utrudnienia na szlakach

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

utrudnienia na szlakach

Postautor: Hanus » śr mar 16, 2011 6:57 pm

Nadlesnictwo Szklarska Poręba informuje, że w dniach 15.03.2011 r. -30.04.2011 r. będą prowadzone prace lesne – scinka drzew na odcinku drogi lesnej Jakuszyce-Orle. Przebiegający tamtędy żółty szlak turystyczny z Jakuszyc do Orla ze względów bezpieczeństwa będzie czasowo zamknięty. Alternatywnie do Schroniska Orle będzie można się dostać z Polany Jakuszyckiej czerwonym szlakiem na Samolot, Górnym (zielony szlak) i Dolnym (żółty szlak) Duktem Końskiej Jamy do Rozdroża Pod Cichą Równią i dalej na Jelenie Łąki. Za utrudnienia przepraszamy.

Taka informacja znalazła się na stronie naszego koła przewodnickiego. Bardzo miłe ze strony Nadlesnictwa Szklarska Poręba, że dba o turystów. Szkoda, że w kowarskiej "Œnieżce" jeszcze na to nie wpadli. No ale wszystko przed nimi ;)
Aguska
Spacerowicz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 5:37 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Aguska » pt mar 18, 2011 4:58 pm

Hanus dzięki serdeczne za info...dobrze wiedzieć ponieważ w tym terminie wybieram się w te okolice :iconbiggrin:
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » pt mar 25, 2011 3:57 pm

Znów o Jakuszycach. Tym razem szklarskoporębscy lesnicy robią zrywkę drzewa na trasie zimowej PKO BP, a informacji o tym nie ma niestety umieszczonej nigdzie wczesniej.
Co prawda sezon narciarski ma się ku końcowi, ale pojeŸdzić jeszcze można :)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt mar 25, 2011 9:49 pm

Wczoraj wieczorem około godziny 21-szej widziałem dwa ratraki w czasie pracy nad sniegiem w Jakuszycach. Zastanowiłem się nad finansowaniem ich pracy... kto za to płaci?
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » czw kwie 07, 2011 7:54 am

Przypominam, że 01 kwietnia do 31 maja, zamykane są trzy fragmenty szlaków turystycznych:
- odcinek szlaku niebieskiego od Przełęczy Okraj do Skalnego Stołu (możliwe obejscie Tabaczaną Œcieżką (szlak zielony) i szlakiem żółtym (Budniki - Skalny Stół) lub szlakiem czerwonym po stronie czeskiej do Sowiej Przełęczy),
- odcinek szlaku zielonego od Polany przez morenę Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego (obejscie szlakiem żółtym z Polany przez Pielgrzymy),
- odcinek szlaku zielonego (Œcieżka Nad Reglami) od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem przez Œnieżne Kotły do Schroniska Pod Łabskim Szczytem (obejscie szlakiem czerwonym od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem do Schroniska Pod Łabskim Szczytem).
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » czw kwie 07, 2011 8:40 pm

W Karkonoszach w sezonie wiosennym zamykany jest jeszcze odcinek szlaku niebieskiego od Domku Mysliwskiego do Samotni. To wszystko ze względu na ptaszydła, które muszą mieć czas na rozmnażanie.
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » ndz cze 26, 2011 4:04 pm

Zmiany przebiegu szlaków w Karpaczu
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » wt wrz 13, 2011 7:33 am

Zamknięty odcinek szlaku żółtego ze Szklarskiej Poręby do schroniska pod Łabskim Szczytem - od granicy KPN do Kukułczych Skał
Ciekawe czy na dole w Szklarskiej jest jakas informacja...
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » wt wrz 20, 2011 5:39 pm

Z kronikarskich obowiązków warto wspomnieć o:
1. Zmianie przebiegu zielonego szlaku z Jakuszyc przez Rozdroże pod Przedziałem w stronę Hali Szrenickiej. Nowo oznakowana częsć nie znajduje sie w obrębie KPNu, więc nie do Parku należy miec pretensje o brak informacji o zmianie... PTTK zas zajmuje sie innymi, z pewnoscią ważniejszymi, sprawami, więc...
(P.S. Bałaganu w tej sprawie dopełnia fakt, że informacja w/w zmianie została przekazana do wydawnictw w takiej formie, że błędnie wydrukowane mapy dawno już trafiły do sprzedaży...- gratulujemy!)
2. KPN jakis czas temu, bez konsultacji i uzasadnienia, zlikwidował czarny łącznik na Końskie Łby pod Szrenicą. Jesli chcecie obejrzeć je z bliska, należy zabrać ze sobą narty i udawać idiotę... Powtarzam: "Słuszną linię ma nasz Park". Oby tak dalej, a bedzie swięty spokój z turystami i Rada Naukowa bedzie mogła sama sobie wydawać przepustki do zwiedzania naszego OGÓLNONARODOWEGO skarbu...
:headbang:
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » śr wrz 21, 2011 8:32 am

FourtyFour pisze:2. KPN jakis czas temu, bez konsultacji i uzasadnienia, zlikwidował czarny łącznik na Końskie Łby pod Szrenicą. Jesli chcecie obejrzeć je z bliska, należy zabrać ze sobą narty i udawać idiotę...
:?: Rzucisz jakims linkiem na temat tej likwidacji? Cos nie mogę nic znaleŸć na szybko.

PS. Może to jakas tajna umowa z Sudety Lift. Park napędza im klientów na KarkonoszExpress :D
Obrazek
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » czw wrz 22, 2011 3:26 am

Znalazłem takie sobie cos.... z końca 2008 roku (!)

http://www.pttk-jg.pl/index.php/pieszo/ ... szach.html -

i tu fragment:

Informujemy, że w związku z porozumieniem pomiędzy Karkonoskim Parkiem Narodowych, Karkonoskim narodnim parkiem oraz Oddziałem PTTK, podczas tegorocznego znakowania szlaków nastąpią zmiany przebiegów szlaków górskich w Karkonoszach:
(...)
Odcinek szlaku czarnego prowadzącego od górnej stacji kolei linowej Na Szrenicę do grupy skalnej „Końskie Łby” zostaje zlikwidowany
.

Zgodnie z Ustawą z o ochronie przyrody" (Art. 19, ust 2. p 2.) zmiany okreslane mianem "zagospodarowania turystycznego" PN ma obowiązek konsultować np. z radami gmin... jak widać, przegaduje sprawę z kolegami, których te sprawy nie dotyczą (czeski Krnap) i jakims marudnym stowarzyszeniem, które się cieszy, że ma mniej roboty z malowaniem znaczków...
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » czw wrz 22, 2011 8:17 pm

FourtyFour pisze: i tu fragment:
Aaaa! Jednak skleroza nie boli - przecież sam to tam wstawiałem. :D

Dzięki
Obrazek
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » pt wrz 23, 2011 11:26 am

Po przemysleniu.
Zastanawiam się o co chodzi z tymi nartami? Po zlikwidowaniu tego odcinak szlaku czarnego, zmieniło się tyle, że nie można pójsć na Końskie Łby. I, jak mi się wydaje, nieważne czy ma się narty, czy nie. Chyba że cos mi umknęło. Reszta zlikwidowanego odcina pokrywała z zielonym, który pozostał.

Co ciekawe: na mapach zlikwidowany odcinek znikną, ale Końskie Łby nadal są zaznaczane jako punkt widokowy. W rezultacie mamy punkt widokowy, z którego nie można podziać widoków, bo nie prowadzi tam żaden szlak. ;)
Bez sensu, bo sporo ludzi (nie wiedzących, że ten odcinek jest zlikwidowany) chodzi na te skały. Zresztą mi również dwa razy w tym roku się zdarzyło. :|
Obrazek
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pt wrz 23, 2011 12:32 pm

Żart z nartami wynikal z tego, że w Karkonoszach narciarzom wolno się poruszać po nartostradach, na ktorych piesi turysci mają zakaz... Teoretycznie zatem narciarz (na przykład po wjechaniu wyciągiem na Szrenicę) zjeżdża sobie na Końskie Łby bez problemów, a pieszy turysta z tego samego punktu formalnie musi:
- zejsć czarnym i czerwonym na Halę i wrócić pod górkę zielonym (pod orczykiem)
- zejsć czarnym i czerwonym za Trzy Œwinki (w stronę Mokrej) i stamtąd wracac zielonym zachodnim trawersem....
Głupota niezwykła, choć może i urocza ... jak sądzę - w praktyce zupełnie martwy przepis... A martwe przepisy kompromitują autorów :).
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » pt wrz 23, 2011 12:58 pm

FourtyFour pisze:- zejsć czarnym i czerwonym na Halę[...]
- zejsć czarnym i czerwonym za Trzy Œwinki (w stronę Mokrej)[...]
A nie prosciej zejsć w drugą stronę? Ze Szrenicy czarnym do zielonego przy stacji wyciągu. O ile mi wiadomo ten odcinek nie został zlikwidowany, a przynajmniej na mapach nadal widnieje (sprawdziłem przed chwilą na tegorocznej mapie).
Albo nadal czegos nie jarzę. ;)
Obrazek

Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości