Strona 1 z 1

Karkonosze/wrzesien/10dni/+pies

: pn sie 19, 2013 6:51 pm
autor: monmik
Jako, że to mój pierwszy wyjazd w Karkonoszę chciałabym Was zapytać gdzie warto pobłądzić żeby poczuć klimat tego regionu.
Nie przepadam za tłokiem i gwarem.. wolałabym pod namiotem (choć w Karkonoszach ta opcja jest nielegalna jak czytałam... przy schroniskach też rozbić się nie można??).

Moglibyscie mi też napisać jak cenowo wyglądają noclegi w schroniskach? Są jakies droższe i tańsze? Czy w któryms jest problem z czworonogiem??
Jesli chodzi o szlaki.. są jakies na tyle wymagające żeby z psem były problemy? (pies sprawny fizycznie z dobrą kondycją, wielkosć srednia (do kolan mych) )

Wybieram się tam w I połowie wrzesnia.. Mam prawie 2 tygodnie... planować cały ten czas w KPN czy warto odskoczyć gdzies w bok??

Bardzo proszę tych co byli i widzieli o radę :)

Pozdrawiam,
Monika

: pn sie 26, 2013 6:49 pm
autor: Cieslak
Wrzesień w Karkonoszach jest już chłodny, więc przemysl, czy warto wybrać się tu z namiotem. Chyba, że nocne chłody Ci nie straszne :) O psach wiem niewiele, więc się nie wypowiadam. We wrzesniu już raczej nie będzie dzikich tłumów. Spokojne miejscowosci leżą pomiędzy Karpaczem i Szklarską Porębą.

: wt sie 27, 2013 6:13 am
autor: m_ajk
Na terenie KPN nie można nocować poza schroniskami:

http://www.kpnmab.pl/pl/z...pniania-kpn,197

4. Uprawianie turystyki na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego jest dozwolone wyłącznie w ciągu dnia (od wschodu do zachodu słońca), z wyjątkiem następujących szlaków turystycznych umożliwiających dojscie lub powrót ze schronisk turystycznych położonych na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego do niżej położonych miejscowosci (ciach).

i jeszcze tu:
http://forum.przesieka.pl/viewtopic.php?t=699

Zwróć uwagę, że na terenie całego KPN pies musi być na smyczy (w tej chwili nie mogę dokopać się do przepisu).

A tak w ogóle polecam Rudawy Janowickie :)