brak mi słów (i konkurs)

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

brak mi słów (i konkurs)

Postautor: olo » sob lip 09, 2005 11:52 pm

na oficjalnej stronie Biuletynu Informacji Publicznej przeczytałem opis gminy Podgórzyn jestem załamany i proszę o wsparcie duchowe.


http://bip.signform.pl/podgorzyn/browse.php?catprz=4

Panie i Panowie radni,Panie Przewodniczący Rady Gminy, Panie Wójcie!
Wiem że dworowałem sobie trochę z Wójta i jego oswietlenia (trochę mu zazdrosciłem bo przy mojej działce jest drewniany słup choć to ta sama droga)
Nie mogę jednak wybaczyć że ktos za pieniądze podatników kpi sobie z mieszkańców i ludzi chcących odwiedzić gminę, która oprócz turystów nie posiada innej szansy na rozwój. Nie wszystko zrobią za was fascynaci tacy jak moderatorzy tej strony. To co napisano w opisie gminy to zwykła indolencja i niekompetencja a także brak logicznego myslenia.
Parę przykładów bo szlag mnie trafi
1
Do walorów krajobrazowych gminy należą osobliwosci przyrody takie, jak np. Lesny Bank Genów "Kostrzyca"

to nie jest walor krajobrazowy to kilka budynków w których przechowuje się (upraszczam) geny
2
Dolina Czerwieni

wszystkie doliny są zielone ale dla mniej rozgarniętych jest taka rzeka w Przesiece która nazywa się Czerwień a u nas w Polsce obowiązuje odmiana (tak ze szkoły podstawowej) i odmienia się na DOLINA CZERWIENIA
3
Szweckie Skały
zadanie dla odpowiedzialnych za opis gminy(może też dla radnych którzy powinni pilnować interesu gminy)

Gdzie znajduje się błąd ortograficzny (nagrody w postaci map)
4
stary dąb przy żółto-zlelonym turystycznym

Tych Państwa nie polecam na przewodników chętnie za to sam poznam szlak żółto- zielony (mam szanse wrócić do domu bo trochę biegałem na jagody i znam teren)
5
Należy również pamiętać o istnlejących dogodnych warunkach do uprawiania wioslarstwa, żeglarstwa i wędkowania na istniejących akwenach: stawy podgórzyńskle (w częsci przeznaczone na rekreację), stawy hodowlane w Sosnówce, Staniszowle l Miłkowie.[/color]

Tosmy sobie pomarzyli. A jakby co to jak prace związane z ogrodzeniem zalewu Sosnówka?
Tak żeby wszyscy wiedzieli co to jest Zalew Sosnówka przytaczam "opis z opisu gminy"
Obszar gminy obejmuje Główny Zbiornik Wód Podziemnych nr 344 "Karkonosze", który w przyszłosci stanie się jedynym Ÿródłem zaopatrzenia w wodę wysokiej jakosci.

To na zdrowie, napijmy się łyk zimnej wody ze zbiornika 344 i do roboty.
bo jak to mówią w gminie Podgórzyn

"Najcenniejsze z punktu widzenia poznawczego, naukowego i turystycznego obiekty przyrody ożywionej i nieożywionej objęte są ochroną prawną w postaci różnych powierzchniowych jej form."

Tak naprawdę Strona Biuletynu informacji Publicznej to ciekawa lektura.
Są tam oswiadczenia majątkowe Wójta i Radnych. Ale najciekawsza jest zakładka Strategia gminy. To jest to co zaskakuje mnie najbardziej. Na stronie tej nie ma nic - absolutnie nic oprócz nazwy PODGÓRZYN. Pusto. I chyba o to chodzi...

I błagam Was- wpiszcie cos na ten temat bo pomyslę że to ja jestem inny.
Ania z Poznania
Odznaka Popularna
Posty: 55
Rejestracja: sob sty 01, 2005 4:16 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Ania z Poznania » sob lip 23, 2005 11:15 am

Nie, nie jestes inny. Na razie, na gorąco, nie bardzo wiem co napisać.
Nie jestem aż tak w temacie, póki co.
Na pewno błędy ortografizne i merytoryczne są karygodne.
Walory krajobrazowe... ekhmmm... naprawdę nie ma innych?.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

proponuje przeslac uwagi do Urzedu Gminy

Postautor: Cieslak » czw wrz 01, 2005 11:59 am

Proponuję przesłać ten tekst na jeden z adresów podanych na stronie http://www.podgorzyn.pl/urzad_info.html i czekać na reakcję... lub lepiej korektę :)

Własciwie to nawet nie wiem - BIP prowadzony jest przez gminę czy przez wyższe podmioty w strukturze samorządów?
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » czw wrz 01, 2005 9:08 pm

tylko po co?Chyba usunę wszystkie posty o władzy i wójcie bo moje zgryzliwe uwagi spowodowały rozłam wsród moich znajomych.Nawet zainteresowanie oswietleniem drogi lub błędami ortograficznymi jest na forum niewielkie. Mój przyjaciel S twierdzi nawet że wójt to fajny facet i taki bezposredni a mój drugi przyjaciel że raczej nie. Przeżyłem w tej gminie 36 lat i nawet nie pamiętam kto był naczelnikiem gminy jak otrzymywałem dowód osobisty.Nikt jakos nie wpisał się w "walory krajobrazowe" gminy no może oprócz ostatniej wójciny ale to już sprawa do prokuratury. i niech tak już lepiej zostanie.
A jak tam konkurs na wycieczkę z Przesieki masz jakąs opracowaną? bo ja mam asa w rękawie w postaci trasy przygotowanej, opracowanej oraz "przeszłej pieszo" przez nowego mieszkańca Przesieki i jego 9 letniego kolegę (prywatnie mojego syna) czekam tylko na zdjęcia i wysyłam.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Slusznie!

Postautor: Cieslak » pt wrz 02, 2005 6:53 pm

Mialem bardzo pracowite wakacje (wrzesien nie zapowiada sie lepiej...) i na smierc zapomnialem o konkursie. Dzieki za przypomnienie. Zaraz wstawie newsa na strone glowna.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

news gotowy

Postautor: Cieslak » pt wrz 02, 2005 7:13 pm

gotowe. Czy Kapitula Konkursow Wszelakich zgadza sie na taki termin oddawania prac? :)
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » sob wrz 03, 2005 8:14 pm

jezeli o mnie chodzi to termin może być dozywotni bo to zawsze inne spojrzenie na okolice a nagrody do czasu kiedy nie zbankrutuje dla wszystkich uczestników.No chyba że ktos bardzo zdawkowo opisze trasę od misia do wodospadu i pod lipy.Za to nie będzie nagrody bo ta trasa jest chroniona "ochroną prawną w postaci różnych powierzchniowych jej form"
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

a co do strony podgórzyna

Postautor: olo » sob wrz 03, 2005 8:28 pm

ta strona na którą podałes mi adres to kawałek dobrej roboty.Założe się że maczaliscie w tym palce jak tak to gratuluje jak nie to gratuluje temu co to zrobił.Wkońcu cos się dzieje
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

szlak gastronomiczny

Postautor: Cieslak » ndz wrz 04, 2005 9:47 am

Faktycznie, maczalismy w tym palce :) Miło, że strona się podoba. Mam nadzieję, że nie umrze smiercią naturalną jak poprzedni serwis gminy.

Co do konkursu, to oczywiscie sponsor nagród zasiadający w Kapitule będzie miał decydujący głos... kto trzyma kasę, ten decyduje ;)

Trasę od Misia przez wodospad pod Lipki powinno się jakos oznaczyć w terenie, bo to najpopularniejsza trasa spacerowa w Przesiece. Na drodze stoją też przecież - nowa restauracja Idylla i barek U Mumina, czy jak on tam się nazywa... tylko Stokrotka jakos nie po drodze...

Proponuję oznaczenie trasy spacerowej- wodospad lejący się do wielkiego kufla piwa.
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » wt wrz 06, 2005 9:46 pm

ja tu tylko sprzątam... decyduje przewodnicząca.I widzę że zostałem odznaczony wielkie dzięki

Wróć do „Sprawy lokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości