XIX edycja 10-11.08.2007

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
wkarkonosze
Odznaka Mała Złota
Posty: 211
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 7:40 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: wkarkonosze » czw sie 09, 2007 7:20 pm

Wiecie, czy będą jakies busy dodatkowe do Borowic z okazji imprezy?
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt sie 10, 2007 12:16 pm

We Wrocławiu burza... może by tak dzisiaj jakims cudem ominęła Borowice?
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » pn sie 13, 2007 6:38 pm

Dzisiaj napiszę krótko:
Impreza przeszła juz do historii.
Postraszyło deszczem w piątek i w sobotę, ale na czas koncertów pogoda dała za wygraną.
Publicznosć, jak co roku, nie zawiodła, w pierwszym dniu było około 600 słuchaczy, w drugim momentami ponad 1000.
Artysci zaprezentowali program wymarzony dla tych, ktorzy pamiętają pierwsze edycje. To były dwa wieczory przepojone prawdziwą, wielką poezją. W szczególnosci wrył się w pamięć teatralny niemal spektakl przygotowany przez Jana Kantego Pawluskiewicza i grupę artystów z Krakowa.
Ponieważ dzisiaj regeneruję siły i formę, to na tym poprzestanę. Jeszcze w tym tygodniu postaram się umiescić materiały na stronie "Gitarą i Piórem", a i Tomek na pewno pokaże conieco na borowice.pl. Większosć fotek, tych jakosciowo w miarę dobrych, mam z drugiego dnia.

(kliknięcie powiększa zdjęcie)

Koncerty w drugim dniu otworzył jeleniogórski zespół "W tym sęk".
Młodzi artysci, ale muzyka dojrzała:

Obrazek


Publicznosć nie zawiodła:

Obrazek


Koncert Jana Kantego Pawluskiewicza i artytstów z Krakowa dostarczył wielu doznań artystycznych:

Obrazek
Obrazek


"Czerwony Tulipan" zaprezentował wspaniały koncert, w którym było sporo nowosci i niezapomniane skecze Ewy:

Obrazek


Można było otrzymać autograf na kupionej przed chwilą płycie:

Obrazek


lub zrobić pamiątkową fotkę:

Obrazek


To tyle w skrócie. Było jeszcze wspaniałe ognisko i spiewy do rana, a poziom wykonywanych tam utworów nie odbiegał od tego, co było na scenie - prezentowali sie ponownie wszyscy zaproszeni artysci.

Ale o tym już przy okazji...

Dziękuję wszystkim, którzy na koncerty przyjechali, nawet, gdy się nie zdążylismy spotkać.

Więcej szczegółów niebawem na oficjalnej stronie internetowej "Gitarą i Piórem".

~~~~~~

Tomku, jak możesz, to podrzuć mi jak najprędzej trochę fotek, szczególnie z pierwszego dnia.

~~~~~~
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
aneczka

Postautor: aneczka » wt sie 14, 2007 6:57 pm

Witam wszystkich gitarowo-piorowych słuchaczy!
(Niestety mam problem z logowaniem ponieważ nie pamiętam hasła, a korzystanie z opcji nowego hasła nie skutkuje bo podobnież nie jest możliwe zlokalizowanie mego maila, także nie pozostaje mi nic innego jak czekać na usunięcie mojego profilu i ponowna rejestracja. - nie zrobiłam tego dotychczas bo nie chcę zasmiecać forum, tymczasowo więc jestem gosciem) :help: - to tak nawiasem.
Nooo to był piękny popis! Bez wyjątkow!
Pierwszego dnia zaskoczona jedynie byłam tak szybkim bisem Doroty Miskiewicz, natomiast wstyd mi trochę??? bardzo!!! za agencję artystyczną TON ART z mego pobliskiego Opola, takie sytuacje techniczne nie powinny mieć miejsca nawet w srodku buszu, szczęscie że Dorotka chyba bardzo się tym nie przejęła-aczkolwiek zdziwiona była.
[color=red]Tulipan Cerwony to power. Nic dodać nic ująć.
Panie Docent, jesli będzie pan zainteresowany to posiadam kilka chyba dobrych jakosciowo fotek z drugiego dnia także - szczegolnie zbliżeń. Mogę przesłać jakby co. Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » wt sie 14, 2007 7:23 pm

Aneczko, koniecznie przeslij.
Moja skrzynka jwielocha@wp.pl przyjmuje nawet 15 MB za jednym razem, tylko długo wchłania, ale takie przesyłki około 10MB, to smiało można puscić.
Tylko, żeby nie były zapisane w Corelu, bo mi program wcięło.

Jak uzbieram już trochę, to aktualizacja pójdzie jak po masle, bo 25 już jadę na dwa tygodnie na turnus z dziećmi ze Stowarzyszenia i muszę się wyrobić.
A tu jeszcze trzaby cos mądrego o imprezie napisać...
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » śr sie 15, 2007 8:21 pm

Trochę mnie poruszył artykuł zamieszczony na stronach jelonki.com http://www.jelonka.com/?module=template ... 2fe&from=3 nierzetelnie opisujący ostatnią edycję GiP.
Artykuł ten niestety zacytowały też "Nasze Sudety" http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=3760
musiałem więc skomentować.
Polecam lekturę "Nowin Jeleniogórskich" z 14 sierpnia, tam MPP ciekawie opisała całą imprezę, artykuł ten znajdzie się na naszej stronie GiP niebawem.

Nadal czekam na zdjęcia z pierwszego dnia.
Pozdrawiam wszystkich.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Aniwre

Postautor: Aniwre » wt sie 21, 2007 6:54 pm

Witam
Jestem od 6 lat stałą bywalczynią waszego koncertu. Przyjeżdzam tam zawsze nie zależnie od repertuaru, który jest jak zawsze wspaniały. Atmosfera podczas Borowickich spotkan jest wspaniała!!! Nie zależnie od tego czy pada deszcz czy też swieci słońce :). W ten weekend (tj tydzień po GiP) wyjechałam jednak na Festiwal Działań Muzycznych do Bogatyni i.... strasznie spodobał mi się jeden z wykonawców, a mianowicelie grupa Los Perdidos z Czech, która spowodowała, że wszystkie będące na koncercie osoby zaczęły się bawić. Zespół ten wykonuje utwory rytmiczne, pełne serca i optymizmu a do tego wszystkiego spiewają po hiszpańsku... I tak się zastanawiam czy nie byłoby dobrym pomysłem zaprosić ich na następne spotkanie na Borowickiej polanie? Serdecznie Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » wt sie 21, 2007 8:38 pm

Koncerty "Gitarą i Piórem" mają podtytuł "...czyli borowickie spotkania z poezją spiewaną i piosenką autorską".
Bardzo nam zależy, aby tę zasadę utrzymać, bo od tego zależy klimat i charakter tych koncertów.

Trudno oczekiwać, aby słuchacze siedzący bądŸ leżący na borowickiej łące, wsłuchani w poetyckie teksty, oczekiwali wykonawcy, który porwie ich do zabawy.

Ale tym niemniej dzięki za Twoją sugestię, każdy głos dotyczący naszych koncertów jest dla organizatorów bardzo ważny.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Tomasz

Postautor: Tomasz » śr sie 22, 2007 5:13 pm

Witam!

W pełni zgadzam się z Panem, że podstawą podczas borowickich spotkań jest poezja spiewana oraz piosenka autorska. Jednak już kilka razy zdarzyło się, że występowali wykonawcy wykonujący inny repertuar (w tym roku zdarzył się Jazz w wykonaniu Pani Doroty Miskiewicz) czasem dosć odległy jak kilka lat temu Brathanki. Wydaje mi się, że jesli od czasu do czasu na Borowickiej scenie wystąpi wykonawca/zespół wykonujący inny typ muzyki,pod warunkiem że będzie on interesujący i atrakcyjny dla widzów w różnym przedziale wiekowym, to taka zmiana może wpłynąć tylko korzystnie na atmosferę na widowni.

Moim osobistym zdaniem, w tym roku brakowało wykonawcy, który tak jak w poprzednich latach Kasprzycki, Andrzejewski, Dominika Kurdziel i in. potrafili chociaż częsć widowni poderwać z trawy do zabawy :). Nie ukrywajmy noce w Borowicach w połowie sierpnia są już zimne i odrobina ruchu na koniec koncertu napewno dobrze wpływa na atmosferę i wspomnienia, a także zapobiega przeziembieniom i ubieraniu kurtek zimowych w srodku sierpnia:). Dla przypomnienia w zeszłym roku podczas koncertu Andrzejewskiego lało równo a jednak zabawa była przednia.

PS Poza tym proponuję po koncertach odwiedzić ludzi na polu namiotowym i posłuchać ich repertuaru - a wiadomo co wykonują to tego oczekują, poza tym można tam spotkać osoby o naprawdę dużych talentach muzycznych i wokalnych.

Mam nadzieję, że borowicka impreza będzie się rozwijać, gdyż chciałbym przyjeżdżać tam jeszcze wiele lat (w tym roku był mój 11 udział w koncercie GiP). Serdecznie Pana Pozdrawiam Tomasz
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » śr sie 22, 2007 9:30 pm

Odpowiem tylko na PS.
Osobiscie odwiedzam po kilkakroć pole namiotowe, rozmawiam z ludŸmi i słucham repertuaru granego przed namiotami.
W tym roku gorąco namawiałem pewne dziewczę, której głosu i muzyki słuchałem wczesniej z niewypowiedzianą przyjemnoscią, aby zgłosiła się na wolną scenę.
Nic z tego, zgłoszeń nie było.
A szkoda, bo to, co słyszałem należało zaprezentować borowickiej publicznosci.
Nawet nie wiem, jak jej było na imię, ale przyjemnoscią wielką było słuchanie tego, co prezentowala (pierwszy namiot od szosy).

Szykujcie się na dwudzieste urodziny "Gitarą i Piórem".
To będzie prawdziwe wydarzenie artystyczne, obiecuję.
Wydarzenie godne szeroko pojętej Krainy Łagodnosci.

Przy okazji przepraszam tych, którzy oczekują na aktualizację strony GiP.
W sobotę wyjeżdżam na turnus rehabilitacyjny z dziećmi z naszego Stowarzyszenia i wracam dopiero 10 wrzesnia.
Dopiero wtedy wezmę się za aktualizację strony.
Ostatnio zmieniony czw wrz 22, 2011 3:16 pm przez Docent, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » śr wrz 05, 2007 9:22 am

Galeria zdjęć Gitarą i Piórem 2007 znajduje się tutaj:
http://www.borowice.pl/gal/2007/GiP/
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » śr sty 02, 2008 12:33 pm

Galeria na stronie internetowej "Gitarą i Piórem" została zaktualizowana o zdjęcia z 2007 roku.
Bardzo dziękuję za przesłane fotografie - (aneczko, to do ciebie Obrazek ).

Są tam też zdjęcia autorstwa Tomka ( borowice.pl ) i mojej córki, Agaty.

Zapraszam do galerii "Gitarą i Piórem
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » śr sty 02, 2008 4:40 pm


Mi stronka nie działa :(
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » śr sty 02, 2008 7:58 pm

Oooo, faktycznie.
Jak wstawiałem, to jeszcze była.

Muszę powiadomić jutro Prezesa Silesia Europaea, może skończyła się opłata za serwer.

~~~~~~
godz. 20:00 - już wszystko wiem.
Chodzi o opłatę za serwer. Jutro z rana Prezes się skontaktuje z providerem i strona "wróci" do życia.
~~~~~~
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt sty 08, 2008 7:50 pm

Z tego co widzę na swieżo zaktualizowanej stronie z imprezami w Gminie Podgórzyn Gitarą i Piórem faktycznie przepadło.
http://www.podgorzyn.pl/turystyka/kalen ... imprez.htm
To bardzo smutna wiadomosć nie tylko dla Borowic.
A co ze stronką festiwalu? Jeszcze ruszy?

Wróć do „Gitarą i Piórem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości