nowa strona gminy Podgórzyn

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt kwie 15, 2011 9:06 pm

olo pisze:(...) Strony Borowice i Przesieka powstały bez udziału gminy i nie ma tam chyba ani jednego babola. (...)


Babole zdarzają się każdemu, ale jak ktos nam na to zwróci uwagę, to my wtedy mówimy: "dziękujemy za czujnosć", poprawiamy i pozdrawiamy.

olo pisze:(...) zeby postawić ładne latarnie koło swojego domu. (...)


Koło mnie w Borowicach ciemno i już kiedys wpadłem do strumienia :happy6: Od tego momentu zawsze zabieram czołówkę: Borowice to nie Wrocław :idea1:
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » sob kwie 16, 2011 6:13 pm

A może jeżeli chodzi o zdjęcia to lepiej niech kradną bo jak komus to zlecą to dopiero będzie kosztować. Swoją drogą jak by zaangażowali mieszkańców (oni) to by fajna strona mogła powstać. Widze potencjał tak jak Hanka napisała obecna strona jest fajnie zrobiona moim zdaniem tylko serce w nią włożyć i popracować nad trescią.
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pn kwie 18, 2011 9:56 am

Olo... tu troszkę przesadzasz...
olo pisze:Ale którą impreze zorganizowała gmina że się tak chwali.

Gmina nie ma "działu organizacji imprez". Tak to ma własnie być, że imprezy najczęsciej organizują ludzie, firmy, agencje, organizacje... a gmina je w miarę możliwosci wspiera. U nas "Promocja" też inicjuje i realizuje kilka swietnych przedsięwzięć, a przy takich budżetach i możliwosciach to - według licznych opinii z zewnątrz - naprawdę wartosciowe osiągnięcia. Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka.

Nawet trasa biegowa to fikcja. Co znaczy ze trzeba zdjąć narty bo droga posypana? Zapytali by się Hanki i Michała gdzie biegają po lasach i by wiedzieli gdzie od biedy mozna polatać. Oni wiedzą bo są praktykami a nie latają palcem po mapie.


Jak Hanus, czy ktokolwiek inny opisze swoją ulubioną pętlę do biegania, nawet jak poinformuje na forum o założonym sladzie to bardzo cenne i miłe, ale wciąż "nieoficjalne". Gdyby gmina "firmowała" jakąs trasę narciarską, to podpada już pod np. "ustawę o bezpieczeństwie w górach" i ze scieżki w lesie robi się tzw. "zorganizowany teren narciarski", na którym własciciel (Gmina? Lasy?) ma obowiązek np. zapewnić bezpieczeństwo...

Jak by poprosili to pewnie bysmy pomogli ale to pasożyty.

Tu przeginasz zupełnie. Mi się bardziej podoba takie podejscie jak ma jeden z naszych sławnych znajomych. Ostatnio cytował taki dialog:
- A czyje to jest?
- To nie nasze. To gminne.
- A gminne to czyje?
Więc Gmina, drogi Olo, to my. Gmina jest nasza, a nie niczyja. Pomijam już fakt, że raz na 4 lata można zmieniac w niej urzędników, ale ważniejsze jest takie podejscie, że to my cos możemy zrobić dla wspólnoty, a nie oczekiwać, że urząd zrobi cos dla nas...

Wszystkie imprezy powstaly bez udziału gminy albo z jakąs wyproszoną pomocą. Co ma tu robić turysta bo nawet się nie nawali.

O.. :D :laughing5: ...tu byłbym zupełnie spokojny... :D :laughing5: Z tym ostatnim to na luzie "da się dać radę" :laughing6:

Można niewielkim kosztem wyznaczyć nowe szlaki (po niemcach), odsłonić parę skał. Gdzie jest parking dla autobusów? To nic nie kosztuje albo niewiele.


Wbrew pozorom, żeby było "zgodnie z procedurami" i "obowiązującym prawem" - to kosztuje bardzo wiele... (od analiz, studiów, przez projekty i przetargi, do realizacji i odbiorów...) Możemy ponarzekać, pożartować, a potem zgwizdać się w parę osób i samemu wziąc się do roboty... urząd nie może.

olo napisał/a:
(...) Strony Borowice i Przesieka powstały bez udziału gminy i nie ma tam chyba ani jednego babola. (...)
OdpowiedŸ Borowice.pl:
Babole zdarzają się każdemu, ale jak ktos nam na to zwróci uwagę, to my wtedy mówimy: "dziękujemy za czujnosć", poprawiamy i pozdrawiamy.

Nic dodać nic ująć! I tu się nie ma co obrażać, tylko chętnie skorzystać z tego, że tak wielu osobom zależy, żeby było dobrze... Szczególnie, kiedy chodzi o stronę, która ma być naszą wizytówką. Naszą - gminy - a nie autorów, czy redaktorów.

Skończy się tym ze zostaje się wójtem tylko dlatego zeby postawić ładne latarnie koło swojego domu.

A to mi już zapachniało... sorry... gminną polityką... - na tym to ja się nie znam i znac nie chcę... bez komentarza.
Ostatnio zmieniony pn kwie 18, 2011 11:35 am przez FourtyFour, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn kwie 18, 2011 11:05 am

olo pisze:A może jeżeli chodzi o zdjęcia to lepiej niech kradną bo jak komus to zlecą to dopiero będzie kosztować. Swoją drogą jak by zaangażowali mieszkańców (oni) to by fajna strona mogła powstać. Widze potencjał tak jak Hanka napisała obecna strona jest fajnie zrobiona moim zdaniem tylko serce w nią włożyć i popracować nad trescią.


Ja nie oczekuję zapłaty. Ja oczekuję, że jesli biorą takie zdjęcie, to na dole podpisują. Takie stanowisko przekazałem poprzednio i takie jest moje stanowisko dzisiaj.

Pojawia się wiele ogłoszeń np. w sprawie sprzedaży nieruchomosci w Borowicach i tam często sprzedający używają tekstów i zdjęć ze strony www.Borowice.pl , ale jest podane Ÿródło, czasami pojawia się link. I to jest dla mnie wystarczające.
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pn kwie 18, 2011 11:32 am

Pewnie, że fajna. A po to jest wersja testowa, żeby wszelkie poprawki naniesć, może cos dodać, zmienić zdjęcia lub podpisy pod nimi, uzupełnić nazwisko autora, poprawić literówki...
Warto posłuchać różnych opinii, bo jest różnica między "krytyką", a "krytykanctwem" - jedno służy naprawie, a drugie marudzeniu.
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » pn kwie 18, 2011 3:49 pm

FourtyFour pisze:Pewnie, że fajna. A po to jest wersja testowa, żeby wszelkie poprawki naniesć, może cos dodać, zmienić zdjęcia lub podpisy pod nimi, uzupełnić nazwisko autora, poprawić literówki...
Warto posłuchać różnych opinii, bo jest różnica między "krytyką", a "krytykanctwem" - jedno służy naprawie, a drugie marudzeniu.


konkurs trwa! żebys tyle błedów znalazł na stroni co uwag do mojego wpisu to byli bysmy dalej. A na marginesie to super gmina nawet dach nie przecieka zwlaszcza ze prawie wcale nie padało.Gmina jest jak ojciec najlepszy(sprawdzić czy nie ksiądz). Ja tu wstydu chcę uniknąć i to jest przejaw obywatelskiej postawy. Więc zapraszam do merytorycznego podejscia :iconbiggrin: i szukania błędów.
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » śr kwie 20, 2011 11:31 am

Czuję, że włożyłam kij w mrowisko :iconbiggrin:
Cieszą mnie emocje forumowiczów, bo widać od razu, że wizytówka gminy, jaką jest strona internetowa, leży nam na sercu. To serce widać też w tej nowoutworzonej stronie. Ktos komu "nie zależałoby", nie starałby się aby była atrakcyjna w formie, z dużą iloscią informacji, zdjęć, rozbudowana. Nie starałby się sprzedać gminy jak najlepiej. Także moją intencją nie jest krytykanctwo lecz krytyka (jak napisał Fourty Four). Myslę, że ludzie pracujący w gminie widzą teraz jak wielkim zapleczem skłonnym do bezinteresownej pomocy dysponują. Baboli nie ma się co wstydzić. Trzeba je naprawiać (co już dało się zauważyć). Wszak to strona testowa.
Szkoda tylko, że urzędnicy wiedząc o forum przesieckim (sprawdzilismy, że nas czytają - teraz się nie wyprą :hello2: ) nie dali nam do przetestowania efektów swej pracy przed wypuszczeniem jej do eficjanego obiegu. Na pewno wielu baboli dałoby się uniknąć.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » śr kwie 20, 2011 10:31 pm

Swoją drogą to jest zastanawiające: dlaczego ich nie stać na otwartą rozmowę tutaj?
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt maja 24, 2011 8:03 am

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt maja 24, 2011 11:03 am

Ciekawe, czy do oferty trzeba załączyć zezwolenie dyrektora Parku na fotografowanie. Jesli ktos przesle zdjęcie, a wczesniej nie uzyskał zezwolenia, to mają go w garsci... może to pułapka? :P
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » czw sie 25, 2011 5:48 pm

Na stronie głównej http://www.podgorzyn.pl/ umieszczono materiał telewizyjny z programu "Wakacyjny Konwój", TVP Wrocław.
Odcinek ten (jak i pozostałe, jesli ktos ciekaw) można obejrzeć również na stronach programu - http://www.tvp.pl/wroclaw/rozrywkowe/wa ... 11/4939746
Obrazek
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » pn lis 28, 2011 8:51 am

No i albo życie w regionie zamarło, albo cos się zacięło, bo od miesiąca na stronie nie ma żadnej nowej informacji.

PS. Mam nadzieję, że to nie dlatego, że tu zamieszkałem (bo się jakos tak daty zbiegają). ;)
Obrazek
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » pt kwie 13, 2012 4:07 pm

Zobaczcie na tę stronkę: http://www.iprzesieka.pl/
Pamiętacie te zdjęcia? Gdyby nie opis nie domysliłabym się, że to moja wiocha. Chociaż nie obraziłabym się gdyby nasze góry były nieco wyższe ;)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt kwie 13, 2012 5:52 pm

Rąbneli i trochę przerobili informacje ze strony przesieckiej. Własciciel domeny to Michau Enterprises Limited... z Cyru :P
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » sob kwie 14, 2012 1:17 pm

Ciekawe skąd rąbnęli foty :)
Ze strony przesieckiej często "rąbią" i często nawet specjalnie nie przerabiają.
Własciciel rzeczywiscie szacowny ;)

Wróć do „Sprawy lokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości