Wzmianka w Nowinach Jeleniogórskich

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Wzmianka w Nowinach Jeleniogórskich

Postautor: KornelO » wt lis 18, 2008 10:47 am

W dzisiejszych (2008-11-18) Nowinach jeleniogórskich na str. 2 w "Blogu naczelnego", Sławomira Sadowskiego, czytamy:
[...] W naszym dorocznym "Rankingu gmin" (str.24-25) oceniamy samorządy pod względem inwestycji, jakosci życia mieszkańców. W urokliwej Przesiece grupka mieszkańców niespodziewanie zakwestionowała nasze kryteria oceny gospodarzy miast, miasteczek i wsi. Uznano tam, że inwestycja polegająca na postawieniu latarni w częsci wsi Ÿle wpłynie na okoliczną przyrodę, i zażądali od władz wycofania się z takich planów ("Nie ma to jak sredniowiecze"). Tylko czekać, aż ktos wysunie postulat, żeby w tej okolicy mieszkańcy chodzili na czworaka, żeby nie peszyć zwierzaków wyprostowaną sylwetką. [...]
Może ktos przedstawić szczegóły sprawy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt lis 18, 2008 7:29 pm

Też jestem ciekawy. Nie wiem nic ani o sprawie latarni ani o sprawie chodzenia na czworaka :)
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » śr gru 17, 2008 10:36 am

A proszę bardzo.

W "Nowinach Jeleniogórskich" nr 47/2008 ukazał się artykuł "Nie ma to, jak sredniowiecze".

Niestety, w Sieci dostępny jest jedynie fragment tego artykułu.
Tam opisują spór z amerykanką, która kupiła nieruchomosć w Przesiece, działa tam jakas grupa wyznaniowa, której zależy na medytacjach w ciemnosciach, a swiatło im ponoć będzie przeszkadzało. No, a oni wyznają m.in. zasadę, że sztuczne oswietlenie jest niezgodne z naturą itd.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » śr gru 17, 2008 2:33 pm

oj, jak ja bym bardzo chciał, aby przy mojej drodze :home: w Borowicach było oswietlenie...
Awatar użytkownika
Anna Maria
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 151
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Anna Maria » śr gru 17, 2008 2:40 pm

Witam
Jest na to prosta rada - zasłony w oknach. Wyznają zgodnosć z naturą, ale i szacunek dla innych...
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » pt gru 26, 2008 12:57 am

Proponuje zobaczyć
http://forum.przesieka.pl/viewtopic.php?t=9
myslałem że temat zamknięty a tu taka niespodzianka.
Panu redaktorowi proponuje zagłębić się w problem a nie pisać to co gdzies usłyszy.
Może wypowiadam sie trochę nie na temat ale raczej chodzi o estetykę niż o oswietlenie jak się cos robi raz na kilkadziesiąt lat to musi być ładne chyba

Wróć do „Sprawy lokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości