Karkonosze, wyjazd 3 dniowy.

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak, wkarkonosze

Awatar użytkownika
Pumelka31
Spacerowicz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 21, 2014 4:08 pm
Lokalizacja: Kępno

Karkonosze, wyjazd 3 dniowy.

Postautor: Pumelka31 » śr maja 21, 2014 4:34 pm

Kochani, marzy mi się wypad w Karkonosze w połowie czerwca na 3 dni. Niestety w Karkonoszach byłam tylko raz i słabo je znam...jakos do tej pory były Tatry i Bieszczady...a Karkonosze zaniedbałam. Czy możecie mi polecić jakies szlaki,szczyty które mogłabym zrobić w ciągu 3 dni? Kondycyjnie jest bardzo dobrze. Czekam na propozycję i z góry dziękuję :-)
Awatar użytkownika
m_ajk
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 259
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 9:56 pm
Lokalizacja: Cieplice / Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: m_ajk » pt maja 23, 2014 6:10 am

Hmm, 3 dni to nie dużo...
Oprócz banalnego przejscia grzbietem Karkonoszy (szlak czerwony) mogę polecić Œcieżkę nad Reglami (szlak zielony) od Pielgrzymów do schr. pod Łabskim.
A w ramach odpoczynku także zielony szlak u podnóża Karkonoszy: z Karpacza przez Borowice ;) Przesiekę, Zachełmie, zamek Chojnik, Jagniątków, Michałowice, do Szklarskiej Poręby.

Gdybys jednak miała więcej czasu to warto wyskoczyć: w Góry Izerskie (na Halę Izerską, Wysoką Kopę, Wysoki kamień, Zakręt Œmierci do Piechowic), w Rudawy Janowickie (Góry Sokole, Staroscińskie Skały, Skalny Most, Skalny Piec, zamek Bolczów) czy przejsć widokowym szlakiem Gór Kaczawskich (od przeł. Widok do Radomierza) z pięknymi panoramami na Karkonosze.
Awatar użytkownika
Pumelka31
Spacerowicz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 21, 2014 4:08 pm
Lokalizacja: Kępno

Postautor: Pumelka31 » pt maja 23, 2014 7:58 pm

m_ajk pisze:Gdybys jednak miała więcej czasu to warto wyskoczyć: w Góry Izerskie (na Halę Izerską, Wysoką Kopę, Wysoki kamień, Zakręt Œmierci do Piechowic), w Rudawy Janowickie (Góry Sokole, Staroscińskie Skały, Skalny Most, Skalny Piec, zamek Bolczów) czy przejsć widokowym szlakiem Gór Kaczawskich (od przeł. Widok do Radomierza) z pięknymi panoramami na Karkonosze.


Dziękuję za odpowiedz. To o czym piszesz w większosci mam już zaliczone. W ubiegłym roku własnie przez 3 dni przeszłam z Rudaw Janowickich w Karkonosze...była Œnieżka i zejscie przez Samotnię do Karpacza.

Niestety mam tylko 3 dni...to mało ale chcę poznać Karkonosze lepiej i od czegos trzeba zacząć :iconbiggrin: .
irys
Spacerowicz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 28, 2013 5:13 pm
Lokalizacja: Złotoryja/Wrocław

Postautor: irys » pn cze 02, 2014 10:36 am

A to ja moge polecić zwiedzanie Karkonoszy od strony Szklarskiej Poręby, zwłaszcza po stronie czeskiej, szlaki są ciekawe, widoki też, fajnie sobie przejsć szlakami po czeskiej stronie, równolegle do GSS, od Voceckiej Boudy. Polecam też szlaki prowadzące na południe, warto przejsc się szlakiem nad Łabskim kotłem. Od czeskiego schroniska Łabska Bouda mozna podejsć do gory pod stację RTV i popatrzeć na Œniezne Stawy, lub - posć do schroniska Martinowa Bouda i potem na Czarną Przełęcz, a z niej na polską stronę scieżką nad reglami do Œnieżnych Stawów.

hehe w sumie to kazdy szlak mogłabym polecić :D wszystko zalezy od tego czy zamierzasz spać w schroniskach czy gdzies na kwaterze itp. :)

Miłego wypadu
Awatar użytkownika
Pumelka31
Spacerowicz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 21, 2014 4:08 pm
Lokalizacja: Kępno

Postautor: Pumelka31 » czw cze 05, 2014 7:08 pm

irys pisze:A to ja moge polecić zwiedzanie Karkonoszy od strony Szklarskiej Poręby, zwłaszcza po stronie czeskiej, szlaki są ciekawe, widoki też, fajnie sobie przejsć szlakami po czeskiej stronie, równolegle do GSS, od Voceckiej Boudy. Polecam też szlaki prowadzące na południe, warto przejsc się szlakiem nad Łabskim kotłem. Od czeskiego schroniska Łabska Bouda mozna podejsć do gory pod stację RTV i popatrzeć na Œniezne Stawy, lub - posć do schroniska Martinowa Bouda i potem na Czarną Przełęcz, a z niej na polską stronę scieżką nad reglami do Œnieżnych Stawów.

hehe w sumie to kazdy szlak mogłabym polecić :D wszystko zalezy od tego czy zamierzasz spać w schroniskach czy gdzies na kwaterze itp. :)

Miłego wypadu


Dziękuję Ci bardzo. Własnie o cos takiego mi chodziło. Chciałam zacząć od Szklarskiej Poręby ale nie bardzo wiedziałam co i jak. Chyba zostaje mi wziąć mapę w rękę i przestudiować szlaki,które wymieniasz :iconbiggrin: .

Co do spania to raczej będą to schroniska ale to nic pewnego. Może z racji tego,że jadę sama zdecyduję się na kwaterę prywatną. Chyba czułabym się pewniej.
irys
Spacerowicz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 28, 2013 5:13 pm
Lokalizacja: Złotoryja/Wrocław

Postautor: irys » wt cze 10, 2014 1:33 pm

Dokładnie tak jak mówisz - bierz mapke (najlepiej taką z orientacyjnymi czasami przejsć) i planuj :). Od strony Szklarskiej jest naprawdę sporo do kombinowania.

Co do noclegów to już jak Ty sama się lepiej czujesz, ale mi by się nie chcialo codziennie wspinac na górę :p, dlatego jak ja jade to zawsze spie w schronisku :) .

A w jakim terminie planujesz jechac?

Wróć do „Turystyka w Karkonoszach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości