Remont cmentarzyka w Borowicach oraz tablica przy obozie!

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

wawrzyniec
Odznaka Popularna
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 07, 2012 10:12 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: wawrzyniec » pt maja 24, 2013 3:47 pm

Borowice.pl pisze:Jak znaki zostaną usunięte to osobiscie pogratuluję Nadlesniczemu podjęcia słusznej decyzji i przekażę mu buteleczkę Likieru Karkonoskiego. Na zdrowie!


Œmiem domniemywać, że Twój dar in spe może zostać przyjęty z rażącą wdzięcznoscią.... ;-)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt maja 24, 2013 7:58 pm

Niestety, ale na wielu drogach lesnych stoi znak B-1 i to oznacza, że są one obecnie wyłączone z ruchu rowerowego i nie można tam prowadzić wycieczki w kolumnie pieszej. To są tysiące kilometrów...

www.Borowice.pl/cmentarzyk/Muzyczne_Rad ... _14.22.wma

www.Borowice.pl/cmentarzyk/Muzyczne_Rad ... _14.30.wma
wawrzyniec
Odznaka Popularna
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 07, 2012 10:12 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: wawrzyniec » pt maja 24, 2013 8:34 pm

Hmmm... Tysiące kilometrów - to i pewnie sporo znaków. Usunięcie znaku = flaszecka...
Starczy aby likieru? ;-)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » sob maja 25, 2013 9:13 am

Niech każdy zajmie się swoim otoczeniem, rozejrzy się gdzie takie znaki stoją i niech działa wedle uznania.

Ciekawe co mogłoby wyniknąć ze zmiany własciciela Drogi Sudeckiej z Nadlesnictwa Œnieżka na Starostwo Powiatowe?
Awatar użytkownika
zerocin
Spacerowicz
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 07, 2005 6:28 pm
Lokalizacja: 100lica ;)

Postautor: zerocin » śr maja 29, 2013 9:38 pm

Mam pytanie jako regularny gosć w tych stronach - czy postawienie tych znaków nie było przypadkiem ich przywróceniem? Odtworzeniem stanu obowiązującego?

Pamiętam bowiem, że znaki te stały tam już w latach osiemdziesiątych, na przykład w Borowicach zaraz za zawrotką autobusową (przy skrzyżowaniu z żółtym szlakiem do Przesieki). Kiedy pojawiałem się w Przesiece w póŸniejszych latach było dla mnie dużym zaskoczeniem, że na tej drodze spotykałem auta. Jak i zaskoczeniem było dla mnie również pojawienie się zdjęć tej drogi w Google Street View...

Przy czym pamiętam też, że kiedys - jeszcze wczesniej - ostatni przystanek autobusu był zlokalizowany na końcu tej drogi, przy skrzyżowaniu ze szlakiem niebieskim prowadzącym na przełęcz.

Tak tylko pytam...
Obrazek
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » czw maja 30, 2013 7:08 am

Tak, to prawda - kiedys dawno temu stał znak, ale przez ostatnie lata, nie wiem dokładnie ile - może nawet 10 albo kilkanascie lat znaku nie było i dojazd do cmentarza i na parking był swobodny. Nadlesnictwo ustawiło znaki za cmentarzem, za parkingiem, itd.

Podobnie rzecz miała miejsce w Przesiece, ale może lepiej niech ktos z Przesieki się wypowie jak to pamięta.
Awatar użytkownika
zerocin
Spacerowicz
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 07, 2005 6:28 pm
Lokalizacja: 100lica ;)

Postautor: zerocin » czw maja 30, 2013 9:31 am

Ja to pamiętam tak - gdzies w połowie lat osiemdziesiątych przez okolicę przeprowadzono jeden z etapów ówczesnego kolarskiego Wyscigu Pokoju. Kolarze wspinali się od Podgórzyna przez Przesiekę w kierunku przełęczy, po czym skręcali ostro w lewo w Drogę Sudecką do Borowic, a tam z kolei ostro w prawo na Sosnówkę. Przed samą Drogą Sudecką była premia górska. PóŸniej jeszcze przez wiele lat na asfalcie widać było wymalowane odległosci do niej.

O ile mnie pamięć nie myli znaki zakazujące ruchu pojawiły się po tej imprezie.

W kolejnych latach obserwowałem, jak niszczały - ot, takie skrzywienie zawodowe, jestem bowiem drogowcem. Nie zdziwiłbym się, gdyby w końcu pewnego dnia wylądowały gdzies w krzakach, albo zaopiekował się nimi jakis zbieracz surowców wtórnych.

Jesli się mylę, poproszę o sprostowanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » śr cze 12, 2013 9:03 am

Chyba powoli będę się zabierał się za kasowanie ze strony opisów wycieczek rowerowych przebiegających Drogą Sudecką... :(
Awatar użytkownika
Anka
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 347
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 8:58 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Anka » wt cze 18, 2013 12:03 pm

Zostaw.
Napisz, że to wycieczki na nartorolkach terenowych :)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » śr cze 19, 2013 7:29 am

Anka pisze:Zostaw.
Napisz, że to wycieczki na nartorolkach terenowych :)

Bareja byłby w tych czasach bezrobotny. Rzeczywistosć jest bardziej irracjonalna i smieszniejsza od komedii.
wawrzyniec
Odznaka Popularna
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 07, 2012 10:12 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: wawrzyniec » czw cze 20, 2013 7:09 pm

Bardziej irracjonalna? Może i tak... Ale czy smieszniejsza...? :-(
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » sob cze 29, 2013 1:08 pm

Nadlesnictwo Œnieżka ustawiło od strony Borowic znak zakaz wjazdu pojazdów silnikowych (znak B-3-4).
Rowerzysci i motorowerzysci mogą jeŸdzić.
Kolumny piesze mogą chodzić.
Samochody, autokary i motocykle mają zakaz wjazdu.
Załączniki
Zakaz_wjazdu_pojazdow_silnikowych_Droga_Sudecka_29.06.2013.jpg
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » sob cze 29, 2013 2:25 pm

Hmh, wygląda na to, że Nadlesnictwo Œnieżka od czasu udziału w odbudowie cmentarzyka w 2007 roku zmieniło prowadzoną politykę historyczną. To jasne, że zakaz ograniczy liczbę odwiedzających cmentarz.
No i dbanie o cmentarzyk będzie trudniejsze. Już nie będzie dało się podjechać i sprawdzić czy wszystko jest ok, czy dowieŸć swieczki, czy wiszą flagi... chyba, że motorowerem.
FourtyFour
Odznaka Duża Srebrna
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 08, 2010 1:58 pm
Lokalizacja: Przesieka

Postautor: FourtyFour » wt lip 02, 2013 12:56 pm

Pozytywny skutek kampanii jest taki, że pan lesniczy zapoznał się z kodeksem drogowym i już rozróżnia znaki. Jeszcze gdyby tak podał publicznie jakis SENSOWNY powód swoich intrygujących decyzji... (tłumaczenie, że Lasy uznają DROGĘ za MAGAZYN i MIEJSCE PRZEŁADUNKU własciwie nie wymaga komentarza... cos mądrzejszego proszę).
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » śr lip 03, 2013 7:41 pm

Mamy tysiące kilometrów dróg lesnych za znakami B-1: zakaz ruchu. Wszystkie powinny zostać wymienione. A z Drogi Sudeckiej powinny zniknąć znaki B-3-4.

Wróć do „Turystyka w Borowicach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości