Naród hipokrytów i imbecyli

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
Lech
Odznaka Mała Złota
Posty: 210
Rejestracja: śr sty 17, 2007 9:28 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Naród hipokrytów i imbecyli

Postautor: Lech » ndz paź 26, 2008 9:34 pm

"Lwów nie chce polskich przewodników turystycznych" - pod takim tytułem ukazał się artykuł w Gazecie Wyborczej.
Władze Lwowa wypowiedziały wojnę zagranicznym przewodnikom turystycznym. Chcą, by wycieczki po miescie oprowadzali wyłącznie przewodnicy ukraińscy - pisze "Kommiersant-Ukraina". We Lwowie nikt nie ukrywa, że krok ten wymierzony jest przede wszystkim w przewodników z Polski. Sprawie mają przyjrzeć się nasi dyplomaci.
Czytaj -> więcej.

Dyplomaci powinni najpierw dobrze przyjrzeć się obowiązującemu w Polsce prawodawstwu i przypomnieć sobie, jak to za czasów PRL-u trzymano łapę nad grupami przyjeżdżających do nas Niemców i konfiskowano przywożone przez nich stare mapy z zaznaczonymi przedwojennymi granicami i niemieckimi nazwami oraz jak zmuszano ich do poruszania się wyłącznie w eskorcie namaszczonych przez ówczesne władze państwowe przewodników i tzw. pilotów wycieczek, którzy głosili "jedyną słuszną" prawdę. Powinni zwrócić uwagę na fakt, że po przemianach solidarnosciowych z końcem lat 80-tych zniesiono tamte bezsensowne ograniczenia, by... w 1997 roku do nich powrócić w postaci odpowiednich zapisów w uchwalonej wówczas przez większosć parlamentarzystów z SLD ustawie o usługach turystycznych i rozporządzeniach do niej, oraz w kodeksie wykroczeń.

Do takiego samego wniosku, jak polski parlament już w 1997 roku, doszły teraz władze miasta Lwowa. Oto wzorując się na aktualnym polskim prawodawstwie wydały zakaz pracy zagranicznych przewodników turystycznych w ich miescie. Dziennikarze i dyplomaci podnosząc larum, że we Lwowie wprowadzają takie same ograniczenia w ruchu turystycznym, jakie obecnie obowiązują w polskich miastach, wystawiają nam wizytówkę narodu hipokrytów i imbecyli.
Pozdrawiam

Lech Rugała

Obrazek

Wróć do „LuŸźne sprawy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość