Co to za obiekt w Borowicach?

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Co to za obiekt w Borowicach?

Postautor: Przemek » sob mar 24, 2007 10:01 pm

Kiedys idąc z Przesieki do Karpacza napotkałem na swojej drodze pewien obiekt w Borowicach. Przedstawiam go na zdjęciu niżej. Tak się zastanawiam, do czego ten obiekt służy, lub służył. Na dom mieszkalny to nie wygląda, turysci też tam raczej nie przebywają. Zresztą obiekt ten już troszkę podupadły jest, ale bardzo mnie zadziwił i zainteresował. Czy ktos może wie, co to za chatka, do czego służyła, lub do czego może jeszcze służy? Czy ktos ma jakies blizsze informacje na temat tej budowli?
Załączniki
Zdjęcie.jpg
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » ndz mar 25, 2007 6:51 pm

To jest Sadyba. Jeszcze kilka lat temu można tam było kupić napoje i jedzonko. Od kilku lat nieczynna i niezamieszkana. No i niestety, niszczeje błyskawicznie...
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » ndz mar 25, 2007 8:51 pm

A wiadomo może, kto jest włascicielem tego obiektu? Czy ktos wie jak z włascicielem tego obiektu można się skontaktować? Jest mieszkańcem Borowic, czy innej miejscowosci?
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » ndz mar 25, 2007 8:54 pm

Nie jestem pewien na 100%, ale słyszałem, że ten obiekt należy do Klemensa Grzesika, własciciela Hotturu w Borowicach.
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » ndz mar 25, 2007 9:02 pm

Gdzie mógłbym uzyskać pewne informacje, kto jest włascicielem tego obiektu? Tak dla pewnosci, abym niepotrzebnie nie zawracał niewłasciwym osobom głowy :)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » ndz mar 25, 2007 9:25 pm

Pewne, to znaczy urzędowe, w katastrze. Trzeba wiedzieć o jaki chodzi numer księgi wieczystej.
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » pn mar 26, 2007 11:14 am

Z tego, co wiem, to SADYBA sprzedana została wraz z osrodkiem b. Fampy (obecnie "Na Stoku" oraz wyciągiem i faktycznie, włascicielem jest własciciel kompleksu HOTTUR.

Wydaje mi się, że nie jest przewidziany do dalszej odsprzedaży, ale to tylko moje wrażenie.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » pn mar 26, 2007 9:41 pm

Dziękuję wszystkim za informacje:) Posta zamiesciłem co prawda w imieniu mojego kolegi, ale podziękowania są jak najbardziej odemnie.

Borowice.pl pisze:No i niestety, niszczeje błyskawicznie...

To własnie również zauważyłem w momencie jak przechodziłem koło tego obiektu. Jeszcze kilka lat i będzie nadawał się do rozbiórki. Drewno niezabezpieczone żadnymi srodkami po pewnym czasie przestaje spełniać swoje zadania. Im dłużej stoi taki opuszczony tym trudniej będzie go w ogóle odnowić. Szkoda :(
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn mar 26, 2007 9:48 pm

Szkoda, bo to jest idealny punkt na kafejkę - przy szlaku, przy wyciągu, pod górką saneczkową dla dzieci...

Wróć do „Turystyka w Borowicach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości