Pierwsza edycja - MTBO Borowice.pl 21.04.2007

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Pierwsza edycja - MTBO Borowice.pl 21.04.2007

Postautor: Borowice.pl » pt mar 09, 2007 8:33 pm

Zapraszam wszystkich rowerzystów na wyscig MTBO Borowice.pl

Termin: 21.04.2007 sobota
Start i meta w Borowicach - na drodze pomiędzy OW Skalnik a Hottur: N50°47'16" E15°41'44" 674m n.p.m.
Scorelauf, czyli kolejnosć dowolna i trasa dowolna.
Aby zostać sklasyfikowanym należy zebrać komplet stempli przy punktach kontrolnych.
MINI - ok. 24 km - 3 punkty kontrolne.
MEGA - ok. 70 km - 10 punktów kontrolnych.
Można mieć dowolne mapy i GPS'a.
Przed startem uczestnicy otrzymują uproszczoną mapę z orientacyjną lokalizacją punktów kontrolnych oraz kartę, na której muszą zebrać komplet stempli z punktów kontrolnych.

Szczegóły już wkrótce na www.Borowice.pl
Jeżeli chcesz otrzymać powiadomienie emailem napisz teraz do mnie: Tomasz@Borowice.pl
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2007 10:58 pm przez Borowice.pl, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt kwie 06, 2007 5:52 pm

Dzisiaj odebrałem łącznie 8 pucharów dla zwycięzców MTBO Borowice.pl 21.04.2007:

MEGA - I, II, III miejsce wsród mężczyzn + I miejsce wsród kobiet
MINI - I, II, III miejsce wsród mężczyzn + I miejsce wsród kobiet

Tabliczki wyszły ładnie, sam chciałbym wygrać :)

Trenujcie pilnie...
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » wt kwie 10, 2007 8:32 am

Tutaj wrzuciłem informację prasową o MTBO Borowice, jaka ukazała się w dzisiejszym wydaniu tygodnika "Nowiny Jeleniogórskie".
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn kwie 16, 2007 7:55 am

Wyznaczyłem dokładnie miejsce na start i metę. To będzie dokładnie na mostku nad Modrzykiem, przy kawiarni Dorotka należącej do Osrodka Wypoczynkowego Skalnik, naprzeciwko Hotturu. Mapka jest tutaj:

http://www.borowice.pl/mtb/Borowice-start-meta.jpg

Sporo osób zapowiada swój przyjazd już w piątek z rowerami, które można będzie przechować do następnego dnia. W piątek po południu spotkamy się sporą grupą w kawiarni Dorotka, wieczorem można wrócić autobusem do Jeleniej Góry przez Podgórzyn. Ostatni autobus odchodzi z Borowic o godzinie 21:54 http://www.mzk.jgora.pl/przyst.php?przy ... iant=28778

W sobotę rano można dojechać do Borowic na start autobusem z Jeleniej Góry przez Podgórzyn: http://www.mzk.jgora.pl/przyst.php?przy ... iant=28835
albo dojechać samochodem z rowerem lub dojechać rowerem, ale niektórym może być szkoda sił na podjazd z Podgórzyna do Borowic (5,5 km, 280 m). Z Przesieki znacznie łatwiej :)

Start punktualnie o 11:00, ale trzeba być na miejscu znacznie wczesniej, aby odebrać numer startowy, zapoznać się z lokalizacją punktów kontrolnych i zaplanować trasę swojego przejazdu.
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » pn kwie 16, 2007 9:19 am

Informacja pierwsza klasa :headbang:
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » czw kwie 19, 2007 7:17 am

Prognoza pogody na sobotę 21.04.2007 jest dobra:

rano: chłodno 3-5 st. C, zachmurzenie duże przechodzące w umiarkowane, wiatr słaby 7 km/h, bez opadów

około południa: cieplej 14 st. C, zachmurzenie umiarkowane przechodzące w słabe, czyli coraz częsciej wyjdzie zza chmurek słoneczko, wiatr słabnący 3 km/h, czyli prawie bezwietrznie, bez opadów

po południu: ciepło 12 st. C, zachmurzenie słabe przechodzące w bezchmurne niebo, będzie swiecić słońce, wiatr słaby 7 km/h, bez opadów

W ciągu poprzedzających dni nie ma nic padać, czyli drogi powinny być zupełnie suche.
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Byłem, widziałem, oklaskiwałem.

Postautor: Docent » sob kwie 21, 2007 4:53 pm

Byłem dzisiaj w Borowicach.
Wprawdzie spóŸniłem się na start, ale i tak przeżywałem emocje związane z przyjazdami pierwszych zawodników w obydwu kategoriach.
Ponieważ byłem tam z moim wnuczkiem, dzieckiem specjalnej troski, nie udało mi się doczekać do momentu wręczania pucharów i odczytania oficjalnego komunikatu, ale sercem byłem tam z uczestnikami.

Oczywiscie informację o wynikach pozostawiam do ogłoszenia organizatorowi.

Nie oprę się jednak pokusie pokazania Wam, jak kończyła wyscig na trasie mini córka moich przyjaciół, Justyna Piotrowska z Borowic.
Na metę przyjechała na 9 pozycji i... padła.
Za to po chwili radosć przemogła zmęczenie:

(kliknij na zdjęcie, żeby powiększyć)
Załączniki
mtbjustyna1.JPG
mtbjustyna2.JPG
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Ted

Postautor: Ted » ndz kwie 22, 2007 7:54 am

Brawa dla organizatora, swietna zabawa i atmosfera. Miło spędzony dzień i do tego pierwszy trening po górach w tym sezonie. :hello1:
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » ndz kwie 22, 2007 8:50 am

potwierdzam - było bardzo, bardzo sympatycznie, czyli ... do następnego razu :hello1:
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » ndz kwie 22, 2007 10:32 am

czekamy wiec na fotki ;-)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » ndz kwie 22, 2007 2:37 pm

No i mamy już za sobą pierwszą edycję MTBO Borowice.pl 21.04.2007, która odbyła się szlakiem KRZYÂŻY POKUTNYCH. Uważam, że impreza się udała.

Na starcie stanęło 30 zawodników, dystans MINI ukończyło 11 osób, dystans MEGA 17 osób, a dwoje uczestników wycofało się z trasy. Wyniki na: www.Borowice.pl/mtb

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji:
- sędziom na punktach kontrolnych - Ali, Ani, Dorocie, Arturowi, Ewelinie, Markowi, Agnieszce, Krzyskowi, Edycie, Michałowi i Wojtkowi,
- za przygotowanie i zorganizowanie bufetów - Dorocie i Arturowi,
- za pomoc przy malowaniu - Rysiowi (swietnie mieszał farbę),
- za udostępnienie miejsca na biuro zawodów w Osrodku Wypoczynkowym Skalnik i kawiarni Dorotka - Dorocie, Krzyskowi i Kasi,
- za Pasta Party - Dorocie (w opinii wielu uczestników najsmaczniejsze, jakie do tej pory jedli na różnych maratonach i innych imprezach rowerowych),
- za wymyslenie swietnego loga i za przygotowanie plakatu - Michałowi,
- za nagłosnienie i profesjonalną konferansjerkę - Wojtkowi,
- za różnorodną pomoc na starcie/mecie - Bartkowi, Mateuszowi i Rysiowi,
- za mapy i inne wydawnictwa na nagrody - sponsorom - Rafałowi z Planu JG, Waldkowi z www.naszesudety.pl , Michałowi za wydawnictwa firmy Pascal, Danusi, Magdzie i Tadkowi z Urzędu Gminy Podgórzyn,
- za izotoniki i bidony na nagrody - Tomkowi z Cobra Sport JG, dystrybutorowi Enervitu,
- za udostępnienie prywatnej posesji w Staniszowie - Piotrkowi,
- za poinformowanie o wyscigu - Piotrowi z Artemisu, Michałom z Przesieka.pl i wkarkonosze.net, księdzu Mariuszowi z Parafii Sosnówka, bike.pl , Nowinom JG, Słowu Polskiemu GR, Jelonka.com , jg24.pl , mtbforum.pl , gorskiswiat.pl , mtb-team.pl i innym.

Spisaliscie się na medal! Myslę, że najlepiej wyrażają to opinie uczestników!
Awatar użytkownika
wkarkonosze
Odznaka Mała Złota
Posty: 211
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 7:40 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: wkarkonosze » ndz kwie 22, 2007 6:14 pm

Gratuluję zawodnikom osiągniętych wyników, gratuluję organizatorom stworzenia imprezy na poziomie. Co do podziękowań dla mojej osoby, to powiem tylko tyle, że cała przyjemnosć po mojej stronie :). Myslę, że podobne zdanie wyrazi reszta sędziów i osób które brały udział w organizacji i przebiegu MTBO Borowice.pl 2007. Do zobaczenia na kolejnym "wydaniu" w czerwcu.
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » ndz kwie 22, 2007 6:45 pm

A fakt, że emocji nie brakowało swiadczy walka o piąte miejsce na dystansie mega, gdzie zawodnik z nr 12 o pół koła wyprzedził zawodnika nr 22.

Popatrzcie sami na fragment oficjalnego komunikatu o wynikach:
5. 12 Krzysztof Pik Fujifilm Team Jelenia Góra 03:17:55
6. 22 Grzegorz Liszka TKKF Pionier Tychy Tychy 03:17:55


Ciekawe, czy ktos ten moment sfotografował z boku.
Ja siedziałem pół metra za metą, to było wspaniałe.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » ndz kwie 22, 2007 7:03 pm

Według relacji z trasy ta dwójka zawodników rywalizowała ze sobą przez sporą częsć dystansu, a ten finisz, te ostatnie 250 metrów od sklepu do kreski, to było cos przepięknego!

Pół koła to odległosć ok. 33 cm, co przy prędkosci 40 km/h daje 0,03 sekundy.

Dodam, że Pan Krzysztof ma 51 lat, a Pan Grzegorz 43 lata. Szczerze gratuluję obu Panom ich formy! Tysiące nastolatków i dwudziestolatków nie dorastają im swoją formą fizyczną do pięt!!!

A tutaj jest odpis z protokołów sędziowskich obu Panów:

http://www.borowice.pl/mtb/12vs22.jpg
Ostatnio zmieniony wt kwie 24, 2007 7:34 am przez Borowice.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn kwie 23, 2007 9:14 pm

Galeria zdjęć z pierwszej edycji MTBO Borowice.pl 21.04.2007 Krzyże Pokutne jest tutaj:
http://www.borowice.pl/gal/2007/MTBO_Bo ... e_Pokutne/

Jesli macie inne zdjęcia, to proszę o ich nadesłanie. Z góry dziękuję!

Wróć do „MTB Borowice.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości