Kavinova cesta /szlak niebieski pod Œnieżką w Czechach

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

irys
Spacerowicz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 28, 2013 5:13 pm
Lokalizacja: Złotoryja/Wrocław

Kavinova cesta /szlak niebieski pod Œnieżką w Czechach

Postautor: irys » wt maja 28, 2013 5:41 pm

Witam,
planuję pobyt w Karkonoszach w piątek/sobotę, zamierzałam przejsć od Domu Œląskiego niebieskim szlakiem po czeskiej stronie w kierunku Peca pod Œnieżką.
Pogoda ma być raczej do bani a mnie nigdy wczesniej mnie tam nie było a widzę, że jest to droga letnia (do asfaltu :) ) i stąd moje pytanie: czy ktos się orientuje jak wygląda ten szlak? Czy jest bardzo kamienisty, trudny? Czy podczas opadów jest tam jakos ekstremalnie slisko itp. czy można w miarę swobodnie przejsć? Czy też lepiej sobie odpuscić i wybrać inną trasę.

Za wszelkie opinie będę wdzięczna, pozdrawiam :)
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » pt maja 31, 2013 10:31 am

Przy normalnej pogodzie Kavinova scieżka nie jest specjalnie trudna (no cóż - to nie ceprostrada, więc... góry), a miejsce, w którym zimą jest zagrożenie lawinowe, już jest oczywiscie dostępne. Przez kilka ostatnich lat kamieniarze naprawiali też jej przebieg... zatem ani nie jest slisko, ani błotniscie.
Za to warto polecić widokowe i historyczne walory! Oczywiscie lepiej piąć się nią w górę niż schodzić, ale "Obří důl" to jedno z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach - w dolinie oprócz zabytków (z opisami), widoki, przestrzeń, kolory... i malownicze schroniska (pensjonaty).
Nic, tylko polecać!
irys
Spacerowicz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 28, 2013 5:13 pm
Lokalizacja: Złotoryja/Wrocław

Postautor: irys » pn cze 03, 2013 11:23 am

dzięki za informacje, niestety warunki pogodowe 1 czerwca mnie zniechęciły do pokonania tego szlaku.
Ale w takim razie jest plan na kolejną wycieczkę :)

Wróć do „Turystyka w Karkonoszach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości