Złoty Widok

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Ania z Poznania
Odznaka Popularna
Posty: 55
Rejestracja: sob sty 01, 2005 4:16 pm
Lokalizacja: Poznań

Złoty Widok

Postautor: Ania z Poznania » czw sty 06, 2005 11:13 am

Witam wszystkich!
Kocham Przesiekę. Byłam tu cztery razy, ostatni raz jesienią ubiegłego roku. Zawsze mieszkałam w Złotym Widoku 2. Mam sentyment do tego domu, a zwłaszcza jego położenia - mnóstwo miejsca na posesji http://upload.miau.pl/36441.jpg i wspaniały widok z górki.
Podobno miał zostać sprzedany? Zauważyłam, że zniknął z ofert pensjonatów i domów wczasowych. Co się z nim teraz dzieje?
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » czw sty 06, 2005 5:56 pm

z tego co ja wiem to jest tak....

Osrodek jest chyba w dalszym ciagu wlasnoscia FWP, ktory to zaplanowal przesieckie osrodki sprzedac. Pewnie nie sprzedal bo polityka tej firmy to cos w stylu "zarobic jak najwiecej nie wydajac nic", a co za tym idzie cena pewnie odstrasza potencjalnych chetnych.

Reklama osrodkow FWP zniknela ze wzgledu na jakikolwiek brak odzewu i reakcji na proby kontaktu z regionalnym kierownictwem firmy.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt sty 07, 2005 9:34 am

Kierownictwo centralne w Warszawie tez nie odpowiada :-)

Tak czy siak w koncu ktos kupi Zloty Widok II bo to wspaniale miejsce. Zawsze sie zastanawialem dlaczego ten bardziej znany Zloty Widok jest nr II, a ten mniej znany nr I...
Ania z Poznania
Odznaka Popularna
Posty: 55
Rejestracja: sob sty 01, 2005 4:16 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Ania z Poznania » pt sty 07, 2005 11:15 am

Cieslak pisze:Zawsze sie zastanawialem dlaczego ten bardziej znany Zloty Widok jest nr II, a ten mniej znany nr I...

Położenie przede wszystkim. Ta górka, ten piękny z niej widok no i ta olbrzymia, "kilkupoziomowa" posesja - mnóstwo przestrzeni. I wodospad słychać! A i dom obszerny, nie to co obecnie budowane na zasadzie żeby jak najwięcej turystów upchnąć, w których bywałam. Szkoda, żeby się taki dom marnował.
... I do Misia blisko :wink:
Tylko co nas raziło. W przeciwieństwie do prywatnych domów, gdzie dba się o turystów, pracowano tam na zasadzie: wziąsć pensję i odbębnić swoje. A już szczytowym przykładem była wiecznie naburmuszona pani sprzątaczka, którą trzeba było PROSIÆ o cokolwiek.
Mimo wszystko jesli znów zawitam do Przesieki, a na pewno to nastąpi prędzej czy póŸniej, chciałabym mieszkać własnie w Złotym Widoku. Tylko boję się, że po wykupieniu może być już nie na moją kieszeń. :cry:
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Sprzątaczka jest OK

Postautor: olo » pt sty 07, 2005 5:54 pm

ta sprzątaczka nie jest naburmuszona tylko to relikt z czasów PRL zebysmy nie zapomnieli. Gdzie bys nie pojechała zawsze na całym swiecie dostaniesz ten sam pokój to samo sniadanie ta sama posciel jest ta sama recepcja ten sam wszechobecny usmiech(w azji mają tylko skosne oczy a w afryce są czarni) i nigdy nie wiesz w jakim kraju jestes bo wszyscy mówią po angielsku. Więc to taka miła odmiana powrót do czasów dzieciństwa rozkoszowanie się smakiem zupy mlecznej kotletów z ziemniaków w sosie grzybowym.Ile to wspomnień. Gdzie jeszcze na swiecie stosuje się łyżki aluminiowe(chyba to już nie dotyczy Złotego Widoku)?Wiem o czym mówie bo pracowałem w FWP i trochę tęsknie i to może nie za całym tym smrodem przypalonego mleka ale za czyms czego moje dziecko nie będzie w stanie zrozumieć.
zuzik
Spacerowicz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 08, 2005 11:50 am
Lokalizacja: przesieka

Postautor: zuzik » pt lip 08, 2005 1:30 pm

mieszkam sobie w Przesiece od 13 lat a sama mam 19 więc to prawie całe moje życie :)
i co do Złotego Widoku II to jest on dla mnie pewnego rodzaju fenomenem,bo żadko się zdarza żeby taki wysoki budynek wygladem pasujący bardziej do jakiegos miasta, tak pieknie się komponował tam gdzie go postawiono bo pasuje do swojego miejsca idealnie

a co do Złotego Widoku I to mam w domu zdjęcia jak wyglądał "za Niemców", z pięknym ogrodem, tarasami i basenem, który obecnie jest zasypany smieciami i sladu po nim nie ma :!: a szkoda bo by sie przydało...
wtedy to ta "jedynika"była pikna! :roll:
Ania z Poznania
Odznaka Popularna
Posty: 55
Rejestracja: sob sty 01, 2005 4:16 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Ania z Poznania » sob lip 23, 2005 11:23 am

Łał, Zuzik, to ty masz historyczne zdjęcia! Basen w "Złotym Widoku I" ??? :shock:
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Stare zdjęcia Złotego Widoku I

Postautor: Cieslak » wt lip 26, 2005 12:28 pm

Gdzies miałem zdjęcie Złotego Widoku II sprzed 45 roku z basenem. Jak je znajdę, to dorzucę do strony.

Tymczasem...

Na górze widać Złoty Widok I i nieistniejącą już Gospodę pod Lipami
http://www.przesieka.pl/hain/hain1.html

Złoty Widok I w 1950 roku (pensjonat Szczypiorniak). Jeszcze zanim FWP go wykończyło... Basen był po prawej stronie, za budynkiem.
http://www.przesieka.pl/hain/hain52.html

Przedwojenny Złoty Widok II... moim zdaniem lepiej wygląda zarosnięty
http://www.przesieka.pl/hain/hain58.html
Ania z Poznania
Odznaka Popularna
Posty: 55
Rejestracja: sob sty 01, 2005 4:16 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Ania z Poznania » wt lip 26, 2005 7:03 pm

Hmmm... Złoty Widok II zdecydowanie lepiej wygląda zarosnięty...
zuzik
Spacerowicz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 08, 2005 11:50 am
Lokalizacja: przesieka

Postautor: zuzik » czw lip 28, 2005 1:09 pm

dla jasnosci-ja nie mam oryginalnych zdjęć, to niestety są tylko ksera ale i tak robią wrażenie :) nie mam skanera więc nawet nie mam jak tego gdzies tu wmontować lub komus przesłać, jedyne co moge to zrobić tym kserom :) zdjęcia aparatem cyfrowym... może cos by z tego wyszło :!: tymczasem zagłębie sie w papierach w poszukiwaniu dalszego ciągu tych kser bo na dzień dzisiejszy to mam tylko dwa :( ale znajde i pozostale :)
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » czw lip 28, 2005 8:00 pm

hmm

szczerze mowiac to wydawalo mi sie ze mamy takie zdjecie u nas na stronie

normalnie mam je przed oczami.... nawet dwa zdjecia jedno basenu i ogrodu a drugie wnetrz

ale gdzie je widzialem..... skleroza :-k
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw lip 28, 2005 8:11 pm

No własnie... też je pamiętam... hm
Ania z Poznania
Odznaka Popularna
Posty: 55
Rejestracja: sob sty 01, 2005 4:16 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Ania z Poznania » wt sie 23, 2005 6:45 pm

W każdym razie okazało się, że "Złoty Widok" nadal istnieje, wbrew wczesniejszym pogłoskom. Własnie stamtąd wróciłam :) . Pozdrowienia dla pani Bogusi i dla pana Krzysia! Mitycznej sprzątaczki na oczy nie widziałam :?
Tomcio
Spacerowicz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 21, 2006 10:24 am
Lokalizacja: Wyszków

Można Zajrzeć

Postautor: Tomcio » sob paź 21, 2006 10:27 am

Co do Złotego Widoku 2 - http://www.zlotywidok.wkarkonoszach.pl/
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » ndz paź 22, 2006 12:35 pm

ostatniej zimy wyglądało to katastrofalnie ale jak widzę to się poprawiło
mam nadzieję że wróci wszystko do przedwojennej normy.Jak będzie taki tarasik jak przed wojną to wybieramy się całą grupą (tych co na forum) na piwo.
Załączniki
zw.jpg
zw2.jpg

Wróć do „Sprawy lokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości