Co planujecie na Sylwestra?

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Co planujecie na Sylwestra?

Postautor: m_ajk » czw paź 22, 2009 6:40 pm

My w przed rokiem zrezygnowalismy z imprezy, wzięlismy do plecaka szampan i "rozgrzewacz", i ok. 22 wyruszylismy na Górę Szybowcową.
Doszlismy tam nieco przed północą. Nie spodziewałem się, że na szczycie zastaniemy taką ilosć ludzi.
No, większosć przyjechała samochodami, ale piechurów też było sporo. Niektórzy dostali zadyszki i nie zdążyli.
Chyba wszyscy zaopatrzeni byli w kamery i aparaty fotograficzne.
O północy znajdująca się u stóp Kotlina Jeleniogórska rozbłysła fajerwerkami trwającymi nieprzerwanie chyba przez pół godziny...
W domu bylismy koło 2.

Zastanawiam się, czy jest lepsze miejsce w okolicach Jeleniej Góry?
Bo już nie wyobrażam sobie imprezy sylwestrowej knajpie.
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » czw paź 22, 2009 9:43 pm

Dobry pomysł, w przeszłosci 3 Sylwestry spędziłem w sniegu, było sympatycznie, a co do Góry Szybowcowej, to dla mnie trochę za bardzo cywilizowanie, ale jak swoje zainteresowanie skierujesz w jaką karkonoską zaspę, to jestem zainteresowany taką sylwestrową integracją, pzdr.
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » pt paź 23, 2009 2:10 pm

Od kilku lat spędzam sylwestry w Karkonoszach w Borowicach i okolicach, tym razem jestem zmuszony zostać w domu. Dwa miesiące temu urodziła mi się córcia i jest jeszcze trochę za malutka ale na swięta wielkanocne dzidzię w plecak i ruszam w Karkonosze, trzeba małą zaprawiać :)
Sam planuję przyjechać i połazić na początku grudnia jak pogoda pozwoli na kilka dni.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » ndz paź 25, 2009 10:35 am

jesli ma być dobry widok na fajerwerki, to można jeszcze popatrzeć z Chomontowej Drogi, koło Zamkowych Skał, nad Borowicami
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » śr lis 18, 2009 11:04 pm

Im bliżej końca roku tym większy znak zapytania stoi nad planami wyjazdu w góry.
Z drugiej strony nawet jesli się uda przyjechać, to z pewnych względów raczej nie porwiemy się na wyjscie w wyższe partie gór :(

A tak w ogóle zastanawiałem się, czy są jeszcze inne atrakcyjne widokowo a zarazem dogodne komunikacyjnie (pieszo z Jeleniej Góry) miejsca wokół Kotliny Jeleniogórskiej?

- Godzisz - nie byłem tam wiele lat, może zarósł lasem?
- Pastwa - podobnie jak Godzisz
- Kopki - tu widok jest jednak ograniczony
- Szybowcowa - widok przedni, ale sporo ludzi
- Skałki (wzg. Grota Roweckiego) - pewnie jeszcze więcej

Ale to jeszcze nic, w Łodzi jest chyba tylko jedno wzniesienie: Rudzka Góra, tu dopiero będzie tłok...
klin86
Spacerowicz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 24, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: klin86 » pt gru 18, 2009 8:11 pm

Sylwester pisze:Dobry pomysł, w przeszłosci 3 Sylwestry spędziłem w sniegu, było sympatycznie, a co do Góry Szybowcowej, to dla mnie trochę za bardzo cywilizowanie, ale jak swoje zainteresowanie skierujesz w jaką karkonoską zaspę, to jestem zainteresowany taką sylwestrową integracją, pzdr.


Popieram, pomysł przedni. Ja jednak nie będę hardcorem i zabiorę..namiot (z braku płachty biwakowej ;)). Zamierzamy (obecnie 3 osoby) spędzić w górach noc przedsylwestrową oraz sylwestrową. Startujemy ze Szklarskiej Poręby, pierwszy nocleg będzie spontaniczny, w miejscu obecnie nieokreslonym, drugi w rejonie Hali Izerskiej (ze względu na ser smażony w Chatce ) :D
Jesli ktos ma ochotę na Sylwestra w sniegach Izerskich - zapraszam na PW, może użytkownik Sylwester :hello1: :?:
Awatar użytkownika
Sylwester
Odznaka Duża Złota
Posty: 664
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 10:05 am
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postautor: Sylwester » pt gru 18, 2009 8:46 pm

Dzięki za zaproszenie, w zaspę chętnie pójdę w zacnym towarzystwie /mam spiworek Marmota :P/ lecz samego Sylwestra spędzę z żoną w bardziej cywilizowanym miejscu ...
Jakby co zapraszam w który styczniowy weekend na zimowy trek po wyludnionych Izerach - kimanko np w wieży na Smreku, lub którym schroniku, albo po naszych /mniej wyludnionych/ Karkonoszach
ps. zimą spałem w schronie na Przełęczy Sowiej i Mokrej - możliwe, że inna nazwę ma ta przełęcz ze schronikiem pod Œmielcem, oraz w chatce na Rozdrożu pod Jaworami - gratki za pomysł, życzę udanej realizacji.
klin86
Spacerowicz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 24, 2009 2:08 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: klin86 » ndz gru 20, 2009 2:56 pm

W takim razie zgłoszę się w przyszłym roku ;) Nie ukrywam, że Karkonosze są bardzo pociągającą alternatywą :headbang: Brałem pod uwagę wiatę własnie na Sowiej Przełęczy, jak ją snieg obsypie, to jest bardzo przytulna :D
A może jednak ktos jeszcze :?:
Sandra3
Spacerowicz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 05, 2011 5:38 pm
Lokalizacja: Kłodzko

Sylwester w Borowicach

Postautor: Sandra3 » pn gru 05, 2011 5:45 pm

witam czy ktos z Was był na balu sylwestrowym w O.W Łokietek . W tym roku spedzamy tam sylwestra ze znajomymi i chcialam sie dowiedziec czy wszyscy sie tam przebierają, ponieważ słyszałam, ze jest to bal przebierańców. Czekam na opinie. Pozdrawiam

Wróć do „Turystyka w Karkonoszach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości