Strona 1 z 1

Góry smieci przy drodze do wodospadu

: pn lis 26, 2007 2:08 pm
autor: Mateusz
Witam!
Będąc na weekend w Przesiece widziałem góry smieci usypane wokół kontenera przy Drodze do Wodospadu. Podobno zmieniła się firma odpowiedzialna za wywóz odpadów, ale to niepotwierdzona informacja. Fakt jednak jest taki, że góra smieci nie tylko szpeci krajobraz, ale może być niebezpieczna. Psy rozrywają worki i rozsypują smieci po okolicy. Dlaczego gmina nie reaguje na taki stan rzeczy? Podobno smieci nie są usuwane już od jakiegos czasu!

Pozdrawiam
Mateusz

: wt lis 27, 2007 2:11 pm
autor: Cieslak
Pewnie skończy się tak jak zwykle w takich sytuacjach, czyli ktos pójdzie z wielkim worem i posprząta to społecznie... czyli pospolite ruszenie. Tylko, czy tak własnie powinna wyglądać obsługa największej atrakcji w Przesiece, o którą w lecie toczyła się wielka batalia?

: wt lis 27, 2007 7:58 pm
autor: Borowice.pl
Czy aby na pewno wszyscy dbają o otoczenie wodospadu? Kto nie dba? Kto powinien dbać z racji pełnienia swoich obowiązków służbowych?

Czy aby na pewno wszyscy wzięli udział w letniej batalii? Kto nie wziął udziału, a powinien?

: śr lis 28, 2007 10:28 pm
autor: Sławek
teraz to chyba nie ma znaczenia co było i kogo nie było, najważniejsze to co będzie i ile osób się zaangażuje następnym razem, możnaby zorganizować sprzątanie po roztopach, kiedy snieg ujawnia najwięcej odpadów pozostawionych przez turystów. Co wy na to ?

: czw lis 29, 2007 8:12 am
autor: Cieslak
Następnym razem? Mam nadzieję, że nie pojawi się potrzeba kolejnej batalii o zachowanie wodospadu!
A co do wiosennego sprzątania, to dobra inicjatywa. Na pierwszy wiosenny spacer do wodospadu wyposażę się w worek na smieci.
Jednak bez opróżniania kosza na smieci nic to nie da!

Co dalej..?

: wt gru 04, 2007 3:31 pm
autor: Mateusz
Każdy ma swoje zadania. Gmina winna dbać o wywóz odpadków na wysypisko. My możemy pomagać w opiece nad Wodospadem i odpadki znosić do kontenerów. Proste.
Sam będę chodził z workiem na smieci nad Wodospad od czasu do czasu. Akcja 'Clean up the world' na codzień:)

...ale na wysypisko niech jeżdżą smieciarki!

Pozdrawiam
Mateusz

smieci sprzątnięte

: wt lut 26, 2008 3:02 pm
autor: Cieslak
Niestety podczas ferii zimowych, gdy Przesiekę odwiedziło wielu turystów okolica wodospadu wyglądała jak smietnisko - przepełnione i poprzewracane kosze, góra smieci, porozrzucane butelki, potok pełen odpadków.
Œmieci nikt nie wywozi - i co najciekawsze - w ostatni weekend ferii, z inicjatywy grupy TURYSTÓW(!) smieci zostały w sprzątnięte. Włączyłem się w tą skomplikowaną logostycznie operację, której nie udało się przeprowadzić odpowiednim służbom od kilku miesięcy, dzięki czemu poniżej zamieszczam parę zdjęć.
Następne liczne przybycie turystów do Przesieki nastąpi zapewne w weekend majowy, więc można się spodziewać, że wtedy znowu sprzątną smieci.
Zastanawiam się tylko kto komu w tej sytuacji powinien płacić opłatę klimatyczną.

: sob mar 01, 2008 5:30 pm
autor: Dorotka
Widzę Michałku, że moje zdjęcie wstrząsnęło...szkoda, że Tobą i innymi turystami, a nie Urzędem Gminy Podgórzyn. Ja proponuję zasypywac skrzynki mailowe odpowiedzialnych osób mailami ze zdjęciami przepełnionych smietników. U nas też kilka by się znalazło. Można tez wstawić takie zdjęcia na główną stronę podgórzyńskiego portalu.... :banghead:

: wt mar 04, 2008 10:42 am
autor: Cieslak
Teraz dopiero zwróciłem uwagę, że - jak wynika z pierwszego postu w tym temacie - góra smieci zalegała przynajmniej od listopada 2007... 4 miesiące - nieŸle.
Na szczęscie w Polsce mamy historyczne doswiadczenia związane z pospolitymi ruszeniami - tyle, że w tym wypadku dotyczyło ono dosć przyziemnego tematu.

: wt mar 04, 2008 7:09 pm
autor: Borowice.pl
"Dlaczego tak pięknie?"