Smutny los schronisk polskich

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » wt paź 12, 2010 9:44 pm

Lech pisze:... i w praktyce przez blisko 2,5 roku obowiązkowo zaliczać w srodku tygodnia przepisowe godziny nudnych wykładów

Nie uogólniałbym, wszystko zależy od tego kim są wykładowcy.
Na moim kursie byli tacy, których słuchało się "z otwartą gębą".

Z drugiej strony próbowałes zorganizować kurs w Poznaniu, to na wykładowców wziąłbys "nudziarzy"?

Lech pisze: w weekendy uczestniczyć w wycieczkach szkoleniowych

na moim kursie było sporo młodzieży, częsci z niej wydawało się, że zna Sudety.
Wiele miejsc poznali własnie dzięki kursowi, nie był to więc dla nich zmarnowany czas.

Na koniec - nie żebym bronił PTTK, nie należę z tego powodu.

Pozdrawiam, Andrzej
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt paź 12, 2010 9:47 pm

Ja to czytałem już dosć dawno temu.

Przyznaję, że czasami i mi także ręce opadają. Ostatnio było tak z weryfikacjami książeczek GOT dzieci w wieku 9-10 lat, które nie pamiętały np. swojego numeru kodu pocztowego i nie wpisały do książeczki... i wielkie dyskusje jak to powinno wyglądać... dobrze, że już mam trochę więcej lat i cierpliwosci, bo 20 lat temu tego typu spotkanie z przodownikiem GOT mogłoby się skończyć inaczej...

A propos - możesz ze mnie zrobić przodownika GOT?
Awatar użytkownika
Lech
Odznaka Mała Złota
Posty: 210
Rejestracja: śr sty 17, 2007 9:28 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Lech » wt paź 12, 2010 9:55 pm

Hanus pisze:Oj, musiał Cię Lechu urazić pan Zenon. Bardzo! Jednak to o czym piszesz, to sytuacja sprzed wejscia w życie Ustawy o Usługach Turystycznych, którą tak często krytykujesz. Okresla ona jasno tryb nadawania uprawnień dla przewodników. Gdybys teraz chciał zapisać się na kurs podobne do wczesniejszych nieprzyjemnosci już Cię nie spotkają. .
Sądzisz, że ustawa ustawowo zmieniła mentalnosć ludzi? Stawianie formalnych wymogów przyjęcia na kurs, jakie są umieszczone na stronie O/PTTK " Sudety Zachodnie", wziętych z sufitu a nie z ustawy, poddaje w wątpliwosć Twoje zapewnienia. Ja nie wierzę w bajki. To po pierwsze. A po drugie nigdy nie interesowało mnie przewodnickie zarobkowanie. Po prostu ktos mi doradził, że przy moim doswiadczeniu i znajomosci terenu Sudetów zrobienie uprawnień przewodnickich dla samej satysfakcji to tylko drobna formalnosć. Jakże mocno się mylił. Nie uwzględnił jednego, że niezłomni obrońcy Sudetów przed obcymi "żywemu nie przepuszczą".
Pozdrawiam

Lech Rugała

Obrazek
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt paź 12, 2010 9:57 pm

Hanus pisze:(...) Prezesem naszego koła przewodnikiego jest 36 letni doktor ekonomii, a więc nie jakis straszliwie stary beton. (...)


No i to jest bardzo ciekawe, jak to się stało, że został wybrany taki "młodzian", przecież jest mnóstwo "lesnych dziadków" :)

A propos: Ekwador - Polska do przerwy 1:0
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » wt paź 12, 2010 9:59 pm

LECH Poznań - ŒLĽSK (TOMEK) Wrocław 1:1 :iconbiggrin:
Hanus
Odznaka Mała Złota
Posty: 231
Rejestracja: pt sty 29, 2010 7:38 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: Hanus » wt paź 12, 2010 10:02 pm

Przecież zdobycie uprawnień nie nakazuje Ci "zarobkowania". Daje jednak możliwosć realizacji Twojej niewątpliwej pasji, jaką jest szerzenie turystyki kwalifikowanej.
janusz
Odznaka Popularna
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 12, 2010 8:16 pm
Lokalizacja: z nizin

Postautor: janusz » wt paź 12, 2010 10:06 pm

Borowice.pl pisze:Każda organizacja - nawet PZPN - się zmienia. Oczywiscie można długo i zawzięcie dyskutować nad słusznoscią i tempem tych lub innych zmian...
Oczywiscie - ale do zmian potrzeba znaleŸć stosowną większosć - nec Hercules contra plures - wsród obecnych działaczy PTTK takiej nie znajdziesz.
Ostatnio zmieniony wt paź 12, 2010 10:06 pm przez janusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Janusz
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt paź 12, 2010 10:06 pm

Lech pisze:Sądzisz, że ustawa ustawowo zmieniła mentalnosć ludzi? Stawianie formalnych wymogów przyjęcia na kurs, jakie są umieszczone na stronie O/PTTK " Sudety Zachodnie", wziętych z sufitu a nie z ustawy, poddaje w wątpliwosć Twoje zapewnienia. Ja nie wierzę w bajki. To po pierwsze. A po drugie nigdy nie interesowało mnie przewodnickie zarobkowanie. Po prostu ktos mi doradził, że przy moim doswiadczeniu i znajomosci terenu Sudetów zrobienie uprawnień przewodnickich dla samej satysfakcji to tylko drobna formalnosć. Jakże mocno się mylił. Nie uwzględnił jednego, że niezłomni obrońcy Sudetów przed obcymi "żywemu nie przepuszczą".


O/PTTK ma suwerenne prawo organizować co chce, na zasadach takich jak chce. Jesli ustawa mówi o tym, że minimalny wiek kandydata to jest 18 lat, a O/PTTK nie przyjmuje młodszych niż 21 lat, to ja nie widzę w tym nic złego i się cieszę, że to nie jest 60 lat.

Jeszcze kilka lat temu też nie myslałem o chodzeniu po górach w celach zarobkowych, ale kilku zaprzyjaŸnionych gestorów mi się poskarżyło, że nie mają przewodników, to im trochę pomogłem :)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt paź 12, 2010 10:08 pm

m_ajk pisze:LECH Poznań - ŒLĽSK (TOMEK) Wrocław 1:1 :iconbiggrin:


Ostatnio było 11.09.2010: Œląsk Wrocław - Lech Poznań 1:2, ale bramki zdobywali nie Lech i Tomek, tylko Diaz, Peszko i Rudnevs.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt paź 12, 2010 10:11 pm

janusz pisze:
Borowice.pl pisze:Każda organizacja - nawet PZPN - się zmienia. Oczywiscie można długo i zawzięcie dyskutować nad słusznoscią i tempem tych lub innych zmian...
Oczywiscie - ale do zmian potrzeba znaleŸć stosowną większosć - nec Hercules contra plures - wsród obecnych działaczy PTTK takiej nie znajdziesz.


A ja myslę, że 36-letni prezes koła, to jest już jakis zwiastun...

Jak będziemy mieli 36-letniego prezesa PZPN, to może nawet z Hiszpanią wygramy 6:0
janusz
Odznaka Popularna
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 12, 2010 8:16 pm
Lokalizacja: z nizin

Postautor: janusz » wt paź 12, 2010 10:13 pm

Borowice.pl pisze:A ja myslę, że 36-letni prezes koła, to jest już jakis zwiastun...

Jest ... ale nam przecież chodzi o udany film górski - prawda :)
Janusz
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » wt paź 12, 2010 10:14 pm

janusz pisze:
Borowice.pl pisze:Każda organizacja - nawet PZPN - się zmienia. Oczywiscie można długo i zawzięcie dyskutować nad słusznoscią i tempem tych lub innych zmian...
Oczywiscie - ale do zmian potrzeba znaleŸć stosowną większosć - nec Hercules contra plures - wsród obecnych działaczy PTTK takiej nie znajdziesz.

tak a propos działaczy PTTK na tegorocznym OWRP: list uczestnika
Awatar użytkownika
Lech
Odznaka Mała Złota
Posty: 210
Rejestracja: śr sty 17, 2007 9:28 am
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Lech » wt paź 12, 2010 10:16 pm

Borowice.pl pisze:A propos - możesz ze mnie zrobić przodownika GOT?
Powinienes wiedzieć, że nie ma już przodowników GOT, a dawno zostali przemianowani na przodowników turystyki górskiej PTTK. Tylko po co bys miał nim być? Do organizowania i prowadzenia górskiej turystyki dolinnej? Kadra przodowników turystyki górskiej to potencjał, który został zlekceważony i jest nieuznawany. Ten potencjał w końcu zaniknie, zubożając siłę, mogącą prowadzić edukację turystyczną i pozytywnie oddziaływać na młodzież.
Do grupy młodzieży na szlaku, często nietrzeŸwej i zachowującej się skandalicznie, trudno mieć pretensje, bo dorosli nie pokazali im w porę, jak należy uprawiać turystykę. I tu by było ogromnie pole do działania dla społecznych organizatorów i nauczycieli (instruktorów) turystyki. Niestety, nasze "mądre" jak zawsze władze pozbywają się ich za pomocą głupich przepisów i w majestacie prawa. Naprawdę chcesz zasilić szeregi "Ostatnich Mohikanów" będących na wymarciu?
Pozdrawiam



Lech Rugała



Obrazek
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » wt paź 12, 2010 10:21 pm

Borowice.pl pisze:
Hanus pisze:(...) Prezesem naszego koła przewodnikiego jest 36 letni doktor ekonomii, a więc nie jakis straszliwie stary beton. (...)


No i to jest bardzo ciekawe, jak to się stało, że został wybrany taki "młodzian", przecież jest mnóstwo "lesnych dziadków" :)

A propos: Ekwador - Polska do przerwy 1:0


1:1
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt paź 12, 2010 10:22 pm

Ebi dołożył nogę :)

Wróć do „Turystyka w Karkonoszach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości