Konkurs fotograficzny

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

nowy konkurs?

Postautor: Cieslak » śr mar 30, 2005 9:36 am

Mam więc pytanie do nowego przewodniczącego i innych członków KAPITUŁY :) Może by tak zorganizować konkurs na najlepsze zdjęcie wodospadu Podgórnej? ... w końcu to symbol Przesieki! Myslę, że wiele osób ma ładne zdjęcia wodospadu - można by zrobić fajną galerię na przesieka.pl
Awatar użytkownika
wik
Spacerowicz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 09, 2005 10:36 pm
Lokalizacja: dawniej Przesieka

Galeria zdjec z wodospadem

Postautor: wik » śr mar 30, 2005 7:49 pm

Dziekuje za wyroznienie i zaufanie! Zgadzam sie zostac HONOROWA przewodniczaca komisji, bo wierzcie mi, wysokie stanowiska to nie dla mnie, no chyba ze w stacji meteorologicznej na Sniezce... a to juz bardzo wysoko. Ale zarty na bok, pomysl na galerie zdjec z wodospadem bardzo mi sie podoba i wierze, ze znajdzie odzew wsrod milosnikow Przesieki. To miejsce ma swoj urok w kazdej porze roku i ma w sobie cos nieprzemijajacego, zwlaszcza gdy obejrzy sie stare widokowki z wodospadem nie ma sie wrazenia, ze wykonano je ponad sto lat temu. Jednym slowem - swietny pomysl!
Awatar użytkownika
wik
Spacerowicz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 09, 2005 10:36 pm
Lokalizacja: dawniej Przesieka

Konkurs

Postautor: wik » sob kwie 09, 2005 1:34 pm

Toz to istna kuznia pomyslow ta przesiecka strona! Konkurs na zdjecia z wodospadem jest swietny (chyba sie powtarzam), trzeba tylko ustalic reguly, np.:
- zdjecia aktualne, czy moze tez starsze
- czas trwania konkursu, bo kiedys trzeba oglosic wyniki
- kto zadecyduje o zwyciezcach, moze wszyscy co odwiedzaja strone beda glosowac
- jakie nagrody? Ja ze swojej strony proponuje 3 przedwojenne, originalne widokowki z Przesieki.

Olo, encyklopedia Przesieki to bardzo ambitne zamierzenie. Warto byloby sprobowac i zbierac informacje, tak jak juz zaproponowano, najpierw w serwisie i zobaczyc jak sie wszystko rozwinie. Nie wiem czy to mozna podciagnac pod encyklopedie Przesieki, ale moglabym przeslac zestawienie nazw miejscowosci dzisiejszej Kotliny Jeleniogorskiej z nazwami przedwojennymi. Myslicie, ze to kogos zainteresuje? (hmm... oprocz mnie). Jezeli tak, to zabiore sie do pracy. Przydaje sie np. w internetowych poszukiwaniach. Pod nazwa Hain mozna to i owo znalezc.
Pozdrawiam - wik-
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Konkurs, Encyklopedia

Postautor: Cieslak » sob kwie 09, 2005 2:46 pm

KONKURS
- może by tak wodospadowy konkurs podzielić na dwie kategorie 1. Zdjęcia sprzed 1945 roku 2. Zdjęcia powojenne?
- proponuję czas trwania konkursu - 2 tygodnie w przypadku, gdy w jury bedzie zamknietym gronem i miesiac - poltora, jesli glosowac beda gocie serwisu...
- postaram sie cos dorzucic do pocztowek - jeszcze nie wiem co, ale cos wykombinuje :)

ENCYKLOPEDIA
- ok, zbierajmy wiec informacje w serwisie, a za jakis czas zadecydujemy czy uzbieralo sie na encyklopedyjke
- co do starych nazw miejscowosci - moge sprobowac zdobyc spis nazw z okresu powojennego - 1945-46. Pamiętam, że gdy je pierwszy raz zobaczylem bylem zaskoczony, ze az tak sie roznily od dzisiejszych - to moze byc ciekawe.
Awatar użytkownika
wik
Spacerowicz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 09, 2005 10:36 pm
Lokalizacja: dawniej Przesieka

Postautor: wik » ndz kwie 10, 2005 4:17 pm

Te nazwy to rzeczywiscie ciekawa sprawa, Przesieka tez nie byla od poczatku Przesieka tylko Matejkowicami (zdazono wydac nawet widokowki, ktore zamiesciles na tej stronie!). Moze inne miejscowosci przebyly podobna droge. Zrodlo z ktorego ja korzystam jest z lat 50-tych, wiec nie mozna wykluczyc, ze ta czy inna polska nazwa juz nie istnieje. Stad wykaz z pierwszych lat powojennych, o ktorym wspominasz, bylby interesujacym dopelnieniem. :-)
olo
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 14, 2004 6:08 pm

Postautor: olo » czw kwie 14, 2005 4:25 pm

w Przesiece 10 osób to były chyba 3 klasy.
Ja to mam zdjęcie jak mój wój był na otwarciu pomnika w Matejkowicach
który to był przerobiony na szybko z innego niemieckiego pomnika.Wszyscy wyglądali na zdjęciu jak bojownicy o wolnosć i demokrację.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw kwie 14, 2005 10:20 pm

Zestawienie dawnych widokow z nowymi - to misie podoba :) jak tylko bedzie okazja zabiore sie za robienia zdjec. Albo moze niech to stanie sie tematem nastepnego konkursu - najlepsze nowe zdjecie starego widoczku. Co Wy na to?

O pomniku wiem tylko tyle, ze byl przerabiany z postumnetu postawionego na czesc zolnierzy walczacych w I wojnie swiatowej.

Tez kiedys myslalem o wystawce w szkole... eh, gdyby tylko czasu bylo wiecej...
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » ndz kwie 17, 2005 12:32 pm

Cieslak pisze:Zestawienie dawnych widokow z nowymi - to misie podoba :) jak tylko bedzie okazja zabiore sie za robienia zdjec. Albo moze niech to stanie sie tematem nastepnego konkursu - najlepsze nowe zdjecie starego widoczku. Co Wy na to?




no powiedzialbym nawet ze bylby to bardzo trudny konkurs bo wiekszosc starych zdjec to widoczki na ktorych widac prawie cala Przesieke ktora byla przesieka. Teraz sie sporo zmienilo, urosly drzewa, krzaki, domy itp i trudno bedzie uchwycic te same miejsca.

Ale moze dlatego pomysl konkursu podoba mi sie :)
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » ndz kwie 17, 2005 12:34 pm

olo pisze:Ja to mam zdjęcie jak mój wój był na otwarciu pomnika w Matejkowicach
który to był przerobiony na szybko z innego niemieckiego pomnika.Wszyscy wyglądali na zdjęciu jak bojownicy o wolnosć i demokrację.


zeby bylo ladnie i kolorowo zalaczam zdjecie do wypowiedzi kolegi :)


Obrazek

Wróć do „Strona www.przesieka.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości