XX edycja Gitarą i Piórem w 2008 w Borowicach

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

XX edycja Gitarą i Piórem w 2008 w Borowicach

Postautor: Borowice.pl » pt sty 11, 2008 9:55 pm

wracamy do korzeni...
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt kwie 08, 2008 6:43 pm

W latach 2002-2007 Stowarzyszenie Silesia Europaea organizowało Gitarą i Piórem w Borowicach.
W 2008 roku chcą zorganizować pierwszą edycję imprezy w Karpaczu:

http://www.karpacz.pl/index.php?p=imprezy&id=701

Ciekawe co na to Waldek Szczerba?
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt kwie 08, 2008 10:01 pm

Dlaczego akurat w Karpaczu? We Wrocławiu jest jeszcze większy potencjalny rynek odbiorców koncertu... i sponsorzy byliby zachwyceni. Spodek w Katowicach też by się nadał... Chyba nie o to w tym festiwalu chodziło.

A co się stało ze stroną http://www.silesiaeuropaea.pl/borowice ?
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » wt kwie 15, 2008 11:10 am

Strona stowarzyszenia Silesia Europaea, której substroną jest "Gitarą i Piórem" jest chwilowo nieaktywna, wróci do sieci po paru "kosmetycznych" zmianach, na pewno od razu w tym miejscu zamieszczę stosowną informację.

Miejsca tegorocznych koncertów jeszcze nie widziałem, też podchodzę sceptycznie, ale podobno sie mylę. Pojadę tam w następnym tygodniu, muszę przygotować mapkę dojazdu i podzielę się wrażeniami.
W każdym bądŸ razie nie ma co stresować się tym, na co nie mamy wpływu. Osobiscie nadal będę całym sercem oddany tej imprezie i utrzymam stronę internetową w klimacie takim, jak dotąd.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Simon
Spacerowicz
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 09, 2008 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Simon » wt maja 13, 2008 9:01 am

I cooo? cos już wiadomo w tej sprawie?
j.wnek
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 14, 2008 8:33 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: j.wnek » śr maja 14, 2008 8:54 pm

To skandal. Po XX latach przepiękną imprezę, jedyną w tym skomercjalizowanym kraju, ktos sobie zawłaszcza. Stracą na tym Borowice ale stracimy też my. Było to swięto dla mojej rodziny i rodzin moich przyjaciół. Borowice to dla nas Gitarą i Piórem, dzięki tej imprezie weekondowe wyjazdy przez cały rok muszą przebiegać przez Borowice. Zrobicie z tej imprezy jeszcze gorszą szmirę jak Bieszczadzkie Anioły w Cisnej. Czas umierać.
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » czw maja 15, 2008 9:22 am

Ostre słowa, ale niestety muszę się zgodzić z "j.wnek" choć jestem w Borowicach bardzo często bo zakochałem się w tej wiosce i regionie Karkonoszy od pierwszego dnia pobytu i koncert "Gitarą i Piórem" nie jest dla mnie najważniejszy to jednak uważam, że to jest jak odebranie człowiekowi wolnosci. Ten koncert był tu zawsze, została stworzona tradycja, którą teraz ktos postanowił zniszczyć. Sam koncert w innym miejscu to już nie to samo, na pewno wielu stałych bywalców zrezygnuje z uczestnictwa, nie ta atmosfera i nie to miejsce.
:sad10: Apeluje do wszystkich, którym zależy na tym aby Borowice zachowały u siebie GIP aby sprowadzić go znowu tu gdzie jest jego miejsce (choć nie wiem czy jest to jeszcze możliwe, niektórych decyzji nie da się zmienić)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » czw maja 15, 2008 9:39 pm

Kochani, o co tyle krzyku? Przecież 11.01.2008 założyłem wyraŸnie tytuł tej sekcji na forum:

"XX edycja Gitarą i Piórem w 2008 w Borowicach"

Bardzo wielu osobom zależy na tym, aby ta lokalizacja była niezmieniona i wszystko na to wskazuje, że i w tym roku impreza odbędzie się w Dolinie Pięciu Potoków. Szczegóły już wkrótce...
j.wnek
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 14, 2008 8:33 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: j.wnek » czw maja 15, 2008 9:45 pm

No to czekamy na dalsze informacje!! :happy11:
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » pt maja 16, 2008 7:12 am

Pierwszy raz słyszę tą wiadomosć, że może jednak GIP będzie w Borowicach. Super. Dzięki Tomku za informacje. Jednak na stronie Karpacza widnieje w sekcji "Imprezy", że koncert będzie tam i wyznaczone jest miejsce. Ale czekamy na optymistyczne informacje :iconbiggrin:
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » pn maja 19, 2008 11:55 am

Witam wszystkich serdecznie.
Przepraszam, że chwilowo nie włączam się do dyskusji, nie unikam jej, tylko czekam na oficjalne potwierdzenie informacji dotyczących tegorocznej edycji „Gitarą i Piórem”.

Impreza ta, choć niekomercyjna, generuje jednak duże koszty, które musi poniesć jej organizator. Œrodki finansowe pochodzą od sponsorów, a dwa ostatnie lata przyniosły poważny deficyt, pokryty ze srodków pochodzących od osób prywatnych, którym na sercu leżała kontynuacja tej pięknej imprezy. Koszty generowane są nie tylko przez honoraria artystów, czy techniki, ale także, a może przede wszystkim, przez koniecznosć podporządkowania się organizatora rygorystycznym przepisom ustawy o imprezach masowych. Nie da się uniknąć kosztów ochrony, udziału straży pożarnej, pogotowia, policji, ubezpieczenia imprezy, zabezpieczenia zaplecza sanitarnego, można by tak wymieniać i wymieniać.
Proszę jeszcze o trochę cierpliwosci, aktualnie trwają końcowe rozmowy z potencjalnym sponsorem strategicznym, a zgodnie z wczesniejszą obietnicą nasze forum będzie pierwszym w Sieci miejscem (no, może zaraz po uruchomionej ponownie w tym samym dniu oficjalnej stronie koncertów), gdzie zamieszczę oficjalną informację organizatora XX edycji spotkań z poezją spiewaną i piosenką autorską „Gitarą i Piórem”.

Jednoczesnie informuję, że jedynym podmiotem uprawnionym do organizacji spotkań z poezją spiewaną i piosenką autorską „Gitarą i Piórem” będących kontynuacją poprzednich 19 spotkań borowickich jest od 2002 roku Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Silesia Europaea” z Jeleniej Góry.

Oczywiscie, nazwa nie jest zastrzeżona i każdy może zorganizować imprezę pod takim tytułem, ale nie należy takiej imprezy utożsamiać z kontynuacją koncertów, które do tej pory odbywały się w Borowicach.

Moje osobiste zdanie na temat zmiany lokalizacji znacie zapewne wszyscy, z Borowicami jestem mocno związany i też początkowo nie wyobrażałem sobie możliwosci usytuowania tej imprezy w jakimkolwiek innym miejscu, ale cóż, skoro nie mam na to wpływu, to nie będę się stressował, bo to nic nie zmieni. Mimo wszystko nadal związany będę z tą imprezą, która tak wiele dla mnie znaczy, bez względu na to, gdzie będzie się odbywała.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz proszę o trochę cierpliwosci, gdyż nie chciałbym zamieszczać nie potwierdzonych informacji, ktore wprowadziłyby tylko zamieszanie.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
j.wnek
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 14, 2008 8:33 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: j.wnek » wt maja 20, 2008 10:31 am

Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle. Dogadajcie się bo takie różne informacje tylko denerwują ludzi i osmieszają Was. :help:
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » wt maja 20, 2008 6:36 pm

j.wnek pisze:Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle. Dogadajcie się bo takie różne informacje tylko denerwują ludzi i osmieszają Was.

Nie bardzo rozumiem te słowa.
Nie widzę niekonsekwencji w żadnej mojej wypowiedzi na temat tegorocznej edycji „Gitarą i Piórem”. Co to znaczy „wyszło, jak zwykle”? Prorokiem jestes, że już wiesz? Po co te emocje, nikomu niepotrzebne. Impreza jest w stadium przygotowań i wolałbym, żeby jej nie oceniano przed realizacją.

Jako osoba blisko związana z organizatorem przekazuję jedynie potwierdzone informacje, a nie spekulacje, czy domysły. Kto tu niby ma się „dogadać”? Organizator porozumiał się, albo, jak wolisz, „dogadał” z włascicielem terenu, na którym odbędzie się tegoroczna edycja „Gitarą i Piórem”, wobec czego to pytanie też nie jest dla mnie zrozumiałe. Nie widzę też tutaj żadnej smiesznosci, bo i w czym? Kto niby się tutaj osmiesza?
Nie ponoszę odpowiedzialnosci za jakiekolwiek informacje o XX edycji „Gitarą i Piórem” ukazujące się w innych miejscach Sieci, czy przekazywane z ust do ust. Oficjalne i sprawdzone informacje ukażą się na stronie koncertów oraz na tym forum niemal równoczesnie, dlatego prosiłem i nadal proszę o cierpliwosć. Przygotowanie takiej imprezy trwa kilka miesięcy i nie mogę podać do wiadomosci stanu przygotowań, gdyż nie jeden raz zdarzała się koniecznosć nagłej zmiany programu z różnych powodów. A staram się być odpowiedzialnym za napisane na tym forum słowa, czego wszystkim także życzę. Już przy paŸdziernikowym spotkaniu na cmentarzu w Borowicach mówiłem o planowanej zmianie lokalizacji, ale nikt, z panią wójt na czele, nie potraktował tego poważnie, wobec czego tematu nie drążyłem, ponieważ sprawy te są poza moimi kompetencjami, od tego jest Prezes Stowarzyszenia SE i władze samorządowe.

W tej chwili jedno, co mogę oficjalnie przekazać, to stwierdzenie:
Jeżeli XX edycja spotkań z poezją spiewaną i piosenką autorską „Gitarą i Piórem” odbędzie się w tym roku, to będzie to miało miejsce na stoku przy Chacie Karkonoskiej w Karpaczu.

I za to stwierdzenie biorę pełną odpowiedzialnosć.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » śr maja 21, 2008 7:32 am

Z tego co mówisz wygląda, że nie ma co dawać nadziei, GIP jeżeli się odbędzie to w Karpaczu, organizatorom życzę powodzenia podobnie jak władzom samożądowym, które się wypięły na Borowice
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » śr maja 21, 2008 8:30 am

Tak to własnie, niestety, wygląda. Do końca maja powinny być sfinalizowane rozmowy z głównym sponsorem i od tych ustaleń wiele zależy, m.in. lista wykonawców.

Na marginesie powiem, że w tym roku nikt z gminy nie skontaktował się z organizatorem, pomimo sygnałów o planowanej zmianie lokalizacji GiP. Mam wrażenie, że tak naprawdę, to nikomu tam nie zależało na utrzymaniu tej imprezy w Borowicach.

Sam też jestem w dyskomfotrtowej sytuacji. Otrzymuję wiele maili i telefonów od stałych bywalców GiP, a nie mogę im nic konkretnego odpowiedzieć, nawet tego, czy aby na pewno impreza się odbędzie. Strony internetowej też nie mogę na razie uruchomić, ale to już względy nie techniczne, a merytoryczne.

Czekam razem z Wami.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)

Wróć do „Gitarą i Piórem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości