Moje Karkonosze

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Moje Karkonosze

Postautor: Sylwester » sob wrz 09, 2006 12:13 am

Pozwalam sobie otworzyć nowy temat - temat o górach które kocham o Karkonoszach, chcę pokazać wszystkim zainteresowanym "mój" swiat...

2-3 wrzesnia / wczoraj-dzis na styku lata i jesieni wybrałem się z żoną w Kozacką Dolinę powyżej "2 mostków", to takie omijane turystycznie miejsce pomiędzy szlakami prowadzącymi z Przesieki na Przełęcz Karkonoską i z Jagniątkowa do Petrowej Boudy, teren dziki, porosnięty młodym lasem, trochę bagnisty, ostęp pomijany nawet eksploracyjnie-zbieraczo, miejsce które wybralismy na biwak leży na granicy Parku Narodowego i styku opadających ku sobie zboczy Suchych Wzgórz i stoku z Bażynowymi Skałami niedaleko od grupy skalnej Garb, wieczorem oczywiscie po kolacji z palnika /makaron z sosem/ przy czerwonym winie pooglądalismy swiatła miasta, udana wycieczka, bardzo udanie spędzony czas - pozdrawiam Sylwester
Koniec opowiesci, czas na zdjęcia:
Załączniki
IMG_4350.jpg
6. Zapraszam w Karkonosze
IMG_4345.jpg
5. Małgosia - dzielna turystka
IMG_4337.jpg
4. W Karkonoszach widać już barwy jesieni
IMG_4326.jpg
3. Widmowy las, albo po prostu chmury przyszły powiedzieć nam dzień dobry
IMG_4326.jpg (11.24 KiB) Przejrzano 23283 razy
IMG_4321.jpg
2. Kotlina Jeleniogórska i migające swiatła mojego miasta
IMG_4306.jpg
1. To nie pożar, to pożegnanie dnia znad Bażynowych Skał
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » ndz wrz 10, 2006 1:05 pm

9/10 wrzesnia - powrót w Karkonosze choć z powodu Tour de Pologne wyprawa rozpoczęła się nie w Białym Jarze w Karpaczu, lecz w Sosnówce gdzie autodus skończył trasę. Po 3 godzinach tuptania drogą doszlismy tam gdzie mielismy dojechać i heja w góry. Przez Kocioł Łomniczki do Œląskiego Domu, trochę zmęczeni kolarsko-krajoznawczą wycieczką i wobec wszechobecnej mgły postanowilismy przenocować w schronisku. Wieczorem wyjscie na Œnieżkę gdzie zaplanowalismy zjesć kolację, w międzyczasie chmury zeszły niżej i pokazały się nierealne widoki. W nocy przymrozek, poranek wprost bajeczny, przeszlismy do Lucni Boudy, sniadanie na mostkach, powrót do Polski przejsciem turystycznym na czerwony szlak, dalej Strzecha Akademicka i ÂŻółtym do Karpacza skąd w ostatniej chwili przed zamknięciem trasy wrócilismy do Jeleniej Góry.
Tyle o wycieczce - teraz zdjęcia:
Załączniki
z 132.jpg
piękne prawie-jesienne słońce
z 112.jpg
barwy jesieni
z 095.jpg
cos jakby "tygiel pełen chmur"
z 086.jpg
Oto nagroda dla wytrwałych
z 051.jpg
Pastelowe popołudnie od strony Kowarskiego Grzbietu
z 035.jpg
Autor w Kotle Łomniczki
Awatar użytkownika
bios
Spacerowicz
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 7:48 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: bios » ndz wrz 10, 2006 3:25 pm

Fajna wycieczke miałes Sylwek. Ja moze we wtorek wygospodaruje czas i gdzies sie wybiorę.
Dlaczego te fotki na forum są takie jakies dziwne, a dopiero jak sie je otworzy to nabierają kolorków ? :)
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » ndz wrz 10, 2006 5:03 pm

Witaj Rychu :hello1: witaj wKarkonoszach
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » ndz wrz 10, 2006 6:42 pm

bios pisze:Dlaczego te fotki na forum są takie jakies dziwne, a dopiero jak sie je otworzy to nabierają kolorków ?


Chodzi o to zeby strony szybciej sie otwieraly. Dla modemowcow byloby klopotliwe zeby otwieralo sie tle fotek. A tak widzimy mniej wiecej co jest i jak chcemy wiecej to otwieramy fotke dalej.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn wrz 11, 2006 5:42 pm

Gawe, a nie da się tak zrobić, żeby fotki miały chociaż kolory? Rozdzielczosć może być kiepska, ale ten kolor niebieski jest jakis kosmiczny...
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » pn wrz 11, 2006 7:43 pm

Jakie ma znaczenie w jakim kolorze są zdjęcia przed otwarciem, przecież to jest temat o wycieczkach w Karkonosze, a nie o kolorze zdjęć przed otwarciem, wrzućcie tu cos o czasie spędzonym na szlaku, a sprawy techniczne omówmy w innym miejscu. Forum się dociera - to normalne, proszę jednak o przestrzeganie tej zasady: w temacie - na temat.
Awatar użytkownika
wkarkonosze
Odznaka Mała Złota
Posty: 211
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 7:40 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: wkarkonosze » pn wrz 11, 2006 7:57 pm

:) Slusznie i naukowo...
Gość

Postautor: Gość » wt wrz 12, 2006 11:50 am

strasznie zasadniczy jest Sylwester. To przecież ludzka rzecz pogadać
Gość

Postautor: Gość » wt wrz 12, 2006 11:58 am

No to pogadajmy gdzie ostatnio byłes na szlaku, zapraszam do rozmowy ...
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt wrz 12, 2006 1:37 pm

Ok, już będę grzeczny :)
Awatar użytkownika
bios
Spacerowicz
Posty: 16
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 7:48 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: bios » wt wrz 12, 2006 10:54 pm

Dzisiaj fajny dzień na karkonoskich szlakach :iconbiggrin:
Muszę jakąs relacyję przygotowac :)
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » pt wrz 15, 2006 7:53 pm

Anonymous pisze:No to pogadajmy gdzie ostatnio byłes na szlaku, zapraszam do rozmowy ...



Dobre pytanie. Przepraszam że długo się zastanawiałem ale miałem trochę roboty z przygotowaniem mojej następnej wycieczki. Zastanawiałem się o czym by tu napisać i wpadło mi do głowy że bardzo fajnie spędziłem dzień z moim synem na wyprawie przez płoty i pokrzywy. Wystartowalismy z Podgórzyna koło Œnieżki i przedzieralismy się przez badyle do Rozpadliska a potem wzdłuż Podgórnej do Wodospadu w Przesiece. Zastanawiam się czy ktos ma podobny zapomniany szlak. Resztę tego szlaku opisalismy na www.przesieka.pl W całosci biegnie on od Rozpadliska w Podgórzynie do Szwedzkich Skał. A może ktos z forumowiczów ma cos podobnego?
Załączniki
wodospad.jpg
stomil.jpg
skały nad podg.jpg
podgorna 3.jpg
podgórna2.jpg
podgórna 1.jpg
most rozpadliska.jpg
rozpadlisko.jpg
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » pt wrz 15, 2006 7:57 pm

trochę nie chronologicznie ale cieszę sie że z tym połączeniem które mam się udało
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » pt wrz 15, 2006 9:30 pm

Lubię Podgórną, choć wolę ją wyżej bo przed wodospadem, czysta-zimna woda - fajnie tak pobyć nad potokiem ... mam taki ulubiony potok w Dolinie 5-ciu Potoków przy szlaku z Borowic w kierunku na Polanę B. Czecha, zawsze kiedy tam jestem robię sobie "popas". Sympatycznego okreslenia użyłes "Podgórzyn koło Œnieżki" nigdy tak o Podgórzynie nie myslałem, ale spodobało mi się. :iconbiggrin:

Wróć do „Relacje i planowane wyprawy w góry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości