Remont cmentarzyka w Borowicach oraz tablica przy obozie!

Moderatorzy: Borowice.pl, Gawe, Cieslak

Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » pn paź 01, 2007 6:54 pm

hmh, a ja myslę, że opalenie może tu trochę napsuć. Teraz efekt jest taki, że widać ciemne postacie na jasnym płocie. Jesli pojawiłyby się jakies ciemne smugi wokół postaci od opalania, to postacie na pierwszy rzut oka zmienią kształt i mogą stać się nierozpoznawalne. Natomiast idealne opalenie tylko wewnętrznych stron wyciętych postaci nie da żadnego efektu, więc chyba nie warto tego robić.
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn paź 01, 2007 8:46 pm

Postacie wyszły lepiej, niż się spodziewałem. To dobrze, że są ostre w konturach i czytelne. Najbardziej mi się podoba to, że wchodząc na teren cmentarzyka tło za wyciętymi postaciami je porusza i postacie idą... a jak widz przystanie, to zamierają... wspaniałe symbole!

Nie będziemy opalać. Teraz pozostaje nam je utrwalić poprzez lakierowanie bezbarwnym.
Sławek
Odznaka Mała Złota
Posty: 237
Rejestracja: pt lis 10, 2006 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek » pn paź 01, 2007 9:26 pm

nie chcę żeby to zabrzmiało jakbym się podlizywał ale cmentarz wyszedł pierwsza klasa. najlepsi specjalisci nie powstydziliby się takich efektów. Brawo. :hello1:
Awatar użytkownika
Anna Maria
Odznaka Mała Srebrna
Posty: 151
Rejestracja: czw lut 15, 2007 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Anna Maria » wt paź 02, 2007 10:37 am

Postacie wyszły wspaniale ten symbol męczeństwa...
Jeszcze raz gratuluję pomysłu !!
Zgadzam się bez opalania. A wszystkim WYKONAWCOM bardzo dziękujemy !!!
Załączniki
cmentarzyk.jpg
prace na cmentarzu.jpg
postacie idą.jpg
postacie.jpg
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » wt paź 02, 2007 11:19 am

Bardzo się cieszę, że się podoba, bo spora grupa forumowiczów tutejszego forum włożyła dużo serca w przygotowania oraz w realizację tego projektu.

Bardzo Wam dziękuję!

Jestem przekonany, że remont cmentarzyka to wymierna wizytówka tutejszego forum, potwierdzająca, że forum internetowe nie musi być miejscem próżnych lub jałowych wypocin, ale ważnym osrodkiem wymiany mysli i pomysłów. Oby było jak najwięcej wymiernych efektów naszych rozmów!

Jednoczesnie wyrażam ubolewanie, że bardzo wiele osób jeszcze siedzi w krzaczorach i tylko czyta co tu wypisujemy, a przecież mogą i POWINNI się tutaj zarejestrować i dołożyć swoje pięć groszy...
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » wt paź 02, 2007 12:29 pm

Oj, bardzo wiele osób... Podczas ostatniej przesieckiej imprezy okazało się, że własciwie prawie wszyscy tam zgromdzeni bardzo często zaglądają na forum... nie krępujcie się, tylko piszcie co myslicie! :)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pt paź 05, 2007 7:57 pm

Organizuję Apel Poległych na cmentarzu jeńców wojennych w Borowicach pod koniec paŸdziernika 2007 r.
Szczegóły podam już wkrótce.

A tymczasem kilka fotek dla wszystkich, którzy są daleko od Borowic:

Drogowskaz: www.Borowice.pl/cmentarzyk/Cmentarz-Borowice-2007-1.jpg
Widok ogólny: www.Borowice.pl/cmentarzyk/Cmentarz-Borowice-2007-2.jpg
Turystki przy tablicy: www.Borowice.pl/cmentarzyk/Cmentarz-Borowice-2007-3.jpg
Tablica (4,1MB): www.Borowice.pl/cmentarzyk/Cmentarz-Borowice-2007-4.jpg

Wczoraj był czwartek. W ciągu dnia cmentarzyk odwiedziło ok. 30 Polaków i ok. 20 Niemców. Odwiedzający zapalili dwa znicze.

Mam nadzieję, że już nigdy nie będziemy musieli przypinać pineskami zafoliowanych kartek.
www.Borowice.pl/p/cmentarzyk25lutego2007.jpg
Awatar użytkownika
Gawe
Administrator
Posty: 359
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 6:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Gawe » ndz paź 07, 2007 8:34 pm

Piękna robota

Naprawdę wielki szacunek dla wszystkich, którzy mieli udział w tym remoncie

=D>
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn paź 08, 2007 2:27 pm

Apel Poległych na cmentarzu jeńców w Borowicach odbędzie się w srodę, 31.10.2007, o godzinie 12:00.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » śr paź 24, 2007 11:36 am

Będę na pewno.
Własnie zaprosiłem fotoreportera z jelonka.com, sekretarz gminy miał rozmawiać z Nowinami i Muzycznym Radiem.
Jeszcze jadę zaraz do TV DAMI Jelenia Góra.

Powiadamiamy zaprzyjaŸnione media, bo to nie lada wydarzenie będzie.

Do zobaczenia.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Borowice.pl
Administrator
Posty: 1570
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 8:23 am
Lokalizacja: Borowice
Kontaktowanie:

Postautor: Borowice.pl » pn paź 29, 2007 12:27 pm

Na stronie www.Borowice.pl umiesciłem pokaz slajdów z remontu cmentarzyka.
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » pn paź 29, 2007 2:49 pm

Obejrzałem.
Teraz nawet ten, kto tam nie był może sobie porównać.
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Docent
Odznaka Mała Złota
Posty: 248
Rejestracja: pn lut 19, 2007 12:25 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:

Postautor: Docent » śr paź 31, 2007 2:48 pm

No, to jestesmy po uroczystym Apelu Poległych na borowickim cmentarzu.

Dokładna relacja ukaże się zapewne na stronie borowice.pl.
Ja od siebie powiem tylko, że takiej liczby osób miejsce to dawno nie oglądało. Byli przedstawiciele władzy i administracji, wojska, kombatantów, Nadlesnictwa Œnieżka, młodzież z gimnazjum, mieszkańcy Borowic, Przesieki, Podgórzyna, Sosnówki i nie tylko.
Tomek sprawnie poprowadził całą uroczystosć, widać było, że scenariusz dopracowany był w każdym calu i wszystko przebiegało zgodnie z planem.
Nawet pogoda zrobiła nam wspaniałą niespodziankę, pod koniec uroczystosci na niebie nie było ani jednej chmurki.

Młodzież pięknie przygotowała główną częsć apelu, a spiewane piesni: "Rozkwitały pąki białych róż" przez dziewczęta oraz "Wojenko, wojenko" przez chłopców pięknie brzmiały w scenerii swierkowego lasu otaczającego borowickie miejsce pamięci.
Były okolicznosciowe wystąpienia, kwiaty i znicze.
Przy dŸwiękach werbla młodzież na każdej mogile indywidualnej postawiła znicz i żywy kwiat - różę.

Były lokalne media, co pozwoli ukazać tę uroczystosć szerszej rzeszy społecznosci regionu.

Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym patriotycznym wydarzeniu, zapamiętam ten dzień na długo.
Załączniki
apel3.JPG
Poczty sztandarowe
apel5.JPG
Tomek prowadził całą uroczystosć
apel6.JPG
warta honorowa wystawiona przez Straż Pożarną
Ludzkosć umrze, gdy przestanie spiewać piosenki. (Piotr Skrzynecki)
Awatar użytkownika
Cieslak
Moderator
Posty: 1589
Rejestracja: pn gru 06, 2004 12:35 pm
Lokalizacja: Wrocław/Przesieka
Kontaktowanie:

Postautor: Cieslak » czw lis 01, 2007 1:36 pm

Wspaniale zorganizowana uroczystosć, podniosła atmosfera, duże zainteresowanie i frekwencja. Gratuluję organizatorom apelu z Gminy oraz Tomkowi. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w renowacji cmentarzyka. Ukłony dla gimnazjum z Sosnówki-swietna robota!
Mam też nadzieję na dalszy ciąg, czyli upamiętnienie miejsca lokalizacji obozu.
Bardzo miłym akcentem na koniec apelu były podziękowania przygotowane przez Tomka dla wszystkich osób zaangażowanych w remont (informacja dla tych, których nie było - drodzy forumowicze - w pierwszej kolejnosci wymienione zostało Forum Karkonoskie!).

P.S Dzięki upominkowi w postaci wyrzynarki z przyjemnoscią i zaangażowaniem powyrzynam też cos w rejonie obozu... pewnie na wiosnę. Rozumiem, że ze stopnia Młodszego Wyżynarkowego zostałem mianowany na Samodzielnego Wyżynarkowego :)
Dzięki raz jeszcze!

P.S2 Dorotko! Niezapomniane wrażenia kulinarne - zupa to istny nektar i ambrozja w jednym!

Moje fotki z uroczystosci są tutaj - http://www.przesieka.pl/zdjecia/apel2007/index.html
Awatar użytkownika
Przemek
Odznaka Duża Brązowa
Posty: 261
Rejestracja: pt sty 26, 2007 7:25 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Przemek » pt lis 02, 2007 1:04 pm

Wielkie uznanie dla wszystkich uczestników remontu cmentarzyka i organizatorów uroczystosci. Piękna inicjatywa, szczytny cel i bardzo wiele urzekającej symboliki w tym całym przedsięwzięciu. Postacie przymusowych robotników, warta honorowa Straży Pożarnej, biała róża i znicz na każdym nagrobku, poczty i spiew młodzieży. Przybyło tak wiele osób starszych pamiętających dni wojny jak i tak wiele osób młodych, którzy wiedzą o wojnie jedynie to, co zdołają zapamiętać z lekcji historii, języka polskiego, itd.

Wszystkim starszym, młodszym, obecnym na miejscu lub nieobecnym czy tym, którym niepisane było doczekać dni wolnosci, ponieważ umarli walcząc o nią, tego typu przypominanie historii jest bardzo potrzebne.

Wróć do „Turystyka w Borowicach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości