 30, 2010 1:58 pm
autor: Mody
Nocujemy w Harrachovie tydzięń więc gory Izerskie rownież planujemy kilka wędrówek :)

: czw lip 01, 2010 6:01 am
autor: Mody
Po krótkiej analizie map rezygnujemy z Harrachova naszą bazą wypadową bedzie Spindleruv Mlyn. Nadal proszę o pomoc ...

: czw lip 01, 2010 6:11 pm
autor: Cieslak
Nie żebym był stronniczy, ale zamiast Szpindla wybrałbym Przesiekę - bliżej, taniej, swojsko, szlaki jakies takie bardziej urozmaicone, no i nie zaczynają się od stromego podejscia jak w Szpindlerowym :happy11:
Szpidlerowy to może bardziej na zimę :)

: czw lip 01, 2010 9:51 pm
autor: Anka
No cóż zgadzam się z Cieslakiem, ale jesli koniecznie chcecie Spindleruv to polecam trasę przez Horni Misecky, Vrbatovą Boudę, Pancavską loukę do Labskiej Boudy /znaki czerwone, można ułatwić sobie trasę wjeżdżając kolejką na Medvedin, kiedys nawet do Vrbatovej dojeżdżały autobusy/ i od Labskiej Boudy przez Labsky dul powrót do Szpindla /znaki niebieskie/.
Druga też ciekawa trasa wjedzie w przeciwną stronę - Divci lavka - Dul Bileho Labe - Lucni Bouda /znaki niebieskie tzw. Weberova cesta; można też pójsć ze Szpindla prosto do boudy U Bileho Labe szlakiem żółtym/. Przy boudzie warto przejsć się scieżką dydaktyczna wzdłuż Czarciej Strugi. Powrót od Lucni Boudy przez Krakonos do Szpindla /znaki czerwone, dalej czerwone tzw Bucharova cesta albo żółte tzw. Judeichova cesta/. Można oczywiscie robić w drugą stronę.
Polecam też zielony szlak z Hornych Misecek przez Kotelni jamy.

: pt lip 02, 2010 6:02 am
autor: Mody
Dziękuje dobra Kobieto :) Napewno zralizujeny po częsci lub nawet w całosci Twoje wskazówki.

ps. punkcik za pomoc dodany

: pt lip 02, 2010 9:42 pm
autor: Anka
Dziękuję bardzo :) Jesli chodzi o szlak zielony to można wjechać do Vrbatovej Boudy, pójsć szlakiem czerwonym Prza Harrachovy kameny i Kotel, zejsć do schroniska Dvoračky i stamtąd zielonym przez Kotelni jamy wrócić do Szpindla.

: sob lip 03, 2010 6:16 am
autor: Mody
Jeszcze raz wielkie dzieki i gratuluje znajomosci pięknych Karkonoszy. Do zobaczenie na szlaku :)