Elektrownia zamiast Wodospadu Podgórnej !

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw mar 20, 2008 8:02 pm

Dzisiaj w Polsacie była informacja o "Dniu Wody" (podobno obchodzimy go 20 marca).
W tle za prezenterką było zdjęcie symbolizujące zasoby czystej słodkiej wody - zgadnijcie co było na zdjęciu ! :)
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » pt mar 21, 2008 8:13 pm

Odra przy Uniwersytecie we Wrocławiu?
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » ndz mar 23, 2008 1:03 pm

Gawe pisze:Odra przy Uniwersytecie we Wrocławiu?

Pisałem, że "czystej wody"! :)
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » ndz mar 23, 2008 3:08 pm

no to...... co to mogło być......
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » wt mar 25, 2008 5:08 am

Czy pierwsze litery symbolu "czystej wody" to W..... i P..... ? :)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt mar 25, 2008 8:39 am

Brawo! Wygrałes szklankę czystej wody z W........ i P......... :)
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » wt mar 25, 2008 5:11 pm

:) Wygraną odbiorę przy najbliższej okazji, jak będę przy wodospadzie. Tylko abym nie zapomniał szklanki zabrać ze sobą. Jak zpomnę, to umówmy się, że jedna szklanka to mniejwięcej dwie garscie. ;)

A tak na serio, to nigdy nie piłem wody z wodospadu. Kilka razy tylko zaspokoiłem pragnienie z małych strumyczków gdzies we wyższych partiach gór. Jak oceniana jest czystosć wody przy wodospadzie. Zdatna do picia czy cos w rodzaju pijesz na własną odpowiedzialnosć. Robiono kiedkolwiek jakies badania?
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » śr mar 26, 2008 1:21 pm

Powyżej wodospadu nie ma żadnych zabudowań oprócz tych na Polance nad Przesieką. Woda jest więc chyba czysta.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » czw mar 27, 2008 8:22 pm

Już od dawna przymierzam się do wykonania analizy wody w Borowicach, gdzie jest nawet więcej niż pięć potoków. Przy okazji może pobiorę próbki wody z wodospadów.
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » pt mar 28, 2008 3:34 am

Była by to bardzo przydatna analiza. Jeżeli stwierdził bys, że woda z potoków nad zabudowaniami miejscowosci Borowic jest zdatna do picia to nie miał bym obaw następnym razem podczas gaszenia pragnienia gdzies na szlaku 1000m n.p.m. Chociaż z drugiej strony to tak jak bym postawił kubek i poczekał aż napada do niego troszkę deszczu. Czy taka woda z nieba jest "czysta"? To chyba wątpliwe stwierdzenie.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt mar 28, 2008 9:11 am

Borowice.pl pisze:Już od dawna przymierzam się do wykonania analizy wody w Borowicach, gdzie jest nawet więcej niż pięć potoków. Przy okazji może pobiorę próbki wody z wodospadów.

Hmh, to ciekawe. A można wiedzieć na czym będą polegały badania?
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt mar 28, 2008 3:28 pm

Analiza wody polega na zbadaniu jej składu, twardosci, zawartosci bakterii, itp.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt kwie 01, 2008 9:20 pm

No własnie, ale to chyba trzeba mieć chyba jakies mini laboratorium, ale zestaw małego chemika :)
Ostatnio Borowice przodują w okolicy pod względem nowych technologii - stacja meteo, analizy wody... fiu fiu
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » śr kwie 02, 2008 10:24 pm

No nie żartuj - jakie to nowe technologie - pomiary meteo czy analiza jakosciowa i ilosciowa wody... jakbys napisał GPS'y i RFID, to rozumiem...
Awatar użytkownika
Anna Maria
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 151
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Anna Maria » śr paź 08, 2008 10:36 am

Witam !
Zrobiło mi się bardzo smutno gdy zaczęłam przeglądać archiwum aktualnosci na głównej stronie. Potrzebowałam pewnego pisma bo przygotowywałam się na wezwanie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze ( dalej w sprawie Wodospadu i elektrowni ). I co się okazało cała historia walki o Wodospad została w sposób selektywny i dla mnie niezrozumiały usunięta !!! DLACZEGO ??? Dlaczego Przesieka i jej mieszkańcy zostali pozbawieni możliwosci powrotu do tych tak ważnych dla nich informacji i przeżyć. Dlaczego osoby wchodzące na stronę główną nie mogą dowiedzieć się jak mieszkańcy i forumowicze walczyli o Obronę Obecnej Perełki Dolnego Œląska. Już dwie osoby powiedziały mi, że nie mogą tych informacji znaleŸć - myslałam, że nieudolnie szukają. A to gorzka prawda !!! Bo umieszczenie linku do tych informacji w dziale atrakcji i to małymi literkami budzi wątpliwosci i rodzi podejrzenia. Dla administratora strony ważniejsze jest pozostawienie w archiwum informacji o tym, że 13 lutego naprawiono kamerę internetową niż skasowana informacja pod datą 29 wrzesnia o tym, że odbyła się Impreza z okazji Obronionego Wodospadu zorganizowana przez Władze Gminy i mieszkańców. Zniknęła też galeria zdjęć z tej imprezy.
Na moją prosbę drugi z administratorów wkleił z odpowiednią datą hasło Wodospad Obroniony. Czekam na wyjasnienie tej sytuacji bo mi wstyd przed pytającymi.

Wróć do „Sprawy lokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości