Remonty i przebudowy

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Remonty i przebudowy

Postautor: Cieslak » pn lip 23, 2007 2:39 pm

Proponuję umieszczać tu informacje o istotnych dla turystów remontach i przebudowach w Karkonoszach.
Na początek informacja od KPNu:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Dzień dobry Państwu,
Karkonoski Park Narodowy informuje, że rozpoczęły się prace remontowe nawierzchni szlaku turystycznego (zielonego) prowadzącego z Karpacza (okolice Dzikiego Wodospadu), przez Polanę, krawędzią Kotła Wielkiego Stawu, do granicznego szlaku czerwonego. Prace remontowe szlaku prowadzone będą do końca wrzesnia 2008 roku. W 2007 roku remontem zostanie objęty odcinek: Karpacz - Polana. Pomimo prowadzonych prac szlak będzie udostępniony dla ruchu turystycznego. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożnosci podczas wędrówki opisana trasą.
Za wszelkie niedogodnosci PRZEPRASZAMY.

Z poważaniem
Barbara Wieniawska-Raj - adiunkt ds. turystyki w KPN
------------------------------------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
wkarkonosze
Odznaka Mała Złota
Posty: 211
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 7:40 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: wkarkonosze » sob lip 28, 2007 8:02 pm

Informacja dla turystów przyjeżdżających w Karkonosze samochodem, od strony Wrocławia. Na odcinku drogi pomiędzy Kaczorowem i Radomierzem trwa przebudowa i poszerzenie pasów ruchu. Występują tam utrudnienia i ruch kierowany jest wahadłowo.
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » ndz lip 29, 2007 11:53 am

Tym razem pytanie, a nie informacja. Dawno nie byłem u Ÿródeł Łaby i chciałem się tam wybrać. Na mapie Karkonoszy "Planu" szlaki z Labskiej boudy do Ÿródeł Łaby oraz szlak niebieski z Labskiej boudy w kierunku Szpindlerowego są zaznaczone jako zamknięte. Czy to prawda? Był tam ktos ostatnio?
Awatar użytkownika
wkarkonosze
Odznaka Mała Złota
Posty: 211
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 7:40 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: wkarkonosze » ndz lip 29, 2007 12:21 pm

Bylismy w tamtej okolicy na wiosnę. http://www.wkarkonosze.net/galeria/labski/index.html

Patrzę na plan Planu i widzę, że krzyżyki, które pewnie zauważyłes, oznaczają szlaki czasowo zamykane, zimą i na wiosnę. Wynika to zapewne z opadów sniegu. Teraz powinny być otwarte, przynajmniej ten od Labskiej boudy do Ÿródeł Łaby, którym szlismy na wiosnę, ale Ÿródło było pod sniegiem i nadal nie wiem jak wygląda :)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » ndz lip 29, 2007 1:05 pm

Hehe, no własnie po chwili zauważyłem, że przeoczyłem to oznaczenie w legendzie :)
To się nazywa szybka reakcja forumowiczów - szybsza niż przeglądanie mapy :D
Awatar użytkownika
wkarkonosze
Odznaka Mała Złota
Posty: 211
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 7:40 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: wkarkonosze » pn lip 30, 2007 5:57 pm

Proszę Cię bardzo :)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pt wrz 21, 2007 7:16 pm

Ciekawe czy za jakis czas znajdzie się tu informacja o remoncie drogi z Podgórzyna do Borowic... dobrze by było.

Wróć do „Turystyka w Karkonoszach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości