GPS

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

GPS

Postautor: Borowice.pl » ndz mar 25, 2007 8:43 pm

Co myslicie o zastosowaniach GPS'a w turystyce pieszej, rowerowej i narciarskiej?
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Re: GPS

Postautor: m_ajk » pn mar 26, 2007 6:59 am

Borowice.pl pisze:Co myslicie o zastosowaniach GPS'a w turystyce pieszej, rowerowej i narciarskiej?

Niestety nie mam, pozostaje mi mapa, czasami kompas lub "koniec języka za przewodnika". W Karkonoszach dla mnie byłoby raczej nieprzydatne (chyba że do okreslania położenia obiektów, np. kamieni). Przydałoby sie przy wycieczkach w Polskę...
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: GPS

Postautor: Sylwester » wt mar 27, 2007 6:24 am

m_ajk pisze:
Borowice.pl pisze:Co myslicie o zastosowaniach GPS'a w turystyce pieszej, rowerowej i narciarskiej?

W Karkonoszach dla mnie byłoby raczej nieprzydatne (chyba że ...


Hehe w Karkonoszach też go potrzebowałem gdy zmarznięta szadŸ na wywianym szlaku i totalna zadyma w wielkiej chmurze na Wielkim Szyszaku uniemożliwiła mi powrót po sladzie,a czasu ciągle ubywało, gdyż energia topniała zużywana przez organizm na walkę w mrozie, chciałem wtedy mieć gps-a by trafić w mniej wariackie miejsce... trafiłem do Lapskiej Boudy zamiast na Mokrą Przełęcz, nie trafiłem za to z kocioł lawinowy...
Niech nikt proszę nie pisze o powodach wyjsć w taka pogodę, bo ten temat nie dotyczy preferowanych turystycznie warunków lecz tego co w temacie.
pzdr.
Ostatnio zmieniony wt mar 27, 2007 7:27 am przez Sylwester, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Turystyka w Karkonoszach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości