Podgórzyn a powodzie.

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Podgórzyn a powodzie.

Postautor: KornelO » ndz lip 17, 2011 4:35 pm

Hej

Mam pytanie, czy orientujecie się jak wyglądała sytuacja Podgórzyna w czasie ostatnich powodzi?
Konkretnie chodzi mi o ulicę Żołnierską w okolicach kosciół - Urząd Gminy. Czy Podgórna często i mocno tam wylewała? Jak to wyglądało w czasie powodzi w 1997r - jak wysoki był poziom wody?

Mamy na oku kupno domu w Podgórzynie i zbieram wszelkie za i przeciw. ;)

Dzięki
Obrazek
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » śr lip 20, 2011 5:44 pm

Najbardziej znana powódŸ w Podgórzynie miała miejsce w 1926r.
(tu pocztówki: http://wroclaw.hydral.com.pl/34739,obiekt.html ), ale chyba o tą Ci nie chodzi...

Znajomi z Podgórzyna wspominali kiedys, że ostatnia powódŸ sięgnęła zabudowń w okolicy małego kosciółka, poziom wody chyba nie został nigdzie zaznaczony, więc musisz pytać.
Od tego czasu powstał system ostrzegania i w kilku miejscach brzegi Podgórnej zostały wyremontowane.

P.S. O skali powodzi w 1997 r. w Podgórzynie mogą poniekąd swiadczyć np. poniższe zdania:
"Gmina Podgórzyn w wyniku powodzi poniosła straty w infrastrukturze komunalnej oszacowane na kwotę 2 337 000 zł. Łączne dofinansowanie przekazane z budżetu państwa i Ÿródeł pozabudżetowych wyniosło ogółem 3 523 287 zł.(...) Warto także nadmienić, że gmina Podgórzyn otrzymała pomoc w ramach projektu Banku Œwiatowego ˝Likwidacja skutków powodzi˝ w formie dofinansowania budowy wodociągu i odbudowy mostów w wysokosci 1 358 350 zł."

Wiesz... mieszkać można wszędzie, kwestia tylko kosztów ubezpieczenia ;)
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » śr sie 24, 2011 9:11 pm

Faktycznie, nie o powódŸ z 1927 r. mi chodziło, bo budynek jest z 1930r. ;)
Wprawdzie podane kwoty z 1997r. nic mi nie mówią, bo nie mam pojęcia jakie są koszty remontów mostów, ale dzięki za info, zawsze cos nowego się dowiedziałem. ;)
Tak czy inaczej, podpisalismy dzisiaj umowę wstępną. ;)
Obrazek
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » czw sie 25, 2011 1:51 pm

No to witaj "ziomus" :):)
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » czw sie 25, 2011 5:49 pm

Yo! :D
Obrazek

Wróć do „LuŸźne sprawy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości