XX edycja Gitarą i Piórem w 2008 w Borowicach

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Aru
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 09, 2006 6:22 am

Postautor: Aru » wt cze 10, 2008 6:31 pm

Witam serdecznie ! czyli tegoroczna impreza G&P będzie tylko jeden dzień ;( nic trudno może ekipa z Krakowa zawita do was i tego roku żeby rozpalić ognisko na polu namiotowym :) pozdrawiam wszystkich i ciesze się bardzo ze impreza została jednak w Borowicach :)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt cze 10, 2008 7:04 pm

Jeden wieczór koncertu w Borowicach, drugi pod Kaplicą sw. Anny... razem dwa :)
Do tego można dodać piątkowy wieczór samodzielnego spiewania przy ognisku łącząc siły wokalne Krakowa i Borowic i wyjdzie najbardziej rozspiewany weekend w roku :D
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt cze 10, 2008 8:44 pm

fajnie, że zrobię Wam fotki, jak co roku :) czy to Wy: http://www.borowice.pl/gal/2007/GiP/pag ... pl_054.htm ???

możemy rozpocząć nawet od poniedziałku :hello2:
Aru
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 09, 2006 6:22 am

Postautor: Aru » śr cze 11, 2008 4:37 pm

http://www.borowice.pl/gal/2007/GiP/pag ... pl_057.htm oto nasze tereny gdzie co roku sie rozbijamy :) PS. nie tylko Kraków sporo większych miast będzie np. Katowice, Wawa, Zielona Góra osobiscie kocham tą imprezę w końcu się wychowałem w Borowicach :) ona nie może upasć i jak znam życie to będziemy dzień wczesniej :) Pozdrawiam :headbang:
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw cze 19, 2008 6:48 am

Strona Gitarą i Piórem KLIKNIJ
j.wnek
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: śr maja 14, 2008 8:33 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: j.wnek » czw cze 26, 2008 6:24 pm

Wczoraj w "Trójce" w "Gitarą i piórem" była mowa o koncertach "Gitarą i piórem" w Borowicach i Karpaczu. Włos na głowie staje. Co ci ludzie wygadują. Z tego co usłyszałem to w tym roku będą dwa XX koncerty. Może to i dobrze tylko trzeba będzie jakos zmienić numerację. Moja propozycja XX B. i XX K.M. :happy8:
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt cze 27, 2008 3:21 pm

Ciekawe jak w Karpaczu może odbyć się XX edycja Gitarą i Piórem, jesli będzie tam po raz pierwszy :P
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » śr lip 02, 2008 5:03 pm

Materiał Piotra Kaczmarskiego wyemitowany w Trójce:

www.abditus.pl/GiP_PR3_2008_06_18_18_37 ... ice.pl.wma

Jesli ktos nie ma głosników, to tu podaję tekst:

Zapraszamy do Trójki

Robert Kantereit: Gitarą i Piórem ta impreza każdego lata na Dolnym Œląsku odbywa się od lat. W tym roku jest o niej głosno już teraz i wcale nie dlatego, że będzie to jubileuszowa, dwudziesta edycja, lecz z powodu sporu: kto i gdzie może ją organizować.

Marek Gruszecki: Ja na każdej imprezie byłem, możemy się pochwalić; był Grechuta, był Turnau, Raz Dwa Trzy.

I dziesiątki innych wykonawców pojawiło się przez ostatnie 19 lat na borowickiej scenie Gitarą i Piórem. Anna Latto, burmistrz Gminy Podgórzyn, zapowiada, że nie inaczej będzie w tym roku.

Anna Latto: 25 lipca wystąpią w Borowicach: Sikorowski z córką, Wolna Grupa Bukowina i Sojka.

Tyle, że impreza o identycznej nazwie odbędzie się też w pobliskim Karpaczu. Mówi Ryszard Drzybczyński, Zastępca Burmistrza.

Ryszard Drzybczyński: Sytuacja była bardzo prosta: przychodzi podmiot, który organizuje imprezy na terenie jednego miasta, przychodzi do drugiego miasta i mówi, że chce tą imprezę zorganizować w tym miescie.

I tym sposobem tego lata, weekend po weekendzie, w Krakonoszach dwa razy odbędzie się dwudziesta edycja Gitarą i Piórem, z czego nie jest zadowolony pomysłodawca i pierwszy organizator, lesniczy Waldek Szczerba, który przyznaje, że nigdy nie zastrzegł praw autorskich do tej imprezy.

Waldek Szczerba: Mógłbym ewentualnie pokusić się o to, żeby w miarę precyzyjnie powiedzieć komu one według mnie się należą. Ja uważam, że chyba Stowarzyszenie Silesia, konkretnie dzięki Mirkowi Saleckiemu i dzięki Stowarzyszeniu Silesia ta impreza w ogóle się jeszcze odbywa.

Ale prawa do imprezy rosci sobie też sobie Gmina Podgórzyn.

Anna Latto: Nigdy nie zostały prawa do tej imprezy zarejestrowane, ale ja myslę, że największe prawa mają do niej jednak Borowice. A dlatego, że ta impreza w Borowicach powstała, to była mała, kameralna impreza.

Waldek Szczerba: Mysmy mieli umowę podpisaną z Gminą Podgórzyn, mówię - my - w sensie Stowarzyszenie Silesia i ta umowa wygasła w zeszłym roku.

Anna Latto: Nie znam powodu, dla którego Stowarzyszenie zdecydowało się na współpracę z Karpaczem, bo jak do tej pory nikt z nami nie rozmawiał.

Waldek Szczerba: Doszlismy do takiego momentu, że za te pieniądze się imprezy zrobić nie da.

Anna Latto: Być może, że za mało dawalismy, ale wtedy się rozmawia - słuchajcie Państwo, wasza dotacja na ten cel jest za mała, spróbujcie wygospodarować większą.

Waldek Szczerba: Miejsce akcji jest drugorzędne.

Marek Gruszecki: Nie zgadzamy się, żeby było w Karpaczu, ma być w Borowicach. A tutaj to nazwa, to mi się wydaje nasza jest i w Borowicach to wymyslili i w Borowicach to ma zostać.

Waldek Szczerba: Oczywiscie, tych, którzy mają ochotę pojechać do Borowic, to żadna siła nie zatrzyma, na pewno warto tam jest pojechać, niech jadą. Natomiast na Gitarą i Piórem tą, kontynuowaną, zapraszam do Karpacza.

Karkonosze na przełomie lipca i sierpnia będą Krainą Łagodnosci, przynajmniej muzycznie. Spór o imprezę pewnie będzie rozgrzewać dyskusję między mieszkańcami Borowic i sąsiadniego Karpacza do czasu, gdy zwasnione strony pogodzi ktos trzeci.

Robert Kantereit: Relacjonował Piotr Kaczmarski z Polskiego Radia we Wrocławiu. Tak więc wiadomo, że w tym roku dwa razy Gitarą i Piórem: najpierw w Borowicach, potem w Karpaczu. Kto zagra w Karpaczu - tego jeszcze nie wiadomo. Jest już natomiast program tego koncertu w Borowicach - 25 lipca wystąpią: Soyka Trio, Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem, Wolna Grupa Bukowina, a także Rafał Nosal z zespołem Bohema. To w Borowicach - dwudziestego piątego - tam gdzie zawsze własciwie, tam jest także pole namiotowe. Słuchają Państwo popołudniowej audycji Zapraszamy do Trójki.
Aru
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 09, 2006 6:22 am

Postautor: Aru » czw lip 03, 2008 4:26 pm

mnie dziwi tylko jedno skoro przenoszą do Karpacza na jakiego "grzyba" to tez ma być XX edycja jak by nie mogli tego nazwać G&P II :P. Co do reszty to się wcale nie dziwie że chcą zmienić bo naprawdę budżet był bardzo ale to bardzo opłakany w Borowicach. Karpacz więcej zarobi na takim biznesie bo i maja więcej turystów czyli impreza będzie bardziej "dopieszczona". Jedyne czego będzie brakować to cudownej lokalizacji bo nic nie zastąpi zalanej swiatłem polany w Borowicach.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw lip 03, 2008 6:24 pm

Aru pisze:Jedyne czego będzie brakować to cudownej lokalizacji bo nic nie zastąpi zalanej swiatłem polany w Borowicach.

Na razie brakuje jeszcze wykonawców w Karpaczu... sama nazwa to trochę za mało. Ja tam wolę słuchać poezji spiewanej na polanie w Borowicach niż upajać się nazwą imprezy w Karpaczu:)
Agnieszka
Spacerowicz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 9:40 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: Agnieszka » czw lip 03, 2008 7:04 pm

Witam wszystkich!

Zgadzam się z Wami, że Karpacz pod względem tradycji w koncercie Gitarą i Piórem nigdy nie dorówna Borowicom. Jest niespełna miesiąc przed koncertem, czas kiedy planuje się wyjazdy nawet te najmniejsze weekendowe a tam nawet nie ma programu imprezy - od kilku miesięcy wisi na stronie tylko sama data, gdzie repertuar Borowickich spotkan już jest znany od jakiegos czasu. Jak co rok w naszym kalendarzu zaplanowalismy wyjazd do Borowic, szkoda tylko że na jeden dzień - bo cięzko bedzie się codziennie przemieszczać z namiotem ale będziemy - nie ważne czy deszcz, ulewa, powódz, upalne słońce będziemy bo już to wszystko w Borowicach przeżylismy. Ale w związku z planowaniem wyjazdów mam pytanie czy ktos może z Was wybiera się w dniach 18-20 Lipca do Głuchołaz na festiwal Kropka? Podaje tu link do programu imprezy http://www.kropka.art.pl/program.php - pytam, gdyż miło by było już o tydzień wczesniej zacząć się bawić w Borowickim gronie :) przy m.in. muzyce znanego nam z Borowickich spotkań Roberta Kasprzyckiego. Serdecznie wszystkich pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » pt lip 04, 2008 8:24 pm

Agnieszko ja będę w Głuchołazach. Byłam jak ten festiwal powstawał, więc jadę zobaczyć jak im wyjdzie w tym roku. Program mają swietny, zobaczymy jak reszta. Chodzi mi m.in. o konferansjera, bo w zeszłym roku nie zachwycał.
W Borowicach niestey nie będę, o czym zresztą już pisałam.
Ale odbiję to sobie na 41 Giełdzie.
Agnieszka
Spacerowicz
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 9:40 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: Agnieszka » pt lip 04, 2008 8:33 pm

Witaj Aniu!

Bardzo się cieszę, że zobaczymy się w Głuchołazach - kto wie może znamy się już z Borowic :) . A co do 41 Giełdy - jeszcze nigdy nie miałam okazji tam pojechać i może się skuszę w tym roku na wyjazd. Serdecznie Pozdrawiam i zapraszam do dużego żółtego namiotu w Głuchołazach :)
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » ndz lip 06, 2008 11:55 am

Witam.
Data XX edycji "Gitarą i Piórem" w Karpaczu ulegnie zapewne zmianie, ponieważ ma być dostosowana do kalendarza imprez promowanych przez Program III Polskiego Radia, a w pierwszy weekend sierpnia odbywa się OTGPS w Szklarskiej Porębie, czyli impreza o podobnym profilu, jak GiP.

Co do internetowej strony GiP, to jest problem, ponieważ najprawdopodobniej padła firma utrzymująca ją na serwerze, aktualnie wymieniam korespondencję z nowym włascicielem domeny silesiaeuropaea.pl, celem dotarcia do zasobów na serwerze.

Informacje o wykonawcach przekaże po oficjalnym potwierdzeniu udziału przez artystów.
Na razie potwierdzony mamy udział Grzegorza Turnaua i formacji Sklep z Ptasimi Piórami. Wstępnie deklarowali udział jeszcze inni wykonawcy z kręgu Krainy Łagodnosci, ale podam ich nazwiska po oficjalnym potwierdzeniu składu wykonawców koncertów.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » ndz lip 06, 2008 9:45 pm

jesli kolejne Gitarą i Piórem będzie po 25 lipca br., to chyba nie XX, a XXI edycja :laughing6:

Wróć do „Gitarą i Piórem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości