Gmina Podgórzyn - jaka jest?

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Simon
Spacerowicz
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 09, 2008 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Gmina Podgórzyn - jaka jest?

Postautor: Simon » pn maja 12, 2008 10:14 am

No to lecimy z tymi moimi tajemnicami.
Nie wiem czy to dobre miejsce na taką ankietę - jesli nie to przepraszam i proszę modów o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu.
Mam poniżej kilka(nascie) pytań dotyczących Waszej gminy.

Wskazówki:
A. Wskazane jest odpowiadanie na wszystkie pytania, ale jak komus sie nie chce to może odpowiedzieć na wybrane - nie jest to powiem ankieta w statystycznym tego słowa znaczeniu i nie musi spełniać wszelkich norm próby i dokładnosci. To raczej wywiad.
B. Wskazane jest odpowiadanie wprost aczkolwiek wszelkie aluzje i dygresje będą dla mnie cenne.
C. Nie pytajcie na razie po co mi to :) i tak powiem już niebawem, a nawet sam osobiscie pojawię się u Was prawdopodobnie w najbliższy weekend. Powiem tylko, że nie robię tego dla siebie tylko dla... Was :)

Pytania:
1. Rowery - czy są w gminie wypożyczalnie rowerów. Ile i gdzie? Czy są bezpieczne miejsca do pozostawiania roweru? Jak oceniacie ilosć i stan szlaków rowerowych? Czy turystyka rowerowa jest wg Was popularna w gminie ?

2. Narty - Czy, ile i gdzie są wyciągi narciarskie w gminie? jak oceniacie ich stan i przygotowanie do przyjęcia turystów ? jak oceniacie ich trudnosć? Czy są popularne wsród narciarzy? Czy jest jakas dodatkowa infrastruktura wokół nich ( gastronomia/serwis narciarski/wypożyczalnie/rynny dla snowboardzistów itp )?

3. Samochody - Czy są wyznaczone parkingi?czy są strzeżone? Czy w momencie największego najazdu turystów auta są parkowane byle gdzie ( pobocza itp? ) ? Czy autokary mają gdzie parkować? Ile i jakie w gminie są stacje benzynowe?

4. Szlaki piesze - jak oceniacie ich ilosć/atrakcyjnosć/stan ( oznaczenie, kosze na smieci, miejsca na odpoczynek itp. )?

5. Komunikacja publiczna - jak można dojechać/poruszać się po gminie? czy gdzie docierają pociągi/jeleniogórskie MZK/PKS/prywatne busy. Jak oceniacie częstotoliwosć ich kursowania?

6. Finanse - czy są w gminie i ile: bankomaty/banki/kantory/punkty w których możliwa jest płatnosć kartą?

7. Sklepy - jak oceniacie ilosć sklepów ( głównie spożywczych ) w gminie, czy są czynne w weekendy?

8. Czy są w gminie dostępne hotspoty/kafejki internetowe?

9. Czy w gminie istnieje biuro z informacją turystyczną? czy jest łatwo dostępne i oznaczone w sposób widoczny? Jakie informacje, ulotki, broszury można otrzymać oraz gadżety - kupić lub otrzymać?

10. Jak oceniacie ilosć/jakos imprez kulturalnych i sportowych odbywających się w gminie. Co z Gitarą i Piórem ? ( to pytanie bardziej osobiste :) ).

11. Jak oceniacie współpracę gminy z lokalnymi stowarzyszeniami i mieszkańcami? Czy gmina wspiera lokalne społecznosci/inicjatywy itp?

12. Jak oceniacie bazę noclegową w gminie. Czy ilosć i standard miejsc jest wystarczający? jakie miejsc typy przeważają ( kempingi/kwatery prywatne/pensjonaty/hotele ). Jak oceniacie koszt noclegów? Jak oceniacie natężenie i sezonowosć ruchu turystycznego? Czy potraficie powiedzieć jacy turysci przyjeżdżają do gminy i dlaczego wybierają Waszą gminę?

13. Czy w gminie są jakies puby/restauracje/kluby/dyskoteki. Ile? jakie? Czy stałe czy sezonowe?

14. Miejsce na wszystkie inne aluzje/uwagi/sugestie/propozycje itp :)

Zdaję sobie sprawę, że odpowiedŸ na wiele pytań będzie subiektywna, nawet liczę na to trochę. Niemniej jednak jesli ktos dysponuje jakimis konkretnymi oficjalnymi danymi liczbowymi - również będę wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wyrozumiałosć :)
waterlo
Odznaka Popularna
Posty: 98
Rejestracja: wt lut 27, 2007 10:42 am
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: waterlo » wt maja 13, 2008 1:10 am

1.Z tego co mi wiadomo wypożyczalni nie ma, miejsca na pozostawienie roweru do tego bezpieczne w Polsce hahah nie no żarcik wydaje mi sie ze każdy stawia gdzie sie da szlaków jest sporo nawet powiedziałbym że dużo a turystyka rowerowa szkoda, że nie będzie w tym roku bike maratonu ( chyba ze sie cos zmieniło???) stoii na bardzo wysokim poziomie i cały czas się rozwija..
2.Hmm Przesieka jedna wyrwirączka w sumie nic ciekawego nawet jak dla początkujących ale dobrze że chodŸ to jest no i Borowice niezła trasa w obu osrodkach możliwe jest wypożyczenie sprzętu..
3.Zależy większosć parkingów znajduje sie na terenie osrodków wczasowych.. jest parę wyznaczonych ale generalnie parkujemy gdzie chcemy...:) z tego co ja kojarzę to jest tylko stacja ORLEN w Podgórzynie..
4.Szlaki oznaczenie genialne no może żółty troszkę odbiega na nie korzysć zwłaszcza od Borowic w stronę Polany ale problem kończy się już na Rówieńce.. koszy niestety brakuje ale razem z ławkami pojawia się ich coraz więcej..:)
5.Do każdego miejsca w naszej gminie prócz scięgien i Miłkowa gdzie dojeżdża PKS możemy dojechać autobusami linii miejskiej częstotliwosć zależy od miejscowosci.. ale da sie dojechać wczesnie rano i wrócić wieczorem..:)
6.Bankomatów, banków itd. brak, a płacić kartą nie wiem może na wspomnianej stacji benzynowej i w niektórych lokalach i hotelach ale tego nie wiem na sto procent
7.Są czynne w weekendy... zaopatrzenie jak na ich małe gabaryty stoi na wysokim poziomie..
8. kafejki sie pojawiają chyba nawet osrodek Karolinka ma własną ale mam nadzieje że poprawi mnie ktos jak się mylę..
9. Jest w budynku gminy w Podgórzynie, ulotki o atrakcjach imprezach itd. Nie wiem czy trudno tam dojechać nie zwracałem na to nigdy uwagi.. ale wydaje mi sie ze dosć łatwo..
10.ilosć żenada i coraz mniej tego niestety jesli chodzi o Gitarę i Pióro to na to pyt. najlepiej odp. Docent
11. Bez komentarza.. ale jak się zrobi aferę jak z wodospadem to gmina zwróci na nas (społecznosć i jej interesy) uwagę.. Pozdrawiam przy okazji:)
12.Przeważnie kwatery prywatne i pensjonaty ceny wydaje mi sie że atrakcyjne zwłaszcza dla gminy Karpacz. Co do natężenia kiedys było trochę większe ale teraz rosnie okres największej stagnacji mamy juz za sobą.. Co do profilu przeważnie ludzie dojrzali szukający spokoju i młodzież np. z zielonych szkół..
13.Sa około kilkunastu barów smażalni... dyskoteki chyba nie ma..
14. Tak proszę wszystkich odwiedzających o nie wpadanie na głupie pomysły postawienia sobie małego domku i innego badziewia jednym słowem Proszę o nie robienie z naszej gminy osiedla dla JG
Simon
Spacerowicz
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 09, 2008 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Simon » wt maja 13, 2008 8:03 am

Dzięki bardzo, dokładnie o takie wypowiedzi mi chodzi :)
I nie martw się - nie zamierzam się u Was budować. Aczkolwiek myslę, że kilku drobnych/dobrych inwestorów by gminie nie zaszkodziło :) oczywiscie w granicach rozsądku...
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » czw maja 15, 2008 10:04 pm

Nie czytałem wypowiedzi waterloo, aby się nimi nie sugerować. Tutaj moje odpowiedzi:

1. Rowery - czy są w gminie wypożyczalnie rowerów. Ile i gdzie? Czy są bezpieczne miejsca do pozostawiania roweru? Jak oceniacie ilosć i stan szlaków rowerowych? Czy turystyka rowerowa jest wg Was popularna w gminie ?

Nie znam ani jednej wypożyczalni. Ja zostawiam rowem pod sklepem w trakcie zakupów, ale chyba nie o to chodzi. Ilosć szlaków rowerowych jest duża. Ich stan jest bardzo różny i najbardziej chciałbym, aby usuwano tarasujące drzewa po wichurach. Turystyka rowerowa jest BARDZO popularna w gminie i wydaje mi się, że po męskiej piłce nożnej jest to sport nr 2.

2. Narty - Czy, ile i gdzie są wyciągi narciarskie w gminie? jak oceniacie ich stan i przygotowanie do przyjęcia turystów ? jak oceniacie ich trudnosć? Czy są popularne wsród narciarzy? Czy jest jakas dodatkowa infrastruktura wokół nich ( gastronomia/serwis narciarski/wypożyczalnie/rynny dla snowboardzistów itp )?

Największy wyciąg narciarski w gminie znajduje się w Borowicach (dokładny opis jest na www.borowice.pl ). Niestety nie ma armatek, co powoduje, że wyciąg funkcjonuje tylko przy dużych opadach sniegu. Górny odcinek srednio-trudny, dolny łatwy. Mało popularny - małe kolejki do wyciągu. Kilka małych wypożyczalni.

Wiem, że są mniejsze wyciagi w Przesiece i Zachełmiu, ale nigdy tam nie jeŸdziłem.

3. Samochody - Czy są wyznaczone parkingi?czy są strzeżone? Czy w momencie największego najazdu turystów auta są parkowane byle gdzie ( pobocza itp? ) ? Czy autokary mają gdzie parkować? Ile i jakie w gminie są stacje benzynowe?

Przy osrodkach znajdują się parkingi zamykane na noc. Nie są strzeżone. Stacja benzynowa jest w Podgórzynie.

4. Szlaki piesze - jak oceniacie ich ilosć/atrakcyjnosć/stan ( oznaczenie, kosze na smieci, miejsca na odpoczynek itp. )?

Szlaków jest bardzo dużo, bardzo atrakcyjnych. Oznakowanie dobre, koszy na smieci nie ma, ale turysci mają zabierać swoje odpadki ze sobą.

5. Komunikacja publiczna - jak można dojechać/poruszać się po gminie? czy gdzie docierają pociągi/jeleniogórskie MZK/PKS/prywatne busy. Jak oceniacie częstotoliwosć ich kursowania?

MZK Jelenia Góra - dojeżdża do chyba wszystkich miejcowosci w gminie. Może oprócz Głębocka.

6. Finanse - czy są w gminie i ile: bankomaty/banki/kantory/punkty w których możliwa jest płatnosć kartą?

Bankomatów nie spotkałem, banków też, kantorów też nie ma. Kartą można zapłacić na stacji benzynowej.

7. Sklepy - jak oceniacie ilosć sklepów ( głównie spożywczych ) w gminie, czy są czynne w weekendy?

Każda miejscowosć ma co najmniej jeden sklep spożywczy, czynny także w weekendy.

8. Czy są w gminie dostępne hotspoty/kafejki internetowe?

Nie słyszałem, aby były kafejki internetowe w gminie.

9. Czy w gminie istnieje biuro z informacją turystyczną? czy jest łatwo dostępne i oznaczone w sposób widoczny? Jakie informacje, ulotki, broszury można otrzymać oraz gadżety - kupić lub otrzymać?

Nie ma punktu informacji turystycznej. Jest Referat Promocji w siedzibie gminy, czynny tylko w tygodniu.

10. Jak oceniacie ilosć/jakos imprez kulturalnych i sportowych odbywających się w gminie. Co z Gitarą i Piórem ? ( to pytanie bardziej osobiste :) ).

Ilosć imprez zbyt mała. Jak będziesz chciał cos zorganizować, to ci rzucą kłody pod nogi...

11. Jak oceniacie współpracę gminy z lokalnymi stowarzyszeniami i mieszkańcami? Czy gmina wspiera lokalne społecznosci/inicjatywy itp?

To jest różnie - czasami pomogą, czasami przeszkadzają...

12. Jak oceniacie bazę noclegową w gminie. Czy ilosć i standard miejsc jest wystarczający? jakie miejsc typy przeważają ( kempingi/kwatery prywatne/pensjonaty/hotele ). Jak oceniacie koszt noclegów? Jak oceniacie natężenie i sezonowosć ruchu turystycznego? Czy potraficie powiedzieć jacy turysci przyjeżdżają do gminy i dlaczego wybierają Waszą gminę?

Baza duża, ale w większosci jedna-dwie gwiazdki, ale za to za małe pieniądze. Trochę kwater prywatnych i agroturystyk. Duża sezonowosć. Przyjeżdżają zakochani w ciszy i spokoju. Innych odsyłamy do Karpacza i Szklarskiej Poręby.

13. Czy w gminie są jakies puby/restauracje/kluby/dyskoteki. Ile? jakie? Czy stałe czy sezonowe?

Nawet w małych Borowicach można odwiedzić kilka miejsc ("clubbing").

14. Miejsce na wszystkie inne aluzje/uwagi/sugestie/propozycje itp :)

Gmina potencjalnie jest fantastyczna!

więcej na tutejszym forum i stronach www.Borowice.pl i www.Przesieka.pl

Wróć do „Sprawy lokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości