Angielski

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Angielski

Postautor: KornelO » śr lut 29, 2012 3:01 pm

Hej

Chcę (i trochę muszę) podciągnąć mój angielski, ale nie bardzo mam czas i srodki by jeŸdzić gdzies do Jeleniej. Jak się nie mylę forum odwiedza sporo osób z okolicy Podgórzyna, więc postanowiłem zapytać. Może ktos jeszcze byłby chętny? Jakby parę osób się zebrało, to szkoła mogłaby przyjeżdżać do nas. :)
Znalazłem np. cos takiego http://www.angielskizdojazdem.pl/cennik/jeleniagora
Jakby byli chętni, to mogę też podzwonić po innych szkołach, ale pewnie będą się pytać o (przynajmniej orientacyjną) ilosć zainteresowanych osób.
A może ktos ma inną propozycję? Może jest jakis nauczyciel w okolicy, który chętnie by się podjął poprowadzenia zajęć?
A może gdzies blisko są takie zajęcia, tylko nie znalazłem informacji o nich?

Będę wdzięczny za odzew.
Obrazek
Marta83
Spacerowicz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: :)

Re: Angielski

Postautor: Marta83 » ndz mar 11, 2012 4:29 pm

KornelO pisze:Chcę (i trochę muszę) podciągnąć mój angielski

Są różne fajne całkowicie darmowe stronki dzięki, którym można podciągnąć swój angielski.

http://www.wordnik.com/ - angielsko-angielski słownik z dużą iloscią przykładów zastosowania danego wyrazu w kontekscie.

http://www.lyricstraining.com/ - szlifujemy angielski przez uzupełnianie tekstów teledysków.

Dużo innych fajnych darmowych stron można znaleŸć tutaj:
Darmowa nauka angielskiego - linki
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » ndz mar 11, 2012 4:52 pm

Tak, wiem. Ja korzystam z http://www.supermemo.net.pl/ jest tam też trochę darmowych kursów.
Uważam jednak, że w samotnosci to można się uczyć zasad gramatyki, konwersacje lepiej uprawia się w grupie. ;)
Najprawdopodobniej chętnych będzie już 3 osoby (włącznie ze mną ;) ). Po małej konsultacji myslę, że teraz to nie ma co zaczynać, ale planuję przypomnieć się z moją propozycją tuż przed wakacjami, tak aby ewentualne zajęcia zacząć we wrzesniu.

Każda kolejna opinia mile widziana. ;)
Obrazek
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » czw maja 17, 2012 12:39 pm

Przypominaj się :)... Wakacje za chwilę :)
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » śr sie 22, 2012 9:20 pm

Odswieżam temat.
Jacys chętni? Jakies uwagi, przemyslenia?
Obrazek
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pn sie 27, 2012 1:13 pm

Nas uznajesz za chętnych od paŸdziernika? ;)
Awatar użytkownika
KornelO
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 333
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Spod Karkonoszy
Kontaktowanie:

Postautor: KornelO » pn sie 27, 2012 4:12 pm

FourtyFour pisze:Nas uznajesz za chętnych od paŸdziernika? ;)

Każdego, który wyrazi chęć. ;)
Ale w takim układzie, to póki co, jest nas troje... chyba trochę mało... :-k
Jeszcze poczekajmy.
Obrazek
Adam Kowalski
Spacerowicz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 19, 2013 3:25 pm
Lokalizacja: Karpniki
Kontaktowanie:

Postautor: Adam Kowalski » śr mar 27, 2013 10:26 am

Bardzo dobrym sposobem jest wziąć sobie MP3 na uszy, nagrać jakies rozmówki, które bez problemu znajdziesz na stronie chomikuj.pl i w wolnych chwilach słuchać ile wlezie. Ja tak robiłem i po paru tygodniach widać efekty. Wszystko zależy od tego ile słuchasz. Jesli masz pracę, która umożliwia Ci słuchanie Mp3 to polecam. Œwietna metoda to słuchanie jakies angielskiej stacji np. BBC. Generalnie wymaga się od reporterów, żeby mieli swietną dykcje dlatego możesz posłuchać prawidłowej wymowy. Wszystko zależy od tego po co ci ten angielski, do pisania, czy do mówienia. Oczywiscie najlepiej jest kupić dobrą książkę z zestawem ćwiczeń do gramatyki. Musisz znać przynajmniej podstawowe czasy i bez problemu się dogadasz. Kiedys czytałem w jednej książce, że facet wyjechał do Hiszpanii nie znając nawet słowa i całymi dniami oglądał telewizję, po trzech miesiącach płynął z hiszpańskim, czego Ci gorąco życzę :)
Pasjonat Gór, przeprowadziłem się tutaj niedawno, aby rozpocząć nowe życie http://www.karpacz.net/
Adam Kowalski
Spacerowicz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 19, 2013 3:25 pm
Lokalizacja: Karpniki
Kontaktowanie:

Postautor: Adam Kowalski » śr mar 27, 2013 10:28 am

Jesli chcesz znaleŸć jakiegos nauczyciela i kilka osób nie powinienes mieć problemu. Podam numer do dziewczyny, która może się zgodzić na naukę w większych grupach jesli chcesz, ale napisz do mnie na priva :)
Pasjonat Gór, przeprowadziłem się tutaj niedawno, aby rozpocząć nowe życie http://www.karpacz.net/
tomy96
Spacerowicz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 12, 2013 9:51 am
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: tomy96 » wt lis 12, 2013 11:12 am

Jesli jestes zmotywowany to przy dużej samodyscyplinie może nauczyć się angielskiego sam. W internecie znajdziesz dużo darmowych materiałów, np. podcasty, a nawet lekcje wideo z native speakerami (polecam engvid.com). Poza tym oglądanie angielskich filmów w oryginale (na początku z napisami) i konwersacje z obcokrajowcami przez Skype.
hiacynta80
Spacerowicz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 12, 2013 4:18 pm
Lokalizacja: Borowice

Postautor: hiacynta80 » wt lis 12, 2013 5:27 pm

Polecam oglądanie filmów anglojęzycznych z napisami, im częsciej tym lepiej. Z czasem zasób słownictwa bardzo się poszerza.
chip
Spacerowicz
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 15, 2013 9:59 am
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postautor: chip » pt lis 15, 2013 10:02 am

Zgadzam sie
Kucharzykx
Spacerowicz
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 27, 2013 7:48 pm
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Postautor: Kucharzykx » śr lis 27, 2013 7:53 pm

Jest taka strona d... cos tam na której można się fajnie uczyć języków. Niestety zapomnialem jak się nazywa, zabijcie mnie ; ) Ogólnie to polegało to na tym, że są osoby z różnych stron swiata i języków uczy się wzajemnie.
nika
Spacerowicz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 13, 2013 3:26 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: nika » pt gru 13, 2013 3:43 pm

Kursy w szkołach to bardzo dobry pomysł, szczególnie jesli uczy tam też native speaker, dzięki któremu będziemy mieć okazję poznać ojczysty język w praktyce.
grabka
Spacerowicz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 16, 2013 10:32 am
Lokalizacja: Opole

Postautor: grabka » pn gru 16, 2013 10:36 am

Ja myslę, że warto zapisać się na kurs i dodatkowo oglądać programy anglojęzyczne i czytać książki w języku angielskim :)

Wróć do „LuŸźne sprawy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości