Co sądzisz o osrodkach w Borowicach?

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Co sądzisz o osrodkach w Borowicach?

Postautor: Borowice.pl » śr sty 17, 2007 1:49 pm

Rozpoczynam kolejny temat, do którego zapraszam wszystkich, którzy korzystali z usług osrodków w Borowicach. Napiszcie jesli Wam się podobało albo nie podobało. Jak się spało, jak się jadło, czy wyciąg był czynny, a w sklepie było Wasze ulubione pi.. ciasteczka.
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » śr sty 17, 2007 3:36 pm

To jest już szerszy temat, gdyż w Borowicach mimo nie wielkich rozmiarów miejscowosci jest kilka fajnych osrodków. Idąc od strony Drogi Sudeckiej : Opolanin, potem dawniej złożony z kilku domków (Jas i Małgosia, Balbina, Ptys) osrodek Krakonosze, Hottur - najbardziej reprezentacyjny obiekt w Borowicach, Skalnik, dawna Fampa a obecnie Hottur na stoku, Agro Tatry, remontowana w chwili obecnej Limba oraz dalej w stronę Sosnówki w lesie Łokietek. Większosć obiektów należy w obecnej chwili do jednego włascicela tzn. Wałasciciela Hotturu o ile mnie pamięć nie myli Pana Klemęsa (ewentualnie Klemensa - nigdy nie pamiętam jak się pisze to imię i przepraszam za pomyłkę)
Wszystkie osrodki w Borowicach są godne polecenia, są naprawdę ok. Każdy z nich ma swoją atmosferę.
Ja z uwagi na częste wizyty w trzech z nich postaram się cos opisać.
Pierwszy Osrodek Karkonosze - składający się tak jak wspominałem z trzech domów. Mam z tym osrodkie mnajlepsze wspomnienia gdyż to w nim spędzałem swoje pierwsze pobyty w Karkonoszach i to były najlepsze czasy, muszę przyznać. Wtedy Osrodek Karkonosze należał do Fabryki Wyrobów Precyzyjnych VIS (im. Karola Œwierczewskiego) z Warszawy. W tej chwili jest w posiadaniu własciciela Hotturu i muszę przyznać wychodzi to na dobre wszystkim. Na chwilę obecną dwa obiekty zostały gruntownie wyremontowane wewnątrz tzn. dawna Balbina - zielono brązowy dom przy strumyku oraz Ptys - biały budynek na przeciwko Bogdanki. Nowe wnętrza, meble, łazienki w każdym pokoju. Naprwdę godny polecenia i dosć wysoki standard.
Kolejnym osrodkiem jest Hottur - największy osrodek w Borowicach i trzeba przyznać że chyba najładniejszy. Umiejscowiony na stoku główny budynek oraz kilka domków campingowych. Ciekawa aranżacja wnętrza, fajny nastrój, pokoje jedno lub kilkuosobowe z łazienkami i telewizorami. Na zewnątrz bardzo przyjemnie zagospodarowny teren, dużo zieleni, ciekaiwe przystrzyżone żywopłoty, basen oraz rzeŸba Ducha Gór przy wejsciu. Wiele atrakcji sportowych - boiska do koszkówki, siatkówki, piłki nożnej. Nie można również zapomnieć o kawiarni, w której zawsze na spragnionych czeka zimne piwko.
Następny osrodek to "Hottur na stoku" dawna Fampa. Tutaj największą atrakcją jest wyciąg orczykowy. Fajny zjazd dosć długi jak na możliwosci wzniesienia. ÂŻałuję tylko że w tym sezonie nie czynny z powodu braku sniegu. Pogoda zrobiła nam niezłego psikusa. Poza tym budynek nie przedstawia się zbyt atrakcyjnie ale to tylko pozory. Wewnątrz został przprowadzony gruntowny remont. na dole ogromna sala telewizyjno kawiarniana z wielkim kominkiem. Naprwde przyjemnie jest spędzać wieczory przy takim grzejącym kominku, wiem to z ostatniego sylwestrowego pobytu w Borowicach, również gorąco polecam.
Warto jest dodać, że wyżywienie serwowane w tych osrodkach jest to kuchnia tradycyjna, duże i smaczne porcje zaspokoją najbardziej wybrednych.
Stołówka jest prowadzona dla tych osrodków w budynku głównym Hotturu. Jest to uważam fajna sprawa, zawsze przed i po posiłku można się przespacerować. Dla mnie jst to fajne ale oczywiscie dla innych może to być utrapieniem, jak kto woli.
Polecam serdecznie te obiekty ze względu na atmosferę, kuchnię i dosć niskie jeszcze ceny.
Z mojej strony to narazie tyle. Jak cos mi się przypomni to napewno dopiszę
Pozdrawiam forumowiczów i czekam na dodatkowe informacje i opinie związane z osrodkami w Borowicach. :hello2:
Awatar użytkownika
Artur Wróbel
Odznaka Popularna
Posty: 72
Rejestracja: pn paź 02, 2006 10:25 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Artur Wróbel » czw sty 18, 2007 3:37 pm

Ja miałem okazje spać w dwóch osrodkach. Jednym jest Skalnik - budynek główny, a drugi to Hottur - też główny budynek.

Teraz idę cos zjesć bo ssie mnie od rana ale wieczorem tutaj nasmaruje co mi slilna na język... :headbang:
Æwirbelek
www.MTB-Team.pl
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » ndz sty 21, 2007 9:43 pm

wieczorem? a którego dnia?
Awatar użytkownika
Artur Wróbel
Odznaka Popularna
Posty: 72
Rejestracja: pn paź 02, 2006 10:25 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Artur Wróbel » pn lut 19, 2007 10:43 am

No pojadłem troszkę na kolację i teraz czas na dwa słowa o dwóch osrodkach w jakich miałem okazję czy też sposobnosć nocować. No więc:

1. OW Skalnik: w tym osrodku niewątpliwie zaletą jest bardzo dobra lokalizacja Dorotki czyli piwo-kawiarni. Nie kryję, że pensjonat nie jest klasy Lux ale i takich w Borowicach raczej nei uraczymy. Z pewnoscią można polecić go osobom jakie cenią sobie względny porządek (gdzieniegdzie niestety wiszą jakies pajęczyny, ale przecież to natura), czyste pokoje i posciel równie czysta i nie zalatująca stęchlizną. Niestety minusem okazał się prysznic, no ale to moje przyzwyczajenie wielkomiejskie, że chciałbym mieć pokój z prysznicem. No więc jesli ktos nie ma nic przecie wspólnemu prysznicowi, w sensie osobnych kabin co prawda ale w jednym pomieszczeniu to nie będzie miał z tym problemów. Czemu jednak wprowadzono podział pomiędzy damskie a męskie prysznice, zachodzę w głowę!!!???

Toaleta również wspólna i niekoedukacyjna, co akurat jakims wielkim minusem nie jest:)

Jesli chodzi o sniadanie, obiady i generalnie kuchnię serwowaną przez osrodek to oceniam na 4 w skali 1-6. Niemniej jednak nie powinni narzekać głodomory zwłaszcza, że gospodarze za pokój ze sniadaniem cenią sobie 25 zł...

Ocena ogólna: 4

2. OW Hottur: w tym osrodku przyszło mi spać kiedy niestety nie było już miejsca "w gospodzie" czyli w Skalniku. Spałem z moimi znajomymi w budynku głównym osrodka w pokoju ładnie wyłożonym niestety pamiętającą czasy Gierka boazerią jaka kryła niestety z pewnoscią niejedną historię tego pokoju. Mówię niestety bo chyba nie najlepiej robi na nią czas... Pokój pomimo wietrzenia przez nas cały dzień kiedy chodzilismy sobie po szlakach Karkonoszy wciąż przesiąknięty był wilgocią i smierdział stęchlizną. Podobnie było z poscielą jaka chyba pomimo tego, że była wyprana i w piękny sposób wykrochmalona (czy wy jeszcze pamiętacie co to KROCHMAL i jak się go robi domowym sposobem ???) to niestety stęchlizną waniała dosć mocno.
Co do warunków sanitarnych to podobnie jak wyżej wielkiego komfortu się nie spodziewałem. Należy więc powiedzieć, że mielismy 1 łazienkę i 1 toaletę na 4 pokoje. Niestety łazienka połączona z toaletą projektowana była albo inaczej wlepiona w dziurę gdzies na korytarzu dla osób max. 170cm wzrostu. Ja ze swoim prawie 190 miałem nie tylko problem z wyprostowaniem się pod prysznicem ale i poranną lekturą na "tronie"... ot było nie rosnąć tak hhihi

Kuchnia, no i tu nie wiem bosmy jedli na trasach a dokładnie w Samotni.

Ocena ogólna: 3

Pozdrawiam wsiech!
Æwirbelek

www.MTB-Team.pl
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt lut 20, 2007 8:40 pm

Przyznaję punkt!

A ja napiszę krótko o stoku narciarskim z wyciągiem:
Po ciepłym początku zimy 2006/2007 i ustawicznym braku sniegu wydawało się, że narty będą nadal w pajęczynach, aż tu nagle, w połowie stycznia spadło sporo sniegu, co nie tylko zaskoczyło drogowców, ale także operatorów wyciągu w Borowicach. Piękny puch leżał w ilosci do 50 cm, a wyciąg ani drgnął. Byłem wiele razy w osrodku wypoczynkowym Na Stoku, ale na moje pytanie "Kiedy?" odpowiedzi były wciąż enigmatyczne. Minął tydzień i cos się zaczęło dziać, bo jeszcze parę dni i wyciąg ruszył i pająki z naszych nart poszły sobie gdzie indziej. W międzyczasie przetestowalismy stoki i wyciągi w Karpaczu, ale dlaczego tak musiało się zdarzyć?

Przy okazji polecam nową wypożyczalnię nart, carvingów i snowboardów w Borowicach, która w stosunku do dolnej stacji wyciągu znajduje się po drugiej stronie drogi.
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » śr lut 21, 2007 11:17 am

Na pewno punkt dla OW SKALNIK, który mimo braku wygód w pokojach ma jedną, niewątpliwą zaletę:
Mieszkając tam (mam na mysli główny budynek) czujesz się nie, jak w osrodku, ale jak w domu. Dużym, rodzinnym domu.
A w domu też przecież nie mamy łazienki w każdym pokoju.
Poczucie to zwiększa jeszcze podejscie pani Dorotki Kwiecień do swoich gosci, możliwosć uzgodnienia indywidualnych posiłków, rozmowy z gosćmi, czuje się tutaj prawdziwego gospodarza.

Wspomnę jeszcze o wielkim zaangażowaniu włascicieli OW SKALNIK w organizowane przez nas duże imprezy integracyjne, ale o tym napiszę w osobnym wątku, muszę znaleŸć tylko większą chwilkę czasu.


Z kolei mamy OW ŁOKIETEK, w którym podczas remontu wyposażono wszystkie pokoje w węzły sanitarne, ostatnio zakończono budowę stajni, a nad nią 8 pokoi z pełnym wyposażeniem.
Przytulna kawiarnia z kominkiem, miejsce na ognisko z zadaszonym miejscem na biesiady, możliwosć jazdy wierzchem lub bryczką. Osrodek ten oddalony od głównej częsci Borowic, oficjalny dojazd jest od drogi Borowice - Sosnówka, zjazd tuż za LIMBĽ, ale skrótem idzie się niecałe 10 minut do mostka za oczyszczalnią.

Latem można skorzystać z osłoniętego lasem kąpieliska i łowiska, a niebawem rozpoczną się prace przy budowie pełnowymiarowego (prawdopodobnie) boiska.

Jeszcze są schowane w lesie powyżej głównej drogi przez Borowice TATRY z kaplicą sw. Jana z Dukli, ale nie wiem, jakie tam sa warunki noclegowe.

O kompleksie HOTTUR (czyli dawne: Wołczyn, FAMPA, Karkonosze, Opolanin) wypowiedzieli się juz inni, więc ja nie muszę.
Ostatnio zmieniony sob cze 21, 2014 8:48 am przez Docent, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » śr lut 21, 2007 11:34 am

Przyznaję punkt!

Przy okazji zachęcam innych forumowiczów do wypowiadania się na ten temat.
Awatar użytkownika
Artur Wróbel
Odznaka Popularna
Posty: 72
Rejestracja: pn paź 02, 2006 10:25 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Artur Wróbel » pn maja 07, 2007 9:59 am

Nowe opinei i uwagi dotyczące osrodków w Borowicach:

Hottur
- niestety poraz kolejny nie jestem ja i moja rodzina zadowolony z warunków tego osrodka. Ja rozumiem cena może nie jest topowa i wymagać za wiele nie można, ale przesadą dla mnie jest wziąż pachnąca czy też smierdząca stęchlizną posciel, brak jakiegokolwiek standardu jesli idzie o toaletę czy prysznice. Ponadto przepalone dywany i odlatujące płyty pilsniowe dodatkowo nadgnite... po prostu NO NIE PODOBA MI SIĘ!!!


MAREK GRUSZECKI

- BARDZO POLECAM, była to moja kolejna przejeżdzka po Borowickich kwaterach i jak dotąd standard, warunki i goscinnosc Państwa Gruszeckich jest na medal i z pewnoscią zasługuje na dużo większe uznanie aniżelil takie Molochy jak HotTur (fakt, juz jestem uprzedzony). Pan Marek z żoną maja kilka duzych pokoi, ładnie wyremontowanych z łazienkami i kuchniami, czysta pachnaca posciel, cieplo w pokojach i co mało przydatne ale Polsat Cyfrowy...

BRAVO i tak trzymać
Æwirbelek

www.MTB-Team.pl
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » pn maja 07, 2007 2:01 pm

Musze się nie zgodzić w przypadku tak negatywnej opinii Hotturu. Spędzam tam czas za każdym razem gdy jestem w Borowicach i zawsze jestem zadowolony z pobytu. Osrodek może nie jest najnowszy i nie ma standardu hotelu kilkugwiazdkowego ale jest czysto, dobra domowa kuchnia i atmosfera rewelacyjna. Hottur w tej chwili ma również inne budynki. Polecam budynek z dawnego osrodka Karkonoszy (największy biały, kiedys noszący nazwę PTYŒ) w tej chwili odnowiony w srodku i naprawdę zasługuje na duży "plus". Faktem jest, że na posiłki trzeba schodzić do budynku głównego ale to tylko przyjemnosć.
Uważam, że kompleks Hotturu ma to cos w sobie. Fajnie zagospodarowany teren, atmosfera przyciąga coraz to nowych turystów a stałym bywalcom pozwala odpocząć.
Stawaim 5,5 w skali 1-6. =D> \:D/
Awatar użytkownika
Artur Wróbel
Odznaka Popularna
Posty: 72
Rejestracja: pn paź 02, 2006 10:25 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Artur Wróbel » pn maja 07, 2007 2:19 pm

Drogi Sławku. Cieszę sie, że masz takie udane przezycia w HoTTurze. Ja pisze tylko to co mnei spotkało oczywiscie incydentalnie bo rzadko sypiam w pensjonatach w Borowicach ale odczucie pozostało...

Pozdrawiam :)
Æwirbelek

www.MTB-Team.pl
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn maja 07, 2007 2:35 pm

Pewnie obaj macie rację, bo Hottur to nie jest jeden standard, tylko zupełnie co innego główny budynek albo Karkonosze (dawniej Ptys), co innego Opolanin, Na Stoku, Jas i Małgosia, a co innego domki drewniane typu Brda lub Sadyba.

Proponuję, aby pisząc opisy starać się precyzyjnie okreslić o jaki obiekt chodzi.
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » pn maja 07, 2007 2:38 pm

I sprawa rozstrzygnięta :hello1:
Awatar użytkownika
Artur Wróbel
Odznaka Popularna
Posty: 72
Rejestracja: pn paź 02, 2006 10:25 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Artur Wróbel » pn maja 07, 2007 2:39 pm

Marek Gruszecki ma jeden domek i 3 a w krótce 4 pokoje - tu nie ma jak się pomylić:) Ale masz Tomasz racje. Mi chodziło o domek drewniany numer 9 na wzgórzu (stęchlizna i rozpadające się łóżka).
Æwirbelek

www.MTB-Team.pl
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » pn maja 07, 2007 2:42 pm

Arturze,

W którym miejscu jest ten domek, o którym napisałes ? Warto by pomieszkać i tam troszkę :headbang:

Wróć do „Turystyka w Borowicach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości